Test zesilovače domácího kina Denon AVR-S750H

Zesilovač Denon-AVR-S750H

Značka Denon je nám již známá, zesilovač Denon jsme testovali již dříve. AVR-S750H je 7,2kanálový zesilovač 4k Ultra HD AV přijímače domácího kina se ziskem 165 wattů na kanál. Tímto způsobem můžeme očekávat vyváženou, identickou kvalitu na všech 7 kanálech.

Podívejme se blíže!

Přední panel S750H

Jeho robustní černá skříňka má velký displej a praktická tlačítka zdroje. Uživatelské rozhraní není příliš dekorativní, vzhled zesilovače se zdá být trochu zastaralý ve srovnání s konkurencí (např.Sony). Má 6 x 4 K / HDR kompatibilní HDMI vstupy (1 na předním panelu), 1 výstup a připojení Ethernet, USB, Bluetooth, Wifi. K dispozici jsou 3 digitální vstupy – 2 optická a 2 koaxiální zařízení. Software Audyssey Room Correction a jeho měřicí mikrofon měří a kalibruje všechny reproduktory. Přehrávejte vinylové desky na vstupu Phono.

Denon zadní stěna

Připojení reproduktorů je barevně odlišeno. Je také schopen přehrávání 24 bitů / 192 kHz a DSD. Podporuje nejnovější formáty videa. Exkluzivní Denon Setup Assistant pomáhá s nastavením a lze jej také ovládat pomocí dálkového ovladače Smart TV pomocí funkce Smart TV HDMI CEC. Díky vestavěné technologii HEOS můžete streamovat hudbu odkudkoli a znít stejně v každé místnosti.

Vynikající 3D zvuk

Da S750H

Skvělý 3D zvuk zaručují Dolby Atmos, DTS: X, Dolby Atmos Virtualization a DTS Virtual: X. Zesilovač Denon je také schopen rozlišení 4K Ultra HD a eARC (Enhanced Audio Return Channel) pro dokonalou kvalitu 3D zvuku.

Zařízení má téměř vše, co potřebuje k….

AVR-S750H bohužel na rozdíl od některých svých konkurentů nemá podporu Google Chromecast. (příklad: Sony) To je nevýhoda pro uživatele Androidu. Uživatelé služby Spotify Premium mohou streamovat svou oblíbenou hudbu díky službě Denon Spotify Connect, stejně jako Apple Music a Air Play 2. Hlasitost, zapnutí a vypnutí, volič zdroje a ovládání hlasitosti můžete také ovládat ze smartphonu se systémem Android a iOS. Je také kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri.

Vyzkoušeli jsme zesilovač

Zesilovač Denon o hmotnosti 10,5 kg byl testován v místnosti přibližně 25 metrů čtverečních. Akustiku je třeba v místnosti ještě vylepšit umístěním některých akustické panely. Nejprve jsme začali testovat na Blu-Ray akčním DVD.

Zvuky Alita, Battle Angel, zněly ostře, vyváženě a 3D efekt byl úžasný. Trochu jsme někdy slyšeli „rozmazané“ hlubší rozsahy.

V roce 2018 jsme viděli v kinech thriller The Equalizer 2. s Denzelem Washingtonem. Denon a jeho přidružené reproduktory KRK Rokit dobře spolupracovali. Byli jsme spokojeni s vysokými a středními rozsahy, dialogy byly srozumitelné, jasné, ale opět jsme zaznamenali nějaký hluk v basových zvucích se zvukovými efekty. 3D zvuk byl naopak opravdu fantastický, zvuky ho obklopovaly, prostor byl pěkně vyplněn.

Následoval koncertní film legendární kapely U2 – Experience-Live z Berlína. Zesilovač realisticky vrátil zážitek z koncertu. Připadalo mi, jako bychom byli v Berlíně, mezi rozzuřeným publikem. Nástroje byly oddělitelné, ale při vyšších hlasitostech zanechala čistota basů něco, co bylo požadováno. Někdy se zdálo, že hluboký dosah je nudný.

Fono vstup také umožňuje poslouchat vinylové desky, takže tentokrát bylo na gramofon přidáno vinylové album Boney M Oceans of Fantasy. Retro smysl života byl zprostředkován naprosto realistickým způsobem zesilujícím, jasným a krásným zvukem naší zkušenosti, i když nižší rozsahy bohužel nebyly dokonalé.

Závěr

Zesilovač Denon AVR-S750H má několik výhod, z nichž jedna je dostupná cena. Bluetooth, Apple AirPlay 2, vlastní funkce HEOS společnosti Denon a Amazon Alexa, aplikace hlasového ovládání Google Assistant, jsou jednoznačně pro zesilovač. Vzhled ostatních se mi moc nelíbil. Ve srovnání s podobnými zařízeními od konkurence se to zdá být nudné a zastaralé. Jeho předchůdce si vedl o něco lépe, pokud jde o zvuk, s problémy v basových pásmech nejvíce. Nedostatek Chromecastu je také třeba zmínit jako negativum. Doporučujeme hlavně pro středně velké pokoje a pokoje. Nezapomeňte na akustickou úpravu. Výběr správných reproduktorů také hodně záleží na zvuku. Doporučujeme zesilovač Denon AVR-S750 H, i když chcete výkonnější bicí basy, zvolte jinou značku v této cenové kategorii.

Podobné příspěvky