Bez akustického panelu není dobrý zvuk?

Pomocí akustických panelů můžeme zlepšit akustiku místnosti. Panely jsou vyrobeny ze speciálního materiálu a mají speciální konstrukci, která dokáže snížit nebo eliminovat nepříjemné zvuky v místnosti.

Jak akustické panely tlumí zvuk?

Akustické panely se používají v případech, kdy je zvuk z kanceláře, studia, domácího kina nebo hi-fi systému rušen dozvukem.

Příčinou rušivých zvuků je špatná akustika.
Bohužel bez ohledu na to, kolik času, úsilí a peněz vynaložíte na nákup toho nejlepšího vybavení, můžete se s těmito problémy setkat. Akustika místnosti určuje, jak budou spotřebiče znít. Pokud si nemůžete vychutnat sledování filmu nebo poslech hudby kvůli špatné akustice, potřebujete opravu akustiky, ne dražší zařízení. Bohužel to mnoho lidí zjistí až po letech, kdy je čeká několik desítek výměn a utratí spoustu peněz.

stropní  panely (2)
akustické panely

Co znamená zlepšit akustiku?

Akustika se zabývá šířením zvuku a jeho redukcí. Z její aplikací nás zajímá prostorová akustika. Při akustických opravách se zabýváme zvukem, který vzniká v místnosti. Snižujeme zkreslení zvuku a odrazy od vnitřního zvuku místnosti nebo prostoru. Akustické panely vám v tom mohou pomoci.

Prvním krokem je akustické měření

Dostanete k dispozici místnost, do které zařízení umístíte. Tato místnost je postavena ze dřeva, cihel, má nábytek, okna nebo je zcela prázdná a jsou v ní pouze židle. Všechny tyto podmínky mění akustiku místnosti. Díky tomu může každé zařízení znít trochu jinak v závislosti na místě poslechu a akustice místnosti. Akustický management je proces vytváření přesného záznamu zvuku v místnosti:
Prohlížíme si stěny místnosti – z jakého materiálu jsou vyrobeny, kolik je v nich skla. Různé materiály a vliv energie, kterou absorbují. Jaká je symetrie místnosti, jaká je intenzita a fáze odraženého zvuku v místě poslechu (kde sedíte). Dochází k dozvuku, ozvěně, což výrazně snižuje kvalitu zvuku.

 

Měření po návrhu

Jakmile známe akustické parametry místnosti, můžeme během procesu akustického návrhu navrhnout řešení. Řešení, která pomáhají zvládat vysoké a nízké zvuky a ozvěny. V tomto případě vytváříme příjemný a kvalitní zvuk.

Jak pomáhá akustický panel?


Akustický panel pracuje v oblasti nízkých, středních a vysokých frekvencí. Můžeme je s dobrým výsledkem použít ke zvládnutí ozvěny a dozvuku. Záleží na velikosti a vlastnostech místnosti. Během akustického měření můžeme vytvořit návrhy, které jsme si naplánovali. Přesně vám řekneme, kolik akustických panelů je potřeba a kam je umístit, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Po umístění panelů bude výsledek slyšitelný a znatelný.

Budou akustické panely v mém pokoji překážet?

Ne. Akustické panely lze vyrobit i na zakázku. Při použití vysoce kvalitních materiálů pro dosažení nejlepších výsledků si můžete vybrat panely, které se hodí ke stylu vašeho domova nebo místnosti. Kromě jedinečného vzhledu slouží umístění akustických panelů také estetickým účelům. Pro dosažení nejlepšího účinku v místnosti je nejlepší umístit panely v místech dozvuku. Akustický panel svým vzhledem navozuje atmosféru obrazu, plátna nebo fotografie na stěnách, za nebo vedle pohovky v obývacím pokoji.

Nevýhody domácího řešení

Snaha o akustickou úpravu místnosti nábytkem, knihami, závěsy nebo akustickými pěnami není ani estetická, ani nepřináší požadovaný výsledek. Domácí metoda nevede k výsledkům, protože se používají materiály nevhodné kvality a bez měření. Nábytek a čalounění nemají správné zvukově absorpční vlastnosti. Zvuk jimi prochází a vytváří další odrazy. Akustické pěny pohlcují vysoké frekvence, čímž zesilují nízké frekvence.

 

Proč jsou akustické panely Perfect Acoustic dobrou volbou?

Mají vynikající absorpční schopnost, a proto jsou vhodné k pohlcování ozvěny.
Vysoce kvalitní materiály, které používáme, zajišťují, že můžete dosáhnout dobrých výsledků s menším počtem panelů díky lepším zvukově absorpčním vlastnostem.
Hladina akustického tlaku ve vylepšené místnosti se může snížit až o 30 dB, což může být v jiné místnosti slyšet výrazně tišeji. Nejúčinnější jsou při nízkých, středních a vysokých frekvencích, protože účinně pohlcují zvuk odražený od odrazových bodů.
Jejich použití zlepšuje pocit prostoru, zvuk je jasnější a nezkreslený. Ve studiích může být kromě bočních stěn nutné ošetřit také rohy podlahy a stropu.
Při vytváření akustických panelů zohledňujeme individuální požadavky a naše výrobky lze použít i jako dekoraci místnosti.

Akustické panely Perfect Acoustic jsou navrženy na základě přesných matematických výpočtů. K dosažení požadovaného efektu se používají pouze materiály prvotřídní kvality. Naše výrobky mají nejlepší zvukovou absorpci na trhu.
Naše akustické prvky jsou vyráběny ručně a průběžně testovány. Díky široké nabídce barev, vzorů a velikostí mohou být dekorativním doplňkem téměř jakéhokoli stylu místnosti.

Akustické prvky jsou vyrobeny z materiálů s vlastnostmi pohlcování zvuku:

Předměty a materiály, které mohou pohlcovat zvuk, se nazývají pohlcovače zvuku. Velkou část energie zvukových vln, které dopadají na jejich povrch, přeměňují třením na teplo.
Pevné, tvrdé a ploché materiály, jako je beton, cihly, sklo a dlaždice, nemají žádné zvukově absorpční vlastnosti. Odrážejí zvuk a vytvářejí nepříjemnou ozvěnu. Pokud se při projektování budovy neberou v úvahu akustická hlediska, je jedinou možností dodatečná úprava akustiky. Aby byla hudba, film nebo dokonce řeč v místnosti jasná a srozumitelná, je třeba eliminovat zvuky vznikající v důsledku ozvěny, a právě v tom vám mohou pomoci akustické panely.
Nábytek, tkaniny a další vybavení snadno pohlcují vysoké zvuky, ale nízké zvuky mohou být problémem.
Tyto akustické problémy můžeme vyřešit pomocí správných konstrukčních materiálů použitých v akustických místnostech.
Dřevěné materiály mohou v závislosti na své pružnosti a hustotě fungovat jako účinné zvukové vodiče a zvukové izolátory. Akustická bavlna s vysokou hustotou může být také použita jako vynikající zvukový izolátor nebo pohlcovač zvuku.

ML

Podobné příspěvky