Recenze studia Genelec 8010A

Monitor Genelec 8010A

Malý 1,5 kg reproduktor Genelec je skvělý přenosný kompaktní model. Vnější design je velmi podobný modelu Genelec 6010, jinak model 8010A dostal také standardní styl Genelec. Na první pohled se design a velikost hliníkového krytu nejvíce podobají reproduktoru počítače.

Rozbalení

Genelec-Monitor-Front

Malá velikost by nikoho neměla vůbec klamat. Reproduktor má zesilovače třídy D. Subwoofer s kovovým stíněním je schopen 80 wattů a subwoofer s kovovým stíněním je schopen dosáhnout 50 wattů. Zelená kontrolka svítí, když je reproduktor zapnutý. Gumová podrážka IsoPod značky Genelec je protiskluzová a úhel reproduktoru lze nastavit pomocí užitečné malé kovové spony.

Genelecův mluvčí se vrací

Na zadní straně najdete DIP přepínače, pomocí kterých můžete ovládat frekvenční odezvu a basy. Obdržíte také příručku k nastavení, která vám pomůže. Na zadním panelu je také vyvážený XLR vstup. Vzhledem ke své malé velikosti je napájení dodáváno prostřednictvím malé dvoukolíkové zásuvky, protože není dostatek místa pro zásuvku IEC. Křížová frekvence je 3 kHz. Maximální akustický tlak je 96 dB, frekvenční odezva je 67 Hz – 25 KHz. Kompatibilní se subwooferem Genelec 7050 B. Dlouhá hluboká reflexní trubice s optimalizovanými pohony a filtry si zaslouží respekt.

Chytrý senzor signálu

Inteligentní obvod snímače signálu (ISS) přejde do pohotovostního režimu, když není detekován žádný zvukový vstup. Zapnutí trvá asi půl sekundy, ale pokud někoho obtěžujete, můžete dokonce vypnout funkci ISS.

Zvuková zkouška
8010A-Weissmonitor

Umístili jsme dvojici reproduktorů Genelec 8010A na obě strany notebooku, do menšího studia, kde přední části difuzoru a tištěné prvky pohlcující zvuk na stěnách a stropech zajišťují kontrolu zvuku. V rozích jsou umístěny basové pasti, takže úzké stěny a rohy nejsou problémem v malém, malém studiu. V případě studií je nesmírně důležité místnost správně „polstrovat“ akustickými prvky, aby zaznamenané zvukové materiály nebo směsi správně zněly i v jiných místnostech. Optimální akustické zpracování nejen zlepšuje kvalitu zvukových záznamů, ale také tlumí zvuky filtrované dovnitř a ven.

Hlasem trpasličího obra

Stáhli jsme si do notebooku jeho nejnovější hit Clean Bandit: Tick Tock. Měli jsme velmi pozitivní zkušenost. Malý Genelec produkoval vyvážené a přesné lineární zvuky, a to jak ve středním, tak ve vysokém rozsahu. Zjistili jsme, že basy jsou trochu nízké, ale pro tak velký monitor to není tak velké zklamání. Poté jsme poslouchali současnou hudbu Alexe Adaira Make Me Feel Better. Model 8010A se opět ukázal jako nepodceňovaný. Dostali jsme ostré a křišťálově čisté výšky a ideální střední pásmo. Hluboké byly opět slabší než obvykle. Ale díky jasnosti a přesnosti jsme nezažili únavu uší ani po delším poslechu hudby.

Závěr

I přes své malé rozměry nabízí studiový monitor Genelec 8010A úžasný výkon. Ideální vzdálenost studentů je 1 metr. Jako monitor zblízka, pro pozorování ve studiích, pro referenci nebo pro nahrávání na místě, je tento malý monitor skvělou volbou. Při nákupu tohoto modelu můžete očekávat přesný, vyvážený, silný a jasný zvuk. Baskytary mohou být intenzivnější, ale pokud se nepoužívají jako hlavní monitor, nemělo by to být zvláštní nevýhodou. Monitor Genelec není levný, ale představuje dobrou kvalitu. Pokud by měl být charakterizován jeho vzhled, řekli bychom, že je to „správný“, „roztomilý“ kousek.

Podobné příspěvky