Test zesilovače domácího kina Arcam AVR 750 7.1

Místo našeho posledního zvukového testu bylo domácí kino. Prostorový zvuk místnosti byl přiměřený, nebyla zjištěna žádná vážná chyba. Když jsme tam byli, byla na podlahu místnosti umístěna krásná černá zvukotěsná rohož Silent prodávaná naší společností, takže akustická úprava byla opravdu úplná. Zesilovač domácího kina AVR 750 od anglické společnosti Arcam jsme testovali pomocí reproduktorů Dali Epicon 8.

Arcam 750 – Vzhled:

Arcam-AVR-750

Podle našeho názoru není „síla“ zesilovače domácího kina Arcam AVR 750 přesně taková, jak vypadá. Minimalistický design, pevné pouzdro charakterizuje 16,7 kg audiozařízení, jeho jednoduchý, možná trochu „nízkonákladový“ vzhled jasně ukazuje, že se výrobní společnost zaměřila nejvíce na funkčnost. Je menší a lehčí než předchozí modely Arcam. Chlazení zajišťují velké chladiče a ventilátory s regulovanou teplotou. Má velký informativní displej s tlačítky pro výběr hlasitosti a vstupu a také analogový vstup. Ten je také konektorem pro mikrofon.

Co dokáže anglický 750 „tajný agent“?

Zesilovač Arcam AVR 750 má 7 HDMI vstupů a 2 HDMI výstupy, které jsou kompatibilní s ARC (Audio Return Channel). Samozřejmě lze také převést na 4K a mezi mnoha funkcemi nezapomněli na 3D schopnosti. Na zesilovači jsou 3 komponenty, 4 vstupy kompozitního videa, 1 výstup kompozitního videa, 6 stereofonních analogových vstupů a výstupů, konektory RCA, 4 koaxiální digitální a 2 optické digitální vstupy. Můžete také objevit USB porty, LAN konektory, IR rozšíření, FM a DAB rádiové antény.

Zesilovač Arcam

Kompenzace akustiky místnosti umožňuje ještě přesnější nastavení. Bohužel nemá integrované připojení Wi-Fi a Bluetooth. Na oplátku se můžete připojit k domácí síti díky Ethernetu. Pro ovládání zesilovače byl vyvinut speciálně pro Arcam bezplatný software ke stažení. Bohužel pro mnohé lze tuto aplikaci stáhnout pouze do iPadu, který není k dispozici pro iPhone nebo jiná zařízení Android. Nabídka je jednoduchá a praktická. Je třeba dbát na správné umístění reproduktorů, ačkoli automatické nastavení reproduktorů AVR 750 umožňuje kompenzaci, testovací tóny a mikrofon. Hlasitost je řízena čipem Cirrus CS3318. Podporuje téměř všechny formáty, včetně prostorových formátů, jako jsou Blue Ray, Dolby TrueHD, DTS -HD Master Audio, Dolby Digital Plus, Dolby Digital EX, Dolby Digital, Dolby Pro Logic llx..etc. Naproti tomu nepodporuje formáty Dolby Atmos, Auro 3D nebo DTS: X.

Zesilovač třídy „G“

Arcam-amp.

Spojuje výhody tříd „A“ a „AB“ a eliminuje jejich nevýhody. AVR 750 má několik napájecích zdrojů, s prvním napájením ve třídě A. Hlavní výhodou zesilovačů třídy „A“ je jasný, realistický zvuk bez zkreslení, ale jejich spotřeba je extrémně vysoká (150-250 W), i když odpočíváte. 80% z toho je ve formě tepelné energie. Třídy „B“ a „AB“ jsou již mnohem efektivnější, spotřebovávají méně, ale dochází k určitému zkreslení.

Dálkový ovladač

Tenký, lehký černý plastový dálkový ovladač je praktický, snadno použitelný a podsvícení je velmi výhodné v zatemněné kinosále.

V kině

Poprvé jsme se posadili před verzi Blue Ray hudebního filmu Kočky z roku 2020, který zaznamenal mnoho světoznámých herců a hvězd. I když se mi ten film moc nelíbil, zesilovač a Dali reproduktory fungovali skvěle. AVR 750 produkoval realistický, prostorový, na detail bohatý zvuk. Také jsme nebyli zklamáni hudebními vložkami, i když při nízké hlasitosti nebyl tak dobrý. “

Poté jsme hráli válečné filmové drama z roku 1917. Obklopovaly nás výbuchy a střelba a kvůli jejich realistickým účinkům jsme se otřásli bouřlivými, výbušnými zvuky.

Plakát filmu Neviditelný muž

Pokračovali jsme v natáčení žánru sci-fi hororu. Sledovali jsme strašidelný kousek s názvem Neviditelný muž, také v kvalitě Blue Ray. Zesilovač fungoval i v tomto případě excelentně, dialogy, děsivé zvukové efekty vyvolávající napětí se dotýkaly a vibrovaly naše životy a jejich žaludky byly v důsledku 3D zvuku často zúžené.

Stáhli jsme si nejnovější píseň Katy Perry, hit Daisies, abychom si mohli při poslechu hudby vyzkoušet zesilovač Arcam. Hlasy zněly dobře, krásně a přirozeně. Hudba a zpěv byly od sebe jasně oddělené.

Koupit nebo nekoupit? To je otázka!

Celkově si zesilovač domácího kina Arcam AVR 750 vedl v našem testu přesvědčivě. Ať už jej chcete použít ke sledování filmů nebo poslechu hudby, můžeme s ním být spokojeni. Vyznačuje se jednoduchostí, dobrou kvalitou zvuku a vynikající dynamikou. Je schopen čistého, prostorového, realistického zvuku. Má však také méně pozitivní vlastnosti. Cena je poměrně vysoká, ale v této cenové kategorii můžeme také získat zesilovač s lepší kvalitou, výkonem a náročnějším vzhledem. Ukázalo se, že je trochu slabý při nízké hlasitosti. Jeho vzhled mohl být příliš jednoduchý. Další nevýhodou je nedostatek Wifi a Bluetooth a skutečnost, že nepodporuje nejnovější zvukové formáty. Software ke stažení mohou používat pouze vlastníci iPadů, bohužel jej nelze stáhnout do iPhonů nebo jiných zařízení Android.

Dali bychom 4 body z 5 bodů.

Podobné příspěvky