Akustická měření

Před nákupem provádíme akustické plánování a měření, abychom zajistili, že kupujete pouze ty akustické panely, které opravdu potřebujete, abyste získali dokonalý zvukový zážitek. Toho můžeme dosáhnout několika způsoby.


Náš nejvýhodnější balíček z hlediska ceny.
Žádné poplatky za příjezd
Vzdálenost není problém

Zde si můžete objednat “bezplatné” online akustické měření!

Měření je 387,22 Kč bez DPH- ale pokud si ho koupíte, odečteme vám ho z ceny výrobku! Takže si určitě objednáte to, co potřebujete!

Pokud chcete zdarma jednoduchou radu, prosím, napište email na tuto adresu: perfectacoustic.com@gmail.com.

Základní měření:

Podrobnější analýza
Šance diskutovat o řešeních na míru a specifických potřebách

Poplatek za základní měření: Euro 130 + poplatek za příjezd

Prémiová měření:

Měření, akustické předměty lze testovat a nakupovat na místě.
Zahrnuje následující služby:
Posouzení vlastností místnosti,
akustické plánování, měření společně s akustickými předměty umístěnými v místnosti na základě akustického plánování.

Poplatek za prémiová měření: 280 EUR za první dvě hodiny a 55 EUR za každou započatou hodinu počítanou od příjezdu do zpětného naložení panelů.
Z místa Szigethalom se rovnoměrně započítává poplatek za příjezd ve výši 0,49 EUR / km na místo tam a zpět.

pack for acoustic measurement (2)

Který balíček je komu doporučen?

Často vyvstává otázka, který balíček by měl být komu doporučen. Vyplatí se hned vybrat větší balíček nebo postačí menší?

To, jak jsme vybaveni akustickými zařízeními, závisí v zásadě na naší úrovni zájmu o zvuk – naší vášni – a na našem rozpočtu.

Pro ty, kteří se právě seznámili s touto oblastí nebo nedávno zakoupili nový systém domácího kina a chtějí dosáhnout lepšího zvuku nebo jsou zvědaví, co lze vyrobit ze staršího zařízení, nebo nás možná požádají o řešení konkrétního akustického problému, obvykle doporučujeme online nebo základní balíček.

Akustika je však pro zájemce obvykle návyková, takže podle našich zkušenosti se k nám mnozí zákazníci v průběhu času vracejí.

Doporučujeme měření těm, kteří jsou si dobře vědomi důležitosti akustiky a jsou připraveni učinit další krok k dosažení vysněného zvuku.

Pro ty, kteří jsou ochotni koupit a umístit odpovídající objem akustických panelů, aby bylo dosaženo perfektního ozvučení.

Online akustické plánování

Náš balíček akustického plánování online je vhodné zvolit v následujících případech:

  • pokud je váš pokoj s domácím kinem nebo obývací pokoj umístěn ve větší vzdálenosti od nás,
  • Máte-li zájem o akustiku, probíhá výstavba zvukového systému a kromě nákupu zařízení byste chtěli mít i nějaké akustické panely.

Chcete-li objednat balíček akustického plánování online, pošlete nám obrázek místnosti, kam chcete umístit akustické prvky, na e-mailovou adresu: perfectacoustic.com@gmail.com

Na fotografiích musí být místnost viditelná od zdi ke zdi. Pořiďte prosím fotografie každé strany místnosti, kde by měl být nábytek a další bytové doplňky umístěny obvyklým způsobem. Můžeme tedy navrhnout a nakreslit potřebné panely s ohledem na tyto položky.

Kromě fotografií potřebujeme pro plánování následující podrobnosti:

velikost místnosti: výška, šířka, délka,
typ stěn – z jakého materiálu jsou vyrobeny, např. sádrokarton, cihla, beton,
nepotřebujeme plán místnosti.

Na základě podrobností a informací získaných z fotografií vypočítáme počet potřebných absorbérů a difuzorů pomocí počítačového programu.

Zašleme písemný návrh výsledku online plánování a umístění akustických prvků a poskytneme podrobné vysvětlení na telefonu. Navrhujeme také, jak rozvrhnout navrhované reproduktory, polohu posluchače a nábytek.

akustik absorber, akustik diffusor, bass trap, bassfallen, akustikplatten

Základní měření

Měření se provádí na místě. Jsme schopni podrobně změřit podmínky místnosti, její uspořádání a typ stěn. Jsme schopni měřit i nezbytná data, jako je doba dozvuku nebo hodnota akustického tlaku reproduktorů.
Po měření vypočítáme na místě, jaký typ a kolik akustických panelů je potřeba k dosažení co nejlepšího zvukového zážitku s výkonem stávajícího zvukového systému a podmínek místnosti pomocí akustických prvků.
Je možné konzultovat jednotlivé nápady, jako jsou barvy a materiály panelů nebo skrytá řešení na místě.

Základní měření obvykle trvá jednu hodinu v závislosti na podmínkách místnosti.

Pro objednání balíčku základních měření nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese: perfectacoustic.com@gmail.com

Prémiová akustická měření

Měření se provádí na místě pomocí akustických panelů.
V průběhu měření jsme schopni zcela identifikovat akustické problémy a nabídnout jejich řešení.

Výsledek lze vyzkoušet na reálném místě vybaveném akustickými panely.

Prémiové měření obvykle trvá dvě hodiny v závislosti na akustice místnosti.

Chcete-li objednat prémiový balíček měření, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese: perfectacoustic.com@gmail.com
V e-mailu uveďte přesnou velikost místnosti: výšku, šířku, délku a typ stěn – sádrokarton, cihla nebo beton. Zašlete nám prosím fotky, kde musí být místnost viditelná, pokud je to možné. Pořiďte prosím fotografie každé strany místnosti, kde by měl být nábytek a další bytové doplňky umístěny obvyklým způsobem.

S fotkami a detaily můžeme před zahájením identifikovat a spočítat potřebný počet a typ panelů. Tyto panely dodáváme dodávkovým vozem na místo prémiového měření v den dohodnutým s klientem a připravujeme potřebné položky v místnosti.

Hifi room acoustic measurement and construction (2)

Proč je měření na místě u akustických panelů odlišné?

Měření na reálném místě v místnosti vybavené akustickými panely je pouze součástí balíčku prémiových měření.

 Zvukový test

Problémy identifikuji také podle ucha se sadou testovací hudby. Toto je moje oblíbená hudba vyvinutá pro testování basů:

 

Pokud uslyšíte bzučení, vrčení basů při poslechu hudby, což znamená, že ozvěna místnosti se nemůže uklidnit dostatečně rychle pod 200 Hz, proto uslyšíte nepřetržité vrčení. Dalším problémem, kterého si lze všimnout v těchto případech, vznikne pokud neexistuje buben se správnou dynamikou. Je slyšet jen poloviční srdce. V takovém případě bude obrovský pokles pod 150 Hz. Nejhorší je, když se oba problémy spojí.

Co můžeme slyšet při měření na místě?

V průběhu prémiového měření můžeme vyzkoušet intenzitu a fázi přicházejícího odraženého zvuku, ať už se jedná o jakýkoli odraz, ozvěnu nebo jiný rušivý zvukový efekt, který může zhoršit kvalitu zvuku – v místnosti zařízené podle předběžných plánů , v rámci slyšení klienta, v místnosti, kde nejčastěji poslouchá hudbu nebo sleduje obrazovku.

Když se nám podařilo identifikovat akustické anomálie místnosti a získat z ní maximum z měření, pak přijde nejlepší část: poslech. Zákazník může poslouchat svůj drahocenný systém v ideální akustické atmosféře. V tomto případě je obvyklou scénou nepřetržitý spokojený kývnutí zákazníka spolu s úsměvem na tváři.
Výsledek samozřejmě závisí vždy na skutečných podmínkách místnosti, ale obecně naši zákazníci popisují změny způsobené akustickým zpracováním následujícím způsobem:

“Obrovský nárůst prostornosti, čistší zvuk.”
“Extrémně ostré umístění nástrojů.”
“Zvuková scéna před námi byla předtím plochá, ale teď nás obklopuje.” Je to jako sedět mezi hudebníky. “
“Bzučení basů zmizelo, basy byly rychlé, detailní a dynamické”
Ve zvuku jsem objevil nové detaily a na mých známých záznamech se objevily nové nástroje.

Musím si koupit panely, které byly umístěny během měření?

Při umístění akustických jednotek měříme nepřetržitě akustické vlastnosti místnosti. Tímto způsobem může zákazník sledovat účinnost akustických panelů a zlepšení akustiky místnosti.

Měření lze kdykoli zastavit, pokud je zákazník spokojen se současným zlepšením kvality zvuku, nechce umístit více akustických panelů do místnosti nebo nechce překročit dvouhodinový časový rámec obsažený v základním balíčku.

Chceme-li si užít dokonalý zvuk okamžitě, pak stojí za zvážení nákup všech těch akustických panelů, kterými se nám v dané místnosti podařilo dosáhnout.
Samozřejmě je možné zakoupit méně panelů najednou a později sortiment rozšířit. V případě kompromisního řešení jsme snížili objem panelů podle pořadí jejich důležitosti.

měření akustiky ve studiu a akustické opravy

Důležité!

Pokud se později rozhodnete zakoupit další akustické panely, můžeme zaručit zvuk, který byl dosažen a slyšen během měření, pokud si vyberete mezi produkty Perfect Acoustic! Panely jiných výrobců mohou vést k úplně odlišným výsledkům.

Co není možné na místě?

Jedinou věcí, kterou nemůžeme měřit během stavby, je strop, protože nemůžeme provádět stavební a instalační práce. Během měření umístíme absorbující panely tam, kde je potřebujeme, abychom dosáhli nejdůležitějšího cíle: změřit přínos, který získáme umístěním panelů.

Realizujeme také individuální nápady?

Při jejich přípravě věnujeme kromě jejich maximální účinnosti zvláštní pozornost jejich estetickému vzhledu. Zavazujeme se také připravovat panely na míru, které odpovídají stylu bytu a vkusu klienta. Při diskusi o návrhu na místě nám dejte vědět o svých individuálních nápadech.

ML