Recenze projektoru Epson EH-TW 7100

Projektor Epson-EH-TW-7100

Společnost Epson vyrábí několik typů zvukových produktů a jejich projektory se neustále vyvíjejí. Na žádost zákazníka jsme měli poslední příležitost vyzkoušet si projektor domácího kina středního dosahu EH-TW 7100. Tento typ je u majitelů domácího kina velmi oblíbený, a to navzdory relativně vysoké ceně.

Funkce:

Model Epson, projektor 3LCD, 4K s jasem 3000 lumenů, životnost žárovky udává výrobce 4–7 let. (Samozřejmě to závisí na použití.) To zhruba znamená, že jeho životnost je při běžném používání přibližně 3 000 hodin, což může v ekologickém režimu ECO vzrůst na 5 000 hodin.

Vstupy a výstupy EH-TW-7100

Rozsah zoomu je 1,62: 1, kontrastní poměr jsou 2 vstupy HDMI 2.0 a 2 vstupy USB 2.0. Jeden port USB je vyžadován pro Google Chrome a druhý je vyžadován pro Epson Wi-Fi. Pomocí druhé funkce můžete promítat obraz do projektoru z telefonu nebo počítače. Kompaktní, bílé, pěkně zakřivené zařízení o hmotnosti 6,9 kg může být ideální pro každou kinosálu. Jedinou maličkostí na jeho vnějším designu, která může být pro některé matoucí, je bílá barva, která není vždy praktická v zatemněné kinosále, pokud chceme dosáhnout úplné tmy. Projektor LCD s rozlišením 1080p je HDR kompatibilní s funkcí Pixel shift pro UHD efekt. Podporuje také HDR10 a HLG. Úroveň hluku je velmi nízká při 32 decibelech, což vůbec neruší. Je také schopen přenášet zvuk přes 20 W vestavěný reproduktor. Pro zvukový výstup lze použít připojení Bluetooth. Na zařízení jsme také objevili 3,5 mm analogový zvukový výstup. Nemá vestavěné možnosti streamování, ale k tomu si můžete zakoupit nekontrolovaný LAN adaptér Epson ELPAP10.

EH-TW-7100 glijrail

Díky svislému nebo vodorovnému posunutí objektivu jej lze namontovat vodorovně i svisle, což usnadňuje instalaci. Objektiv se snadno a přesně nastavoval a ručně nastavitelná optika to usnadňovala. U obrazu o průměru 2-2,54 metrů se doporučuje instalovat projektor ve vzdálenosti přibližně 2,95-4,77 metrů. To umožňuje jeho provoz v místnostech několika velikostí.

Dálkové ovládání je EH-TW-7100

Dálkový ovladač je průhledný, snadno se ovládá klávesovými zkratkami a oranžové podsvícení je velmi užitečné v tmavé filmové místnosti. Díky technologii 3 LCD je barevný jas projektoru mnohem vyšší než u DLP projektorů s 1 čipem. Kontrastní poměr je 100 000: 1. Zařízení můžete používat také s náhlavní soupravou Bluetooth.

Začněme s promítáním filmu!

Testování proběhlo v místnosti o rozloze 28 metrů čtverečních v kinosále rodinného domu ze suterénu. Spárovali jsme projektor Epson s vynikajícími reproduktory Dali Epicon a přijímači Onkyo TX-SR393, které byly umístěny asi 3 stopy od stropu. Instalace byla opravdu extrémně rychlá a snadná.

Poprvé jsme sledovali 3D počítačový animovaný film The Grinch z roku 2018 v kvalitě Blu-Ray 1080p. Existuje několik možností nastavení: Dynamic, Bright Cinema, Cinema a Natural Mode. Zvolili jsme režim Natural. Kvalitu obrazu charakterizovala tónovaná, vyvážená barevná paleta a vynikající správa kontrastu. Měli jsme podrobný, ostrý a přesný zážitek. Pro obsah 4K HDR neexistují žádné možnosti interpolace snímků, zpracování pohybu 4K velmi chybělo.

Ovládací knoflíky EH-TW-7100

Pokračovali jsme ve sledování filmu Horor a promítli jsme děsivé dílo The Prodigy představené v roce 2019. Barvy byly přirozené, stejně jako správa pohybu. V tónech pleti došlo k určitému zabarvení, barvy v makrosnímcích nebyly tak ohromující jako ve skutečném 4K obrazu a černé mohly být hlubší a intenzivnější. Ale kromě toho jsme viděli krásné a detailní obrázky, barvy byly také harmonické. Na Blu Ray mohou být černé barvy krásnější, barva pleti červenější a hladší než na UHD Blu Ray. U disků UHD Blu Ray je lepší zvolit nižší barevné rozlišení.

Pokud používáte projektor za jasnějšího denního světla, vyberte režim Bright Cinema Mode a režim Cinema je ideální v úplné tmě. Nastavení Dynamic Cinema je lepší se vyhnout, protože efekt je příliš jasný a přesycený.

Lze použít v mírně osvětleném obývacím pokoji, ale nedoporučuje se silné světlo a osvětlení lamp. V kině je správné ztmavení důležité nejen pro skutečný filmový zážitek, ale také pro ideální provoz projektorů. Místnost můžete zatemnit zatemňovacími závěsy, ale pokud chcete úplnou tmu, doporučuje se před okna umístit silné, hustě tkané akustické závěsy se zvukově izolačními a černícími vlastnostmi. Tyto domácí textilie blokují nejen světlo, ale také vnější hluk. Jsou také vynikající pro zlepšení akustiky díky tkanině pohlcující zvuk.

Kromě praktičnosti je jejich velkou výhodou to, že jsou to také estetické, krásné bytové doplňky. Pokud si přejete okázale padnoucí okázalou výzdobu okna, je vhodné ušít záclonu s dvojnásobnou šířkou šířky okna.

Předchůdce projektoru, Epson EH-TW 7000, byl nahrazen naším zákazníkem za novější model, takže jsme mohli oba projektory porovnat. Obě 3 LCD zařízení mají technologii 4K, režim posunu objektivu, 3D efekt, 1,6x zoom. Úhlopříčku 2-2,5 metru si můžete vychutnat ve vzdálenosti 2,6-4,3 metru, takže je ideální pro místnosti různých velikostí. TW 7100 má vyšší kontrastní poměr 100 000: 1, což má za následek hezčí, jasnější a bohatší barvy ve srovnání s TW 7000, který má kontrastní poměr 40 000: 1. Epson EH TW-7000 má méně konektorů a chybí také spouštěcí a konektory RS232. Systém Creston usnadňuje integraci. 7000 také nemá reproduktor. Přestože je cena (přibližně 890–1030 EUR) levnější než cena projektoru 7100 (1390–1500 EUR), stále doporučujeme novější model, pokud požadujete ostré, jasné a vyvážené barvy.

souhrn

Projektor Epson má 2 vestavěné reproduktory, každý s výkonem 10 W (i když od filmové hudby moc nečekejte), a jeho ovládání je snadné pomocí dálkového ovladače. V normálním režimu byla hladina hluku 32 decibelů, v režimu ECO byla snížena na 21 decibelů, takže se jedná o naprosto tichý projektor. Jeho instalace a nastavení jsou velmi jednoduché a vytvářejí jasné, krásné, detailní a harmonické barvy. Černoši mohou být hezčí, hlubší, ve filmech Blu Ray dostaly tóny pleti trochu divné tóny. Nemůže konkurovat výkonu skutečných 4K projektorů, ale EH-TW7100 je v této cenové kategorii absolutním vítězem.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky