Test procesoru domácího kina Emotiva RMC-1

Nedávno jsme testovali procesor domácího kina AV od americké společnosti Emotiva. 16kanálový RMC-1 je navržen pro nejmodernější formáty. Má mnoho funkcí a lze jej dále rozšiřovat díky 3 rozšiřujícím kartám. Podívejme se na nejdůležitější funkce:

-HDR, Dolby Vision, 4K UHD

-HDMI 2.0b, Dolby Atmos, s podporou DTS: X

-8 HDMI vstupů, 2 výstupy

-USB, IR vstup, 4 spouštěcí výstupy

-PCM, může také dekódovat signály DSD

-32bitové převaděče A / D a D / A

-AM / FM přijímač

-HDCP 2.2, podpora ARC a CEC

-Ethernetové připojení

Ekvalizér místnosti

Nastavení basů lze rozšířit až na 3 subwoofery, upravit bod křížení a ovládat také dynamický rozsah. Funkce Room EQ Wizard umožňuje optimalizovat zvuk tak, aby vyhovoval vaší místnosti. Software Dirac Live automaticky provádí měření a opravuje chyby časování a frekvence. Analogové zvukové signály procházejí obvodem špičkové kvality.

Recenze Emotiva RMC 1

S hmotností 10 kg je poměrně solidní, jeho displej je modrý s LED / OLED světlem. Procesor vyrobený v americkém státě Tennesse je navržen tak, aby byl dokonalým řešením jak pro fanoušky filmu, tak pro milovníky hudby.

Testování procesoru Emotiva

Testovali jsme Emotiva RMC-1 v kinosále o rozloze přibližně 20 metrů čtverečních. Nikdy nezapomeňte, že pokud chcete perfektní zvuk, ať už je to film nebo hudba, prvním a nejdůležitějším krokem by vždy mělo být zlepšení akustiky vašeho pokoje nebo studia! Pokud zanedbáte akustické zacházení, i když si koupíte prémiová zvuková zařízení, nemůžete dosáhnout bezchybného zvuku. Na testovacím místě Emotiva poskytovaly přední prostorový difuzor na stěnách místnosti a basové pasti v rozích ideální prostorový zvuk. Akustické problémy způsobené skleněnými povrchy byly vyřešeny zvukotěsnými závěsy před okny. A nejen to, s těmito speciálními textilními domácími textiliemi lze dosáhnout také úplného ztmavnutí očekávaného v kinech!

Dálkové ovládání Emotiva

RMC-1 má estetický vzhled, ale jeho dálkový ovladač je příliš velký pro objemný vzhled. Rovněž bylo vynecháno podsvícení, což je v tmavém kině při použití dálkového ovládání zásadní. Na druhou stranu je jeho manipulace extrémně jednoduchá, velmi transparentní a praktická.

Filmový plakát X-Men-Days-of-Future-Past

Začali jsme sledovat filmy s dobrodružstvím mutantů. Fantasy film z roku 2014 X-Men – Days of the Future Past je opravdu plný vzrušení a dobrodružství. Emotiva vyprodukovala přirozený a prostorný zvuk, i když středový rozsah byl na některých místech trochu příliš nepřízvučný. Dialogy rozhodně vynikly, stejně jako různé efekty a soundtrack. Poté jsme se posadili před Resident Evil 3. Extinction – sci-fi horor. Zažili jsme přesné, jasné zvuky a vynikající dynamiku. Když jsme viděli a slyšeli lidi, kteří se změnili na zombie a zlověstně řvoucí vrány, náš srdeční rytmus se zrychlil a my jsme byli rozhodně otřeseni strachem. Po komiksových příbězích a hororových žánrech jsme se uvolnili k filmovému muzikálu. Hugh Jackman, který unikl vlčí kůži, vynikal v roli Jeana Valjeana v muzikálu Les Miserables. RMC také poskytlo krásný a bezchybný zvuk hudebního filmu.

Protože Emotiva doporučuje tento procesor nejen pro systémy domácího kina, při navrhování pamatoval také na maximální zážitek z poslechu hudby. Proto zazněl Adelin velmi úspěšný hit Rolling In the Deep. Každý rozsah zněl se správnou intenzitou a kvalitou a vokály a hudební doprovod byly jasně rozeznatelné a oddělitelné.

Náš názor

Procesor Emotiva RMC-1 se vyznačuje jasným, přirozeným a dynamickým zvukem. Jeho exteriér, elegantní a atraktivní, jen nadrozměrné, ošklivé dálkové ovládání si nás nezískalo. Další výhodou je rozšiřitelnost a skutečnost, že je vynikající volbou pro poslech hudby i sledování filmů. Bohužel jsme našli několik negativ. Ve skutečnosti byl vyvinut pro nejmodernější formáty, ale nedetekuje dobře starší typy, jsou problémy s připojením HDMI, na některých stopách to nezní hezky, ztrácí výkon, takže je třeba jej restartovat často, což je docela pomalé, spousta možností nastavení se skrývá a komunikace mezi dálkovým ovládáním a zařízením je velmi těžkopádná a pomalá.

Podobné příspěvky