Testovali jsme přijímač domácího kina Denon AVC-X6700H!

Denon AVC-X6700H Receptor

Denon je více než 100 let stará japonská značka, která navrhuje a vyrábí hi-fi a audio zařízení od roku 1910. Značka Denon je zárukou kvality a dokonalého zvuku. Získali a získávají několik ocenění a neustále se snaží uspokojit potřeby zvukových fanoušků s těmi nejlepšími produkty.

Denon AVC-X6700H

Je k dispozici ve stříbrné a černé barvě a svým moderním a estetickým vzhledem zapadne do jakéhokoli stylu místnosti. Velký displej na předním panelu je snadno čitelný, nápisy a informace na povrchu jsou perfektně viditelné i ze vzdálenosti 3-4 metrů. Kromě standardních ovládacích tlačítek je na předním panelu také port USB.

Denon X6700 vstupy a výstupy

Zesilovač má řadu vstupů a výstupů, včetně 8 HDMI vstupů, 3 HDMI výstupů, z nichž všechny jsou certifikovány HDMI 2.1. AVC-X6700H také podporuje 8K až 60 Hz a 4K až 120 Hz, stejně jako HDR10, HDR10 +, HLG, Dolby Vision a nejnovější formáty 3 Ds, včetně Dolby Atmost, DTS: X a DTS: X Pro . (Ten je zodpovědný za zpracování 13kanálového signálu.) K přehrávání tradičních vinylových desek vám nesmí chybět vstup Phono. S 2 spouštěcími výstupy 12 V, 2 koaxiálními a optickými digitálními vstupy, 2 komponentními video vstupy s 1 výstupem, 4 kompozitními video vstupy se 2 výstupy. Je také vybaven 6 stereofonními analogovými vstupy pro stereofonní analogový výstup zóny 2.3 RCA, konektory FM / AM, RS232, ethernetovým připojením a IR vstupem a výstupem. Maximální spotřeba energie je 750 W.

Dálkové ovládání X6700

Dálkový ovladač je velký a má mnoho tlačítek, je dobře viditelný a velmi kvalitní.

Modely AVC nemají na rozdíl od modelů AVR vestavěné FM rádio.

Více informací

Díky programu IMAX Enhanced je zaručena špičková kvalita obrazu. K dispozici jsou různá nastavení pro VRR (Variable Refresh Rate), ALLM (Automatic Low Delay), QFT (Fast Image Transmission) a WCG (Wide Color Gamut). S pomocí bezdrátového systému pro více místností lze HEOS použít k vytvoření centrálně řízeného bezdrátového systému umístěného v různých místnostech v budově, takže můžeme ovládat zvukový systém z mobilních zařízení Android nebo iOS prostřednictvím připojení WiFi. K dispozici jsou také různé funkce hlasového ovládání, například Amazon Alexa, Google Assistant, SIRI nebo JOSH. Pomocí aplikace Roon Testeo můžete přenášet hudbu do počítače Mac nebo Windows. Neexistuje žádná překážka pro streamování hudby online, můžete také poslouchat hudbu z aplikací Spotify, Deezer, Sound Cloud, Tidal, Apple Music nebo AirPlay2.

AVC-X6700H-pasante

32bitové převodníky AKM D / A vykonávají funkci převodu digitálních signálů. Zpracování signálu AL 32 (filtrování s vysokým rozlišením) je zodpovědné za kvalitu zvuku. Zařízení pohánějí 2 duální čipy SHARC a jádro DSP. Mezi jeho vlastnosti patří také Dolby Height Virtualization a DTS Virtual: X. Audyssey MultiEQ XT32 Room Correction System měří pomocí přiloženého měřicího mikrofonu a podle něj provádí úpravy. U AVC-X6700H je tento program doplněn Sub EQ LIT a LFC pro jemné doladění, které vyžaduje Audyssey MultiEQ Editor. (Tato aplikace během testování nastavila příliš nízkou úroveň subwooferu o přibližně 13 decibelů, toto bylo nutné opravit.) ECO (režim úspory energie) upravuje spotřebu energie na aktuální hlasitost. Instalace systému Control 4 je rychlá a snadná díky jednotce SDDP (Simple Device Discovery Protocol).

Systémy korekce místnosti mohou dosáhnout skutečného zlepšení zvuku pouze v místnostech s odpovídající akustikou. Je to proto, že tyto programy měří pouze akustický tlak a provádějí proti němu kalibrace. Problémy s dozvukem a ozvěnou se tedy také považují za problémy se zvukovým tlakem. Pokud se akustický tlak dále sníží, zvuk se místo zlepšení zhorší. Pokročilejší software DCR zlepšuje čistotu a dynamiku zvuku ovládáním fázového a pulzního přenosu, ale s odrazy ve skutečnosti nemohou nic dělat. Pokud se však postaráme o stěny, strop a povrch okna místnosti pomocí akustické panely pohlcujících zvuk a Stěnové panely difuzorů, systémy korekce místnosti dále vylepšují zvuk s menšími korekcemi.

Zvuk
Denon 6700 stříbro

Zesilovač Denon byl testován v obývacím pokoji o rozloze přibližně 30 metrů čtverečních, spárovaném se stojatými reproduktory Klipsch R620F a aktivním subwooferem Klipsch R-120SW. Akustika obývacího pokoje se dá říci, že je celkem dobrá, širokopásmové panely byly umístěny na stěnách a basové pasti byly umístěny v rozích vedle reproduktorů. Na základě našich akustických měření bude pro dokonalou akustiku potřeba několik dalších difuzorových prvků, které bude nutné umístit do bodů odrazu, které jsme stanovili.

Náš test jsme zahájili Harry Potterem a Fénixovým řádem. Přijímač vydal velmi pěkný, jasný, srozumitelný zvuk a dynamika a detaily byly bezchybné. Možná mohla být basa trochu intenzivnější.

Poté jsme sledovali akční komedii Fast & Furious: Hobbs & Shaw. Získali jsme velmi přesný a detailní zvuk, měli jsme realistický, prostorový zážitek. Také zde byly mírně sníženy basové rozsahy, ale subwoofer tuto malou věc kompenzoval.

Závěr

Zesilovač Denon předvedl během zkoušky opravdu přesvědčivě. Detail, vynikající dynamika a přesnost, jasné a srozumitelné dialogy lze charakterizovat realistickým prostorovým zvukem. Basy mohou být lepší, ale s vysoce výkonným subwooferem a reproduktory to bude také v pořádku. Akustika místnosti je velmi důležitá, pokud opravdu chcete optimální zvuk, proto nezapomeňte ošetřit stěny a strop místnosti, protože program korekce místnosti Denon Audyssey můžeme využít, pouze pokud je správný čas dozvuku a jsou eliminovány ozvěny.

Autor: Róbert Polgár

Podobné příspěvky