Testovali jsme reproduktory ADAM A8X!

Adam-A8X

Protagonistou našeho nejnovějšího testu byla dvojice německých reproduktorů ADAM A8X. Reproduktory ADAM používají zvukáři k profesionálnímu mixování zvuku již více než 10 let. Postupem času přišla výrobní společnost s cenově dostupnějšími cenovými modely pro domácí i hobby hi-fi fanoušky, přestože se stále jedná o jeden z dražších reproduktorů. .

Páskový výškový reproduktor

Subwoofer je napájen 150 wattovým zesilovačem a páskový výškový reproduktor 50 wattovým zesilovačem. Páskový výškový reproduktor je nejvýznamnější částí tohoto typu, kterou vyvinul Dr. Oskar Heil. Inženýři společnosti ADAM tuto technologii přijali a dále rozvíjeli. Podstatou technologie X-ART (Extended Accelerating Ribbon Technology) je skládaná membrána, ve které jsou záhyby stlačeny nebo rozšířeny díky zvukům přicházejícím na jejich povrch. Vzduch je nasáván nebo vyzařován harmonicky, což vytváří přesnější zvuk podle pokynů výrobce.

Uvidíme řečníka!

Adam A8X klasifikace

A8X je vybaven subwooferem z uhlíkových vláken a 56mm výškovým reproduktorem X-ART. Jeho přední dvouportová konstrukce rozšiřuje frekvenční odezvu na 38 Hz. Díky tvaru kužele subwooferu získáme rychlé a jasné basové zvuky. Samozřejmostí jsou vstupy na zadním panelu, stejně jako ovládání EQ a výškového reproduktoru. Má tři ovládací prvky na zadním panelu, které vám pomohou přizpůsobit zvuk tak, aby vyhovoval vašim vkusům a charakteristikám místnosti.

Recenze reproduktoru Adam A8X

Vlastní zesilovač PWM

Pulzní šířková modulace (PWM), známá také jako technologie zesílení třídy D nebo technologie přepínání zesílení, převádí příchozí signál na řadu obdélníkových vln stejné frekvence. Šířka obdélníků se časem mění, tento průběh je mnohem snazší připojit. Hlavní výhodou PWM zesilovačů je jejich extrémně vysoká účinnost (> 90%). Výsledkem je mnohem nižší teplota, což znemožňuje použití chladičů.

Pojďme otestovat!

Poslechli jsme několik různých hudebních stylů na reproduktorech ADAM A8X. Můžeme také hlásit pozitivní a negativní zkušenosti. Výhodou reproduktorů je, že poskytují extrémně detailní zvukový obraz, a to i z různých pozic studentů. Nástroje zní výjimečně jasně, basy jsou pevné, vyplňují celý prostor. Nejprve jsme poslouchali populární hit Bon Jovi „It’s my life“. Dolní rozsahy zněly bezchybně, ale zdálo se, že nástroje hrající ve středních a horních pásmech jsou zatlačeny do pozadí. Výškový reproduktor „píská“ v určitých horních rozsazích, což poněkud zhoršuje zvukový obraz. Poté se nám do rukou dostalo hudební DVD Fantom opery. Ve filmu se objevují také velké operní árie, které zaznamenaly úspěch Gerarda Butlera a Emmy Rossumové. Náš dojem zde byl podobný předchozím. Hlubší hlasy byly i v tomto případě bezvadné, ale ženské sopránové hlasy a nástroje a vokály středního dosahu byly méně výrazné. Zvukové efekty se naopak cítily jednoznačně a vytvářely skutečný pocit. Při hraní skladby Metallica „Enter Sandman“ jsme se znovu setkali s touto chybou, z kytar se jednoduše staly vedlejší herci.

Náš názor

Model A8X je vybaven moderním reproduktorem s jasným a srozumitelným zvukem, i když po několika hodinách poslechu jsme již cítili určitou „únavu uší“. S oblibou jej používají profesionální zvukaři pro účely záznamu zvuku a mixování zvuku, takže jej nemůžeme nazvat špatným reproduktorem. Je však důležité si uvědomit, že v místnosti s ideální akustikou bude dvojice reproduktorů fungovat přesvědčivěji. Testovali jsme to v základním studiu složeném ze sklepní místnosti, takže si myslíme, že to také mohlo přispět k negativnímu hodnocení.

Výhody:

-Vynikající detail a hloubka

-Porty na přední straně

-Může být umístěn svisle i vodorovně

-XRT výškové reproduktory

Nevýhody:

– Rozsah středního dosahu nefunguje dobře

-Žádné montážní otvory

-Vysoká cena

Podobné příspěvky