Recenze reproduktoru Bowers & Wilkins Formation Wedge

Historie společnosti Bowers a Wilkins sahá až do 60. let. Popularita anglické společnosti byla od jejího založení neporušená. Série Nautilus, která se skládá z vysoce kvalitních modelů reproduktorů, byla uvedena na trh v 90. letech 20. století a dodnes je oblíbená mnoha audio a hi-fi fanoušky. IPady, smartphony, se objevily v roce 2000, takže výrobce vyvinul nový druh modelu, tento ikonický model Zeppelin. Tento řečník získal několik ocenění. Série Formation byla uvedena na trh v roce 2019 a byly také použity revoluční inovace v bezdrátových zvukových systémech a designu.

Formovací klín

Bowers-and-Wilkins-Formation-Wedge-Noir

Díky svému extrémnímu stylu se přenosný Bluetooth reproduktor Bowers a Wilkins zcela liší od produktů v podobných kategoriích. Zařízení eliptického tvaru je také schopné vytvořit multiroomový zvukový systém, takže například Bowers a Wilkins Formation Duo lze spárovat s aktivními stereofonními reproduktory. Neobvyklý vzhled může zákazníky rozdělit. Existují ti, pro které je to již příliš moderní a abstraktní forma, ale zároveň jsou ti, kteří hledají něco nového, moderního ve srovnání s obvyklými formami.

Klínové vstupy

Reproduktor Wedge nemá analogové ani digitální vstupy. Má RJ45 Ethernet a USB port a podporuje také bezdrátové aplikace Airplay 2, Spotify a Roon, stejně jako připojení Bluetooth aptX HD. Roon je software hudebního přehrávače, který je kompatibilní s Mac, Windows, Android nebo iOs a rozhodně stojí za použití. Stereofonní zvukový systém je vybaven dvěma 2,5 cm kupolovými výškovými reproduktory, dvěma 9 cm středovými reproduktory FST a jedním 15 cm 80 Watt subwooferem, ostatní reproduktory jsou napájeny 40 W vyhrazeným digitálním zesilovačem. Díky síti Mesh je systém multiroom přesný a stabilní. Je také schopen zpracování zvuku 96 kHz / 24 bitů, dokonce i bezdrátově.

Panel de control BW TRAINING

V horní části skvělého malého zařízení jsou některé osvětlené ovládací prvky, které můžete ovládat dotykem. Odtud můžeme ovládat funkce hlasitosti a přehrávání. Přenosná frekvenční odezva formace je mezi 35 Hz a 28 kHz. má celkový výkon 240 W a rozměry: 23 cm vysoký a váží 6,5 kg. Černé modely, které jsou k dispozici v černé a bílé barvě, mají třpytivou přední část a pruhovanou zadní část se vzorem dřeva.

Za scénou

Za 120stupňovými vestavěnými reproduktory je zakřivená zadní deska. Klín díky svému tvaru lze dokonce umístit do rohu, což je rozhodně výhodné, protože nám umožňuje získat lepší basy. Velmi dobře vyplňuje prostor, a to i v malých místnostech, ale pokud jej umístíme do místnosti, která je příliš malá, pojďme se dobře podívat, kam ji umístit, aby v místnosti příliš nedominovala. Bezplatná aplikace Bowers Home ke stažení je pro tento reproduktor také velmi užitečná, je možné i základní ovládání EQ. Funguje také velmi dobře s domácí wifi, ale lze jej použít samostatně stejně. Všechny jeho zesilovače jsou třídy „D“.

Zvuk
Roh v rohu

Reproduktor Wedge byl testován na několika místech. Testovali jsme to především při poslechu hudby. Poslechli jsme 220 hitů KID, Gracey – I Don’t Need Love, nejprve v relativně malém studiu, kde akustika ještě není tak dokonalá. Stěny jsou příliš blízko u sebe, takže odrazy mohou způsobit akustický problém. Malý reproduktor poskytoval překvapivě jasný a intenzivní zvuk. Zažili jsme docela přesné, živé, těsné výšky a pěkný střední rozsah, i když někdy byly vysoké rozsahy trochu příliš rušivé a ostré, ale možná jsme to slyšeli kvůli nepříznivým akustickým podmínkám.

Poté jsme reproduktor přesunuli na mírně větší plochu. Do kanceláře, kde již byla pozornost věnována odhlučnění stěn, stropu a dokonce i oken pomocí různých akustických prvků. I zde si Bowers a Wilkins vedli dobře. Neměli jsme problém s přesností a jasností a nenašli jsme ani nic, na co bychom si mohli podrobně stěžovat. Basy zde už byly mnohem hlasitější než v předchozí místnosti se špatnou akustikou, ale mohli jsme vydržet více síly. Ale v případě stahovatelných zvukových souborů, které lze stáhnout na zařízení této velikosti a výkonu, to není tak překvapivé, ale zařízení si vedlo velmi přesvědčivě. Pokračovali jsme v testování s písní Deep Purple Hush. Při vysokých tónech jsme také také někdy zažili nadměrnou živost. Při poslechu venku ani při vyšší hlasitosti jsme nezažili žádné zkreslení. Intenzita basů však venku ještě více chyběla.

Výrok

Zvláštní vzhled modelu Formation Wedge si nemusí každého oblíbit a ani jeho cena není levná, ale značka Bowers a Wilkins zaručuje vynikající kvalitu a ideální zvuk. Zažili jsme široký scénický obraz, vynikající stereofonní efekt, detailní, jasný a přesný zvuk. Slyšeli jsme velmi pěkné, vyvážené střední pásmo, ale výšky byly často příliš živé a basové rozsahy nebyly dostatečně silné a dynamika zdaleka nebyla dokonalá, stále bylo co zlepšovat. Trochu nám chyběla podpora Chromecastu a řekněme, že zařízení je k dispozici pouze ve dvou barvách. Zjistili jsme, že při používání Bluetooth nebo Airplay dochází ke zpoždění zvukového signálu, proto jej nedoporučujeme používat jako reproduktor pro váš smartphone. Trvalo dlouho, než začala hudba znít pěkně, čistě a vyváženě. Pro ty, kteří mají rádi extrémní design a milují vysoce kvalitní součásti, je tento přenosný reproduktor určitě dobrou koupí.

V této cenové kategorii, nebo dokonce levnější technologii Bluetooth, zahrnují bezdrátové zvukové systémy také značky s mnohem lepším výkonem a kvalitou zvuku. Jako například Marshall Woburn II Bluetooth nebo Denon Envaya DSB-250bt nebo dokonce reproduktor JBL Boombox, které jsou mnohem dostupnější, ale zároveň schopné kvality zvuku.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky