Testovali jsme 11,2kanálový zesilovač domácího kina Anthem MRX 1120!

Nedávno jsme navštívili 11. obvod Budapešti Kelenvölgy pro akustické měření a testování zesilovačů domácího kina. Akustika jedné z místností v zděděném rodinném domě postaveném před 20 lety by měla být ideální pro systém domácího kina. Stará budova je v současné době v rekonstrukci. Tradiční stavební materiály, v tomto případě cihlové, nemají vůbec dobré akustické vlastnosti, takže je bezpodmínečně nutné vylepšit prostorový zvuk v této místnosti pomocí zvukově absorpčních a difuzních akustických panelů. Basové pasti byly umístěny v rozích a na stěnách, stropech, podlahách a oknech na základě výsledků našich měření, Tamás, majitel, objednal odpovídající množství, velikost a typ akustických prvků a textilií.

Anthem MRX 1120

Hymna špičkové kino

Amplificatore Anthem MRX

Kanadský model MRX 1120 rozšiřuje tábor prémiových špičkových zesilovačů domácího kina. Vnější vzhled zesilovače je čistý, nenápadný, pouzdro zařízení je tuhé, stabilní a rezonanční. Černý hliníkový přední panel se zaměřuje na velký LCD displej. Vpravo jsou ovládací prvky hlasitosti a další tlačítka napájení. Pod displejem je několik tlačítek. Vlevo vidíte 4 směrová tlačítka a pod nimi je překvapivě slabý kryt, za kterým jsou schovány HDMI vstup, sluchátka a USB konektory. Na zadní straně jsou antény Wifi a různé konektory. Uvádíme některé z nich, aniž bychom tvrdili, že jsou vyčerpávající:

Panel trasero de Anthem-MRX

-8 HDMI vstupů, 2 HDMI výstupy

-5 analogových stereofonních vstupů, duální stereofonní výstup (linkový zvuk, 2 zóny)

-3 Toslink vstupy, 1 výstup

-2 koaxiální digitální vstupy

– IR vstup, spouštěcí výstup

-RSC-232, anténa rádia FM

-Ethernet síťový konektor

-USB konektor

Hymnus domácí kino

Díky 11,2 zesílenému výkonu 18 kg zesilovače a podporovaným Dolby Atmos a DTS: X je také ideální pro vícekanálový provoz ve větších místnostech. Anthem MRX 1120 je vybaven čtyřjádrovým procesorem digitálního signálu a 32bitovým / 768 kHz diferenciálním výstupem D / A převaděčů, který je schopen převádět videa v rozlišení 4K.

Na negativní straně jsou konektory každého páru příliš daleko od sebe mezi 11 výstupy reproduktorů, takže nemůžeme použít dvojité banánové konektory. Velké vzdálenosti zároveň usnadňují manuální kabeláž. Dálkový ovladač je snadno použitelný, průhledný a podsvícení se hodí při použití ve ztemnělé filmové místnosti. Uvnitř zařízení je toroidní transformátor a velký chladič vedle napájecího zdroje.

Úžasný systém ARC a zákulisí

Systém ARC

Kromě vysokého dynamického rozsahu (HDR) a vynikajícího stereofonního zvuku je jednou z největších výhod zesilovače Anthem Room Correction (ARC), kalibrační systém místnosti, který lze nastavit pomocí Ethernetu. Díky tomuto skvělému systému dokážeme korigovat akustiku dané místnosti, optimalizovat hodnoty frekvenční odezvy a zpoždění zvuku. V případě našeho testovacího místa byla tato vlastnost obzvláště důležitá, protože akustika místnosti ještě není dostatečná, takže ARC opravuje chyby pomocí měřicího mikrofonu. Takže můžeme zjistit, zda existuje ARC – vyhněte se selhání! Ale ne všechno zlato, co svítí … Upřímně, byli jsme trochu zklamaní, když jsme zjistili, že systém ARC nedokáže zvládnout každý subwoofer zvlášť. Při návrhu a výrobě tohoto malého, ale nezanedbatelného detailu mělo být vzato v úvahu zvukové zařízení této kvality a cenové kategorie, které bylo navíc vybaveno kalibračním systémem místnosti.

Himno the Classification MRX

Jaké funkce má MRX 1120?

HDMI Out 1 podporuje ARC a HDMI In 7 podporuje MHL, což umožňuje připojení k mobilním zařízením. A / D převaděče 106 dB / signál-šum také přenášejí signály z analogových zdrojů ve špičkové kvalitě. Díky DTS Play-Fi jsou k dispozici také nahrávky od poskytovatelů digitálního streamování (Spotify, Amazon Music… atd.), S operačním systémem iOs Android, režimem na bázi PC. Je vybaven vestavěným zesilovačem třídy B. Jeho výkon je 7 x 120 W a 4 x 50 W na kanál. Doporučená impedance reproduktoru je 4–16 Ohm, frekvenční přenos: 10–30000 Hz, spotřeba energie během provozu je 900 W. MRX 1120 je schopen pracovat v mnoha režimech, například Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby True HD… a dalších. Můžete poslouchat FM rádio, ale zesilovač není vybaven AM anténou.

Jediným nedostatkem systému ARC, který se objevil v již zmíněné léčbě subwooferem, by bylo důležité zacházet se subwoofery samostatně.

Testovali jsme to
Filmaffiche Black Panther

Na DVD přehrávači byl uveden film Marvel s názvem Black Panther. Zvukové efekty a dialogy vzrušujícího příběhu zněly mimořádně realisticky, prostorně a jasně. Byli jsme obklopeni zvuky a vysoké a hluboké rozsahy byly na místě. Liam Neeson, thriller akce z roku 2018, „The Commuter“, byl naším dalším testovacím subjektem. Anthem se opět ukázal jako vynikající zesilovač. Díky bezchybnému zvuku dokonale obnovilo pocit z thrilleru. Díky prostorovému zvuku a srozumitelným dialogům, jasné a rovnoměrné distribuci zvuku jsme se cítili téměř v multiplexním kině.

Poslech hudby je také obvykle součástí testu, proto jsme nejprve poslouchali hudbu filmu Piráti z Karibiku, interpretovaného Aucklandským symfonickým orchestrem. Byl to úžasný zážitek, slyšeli jsme, jak jsou nástroje dobře oddělené, harmonické rytmy vyplňovaly celý prostor.

Náš úsudek

Byli jsme velmi spokojeni se zesilovačem domácího kina Anthem MRX 1120. Získali jsme fantastický zvuk, jasný a detailní zvuk. Systém ARC je velmi vážná výhoda, jedinou námitkou je možná skutečnost, že nedokáže samostatně zpracovat subwoofery. Není přehnané říci, že se blíží úrovni zvuku ve skutečném kině!

Podobné příspěvky