Jaký druh přijímače domácího kina si vybrat? Část 2

První část článku:

Vezměte v úvahu velikost a vlastnosti místnosti!

Filmy zní mnohem dynamičtěji než většina hudby. To znamená, že hlasité části mohou být mnohem hlasitější! Je důležité získat přijímač, který má záložní napájení, jinak budou hlasité části zkresleny. To nejen zhoršuje zvuk, ale může také poškodit vaše reproduktory. V ideálním případě asi 100 wattů nebo více na kanál. Ještě lepší je, že přijímače mají také výstupní konektory předzesilovače, takže pro zvýšení výkonu můžete později přidat další zesilovač.

Co hledat, pokud chcete bezdrátový zvuk pro více místností?

V minulosti, pokud jsme chtěli poslouchat hudbu v jiné místnosti, jsme museli vyvrtat spoustu otvorů do stěn a podlah, abychom mohli vést kabely k reproduktorům.

To dnes není potřeba. Mnoho dnešních nejnovějších AV přijímačů má vestavěné bezdrátové funkce pro více místností (například HEON od společnosti Denon, Yamaha MusicCast atd.), Které lze ovládat pomocí aplikace ke stažení na vašem telefonu, tabletu nebo počítači.

Mnoho z nejnovějších přijímačů domácího kina lze snadno ovládat z jakékoli aplikace na vašem iPhone, tabletu nebo počítači, což vám dává úplnou kontrolu odkudkoli v domě.

HEOS-Denon-app

Tyto aplikace jsou často přizpůsobitelné – můžete je upravit tak, aby vyhovovaly konkrétní místnosti. Příkladem je aplikace multi-room systému HEOS by Denon.

Ujistěte se, že je pro přijímač dostatek místa!

AV přijímače jsou často větší, než si myslíte.

AV přijímač by měl odvádět teplo, takže kolem něj doporučuji ponechat dostatek místa pro ventilaci. Pokud je dobré větrání, lze zabránit přehřátí, čímž se prodlouží životnost elektroniky.

Jedna věc je jistá: Dnešní nové AV přijímače jsou podstatně větší a těžší než jejich předkové. Umístění na pěknou skleněnou nebo plastovou polici tedy není úplně správné.

Co je to druhá zóna?

Představte si, že je 21:00 a chcete sledovat „Westworld“, ale někdo jiný chce sledovat další film na DVD. Vícezónový přijímač umožňuje více zdrojů videa – kabel nebo satelit, Apple TV, přehrávač Blu-ray atd. A poté tento signál odesílá do dvou různých televizorů. To vám umožní sledovat až dva živé televizní programy najednou s vícezónovým přijímačem, i když to vyžaduje další kabelovou nebo satelitní TV.

Stojí systém korekce místnosti za něco?

Ano, téměř všechny AV přijímače dnes mají automatickou kalibraci místnosti. V akusticky ošetřené místnosti tyto systémy pro korekci místnosti dělají velmi dobrou práci při dalším zdokonalování zvuku.

Co když už mám AV přijímač?

Pokud již máte přijímač domácího kina, ale máte více než pět let, je čas upgradovat a získat přístup k nejnovějším formátům, jako je Dolby Atmost. Kromě toho je počet funkcí nového AV přijímače úměrný počtu nových funkcí v novém televizoru. Není však nutné měnit stereofonní přijímač tak často, protože v jejich případě se toho příliš nezměnilo. Při zakoupení nového televizoru však možná budete chtít AV přijímač vyměnit, abyste využili výhod nových funkcí pokročilejších televizorů.

Jaké značky se vyplatí koupit?

Existuje mnoho vynikajících značek, ale naše oblíbené jsou Yamaha, Marantz, Denon, Arcam, NAD a Sony.

10 zesilovačů domácího kina, které si myslíme, že stojí za to dostat v roce 2021:

1. Denon AVC-X8500H

Den.AVC-X8500H-receiver

13,2kanálový přijímač domácího kina je díky svým 13 úrovním výkonu skutečně ohromujícím modelem. Pokud jde o vzhled, nabízí moderní a atraktivní pohled. Má výkon 140 wattů na kanál. Detail, svalový výkon. Robustní pouzdro, systém korekce místnosti, skutečný prostorový zvuk, schopný vyplnit prostor. Dynamika a přesnost by mohla být lepší, hluboké nejsou dostatečně perkusivní, těžce váží, písmena jsou na dálkovém ovladači příliš malá a citlivě reaguje na pohyb.

2. Denon AVC-X6700H

AVC-X6700H-receiver

Detail, vynikající dynamika a přesnost, jasné a srozumitelné dialogy, můžeme jej charakterizovat realistickým prostorovým zvukem. Basy mohou být lepší, ale s vysoce výkonným subwooferem a reproduktory to bude také v pořádku.

Jeho výkon je 205 W, 11,2 kanálů, 8K HDR rozlišení, Wifi, Bluetooth připojení, IMAX Enhanced, Dolby Atmos, DTS: X, 8 HDMI vstupů.

3. Sony STR-DN 1080

Sony-STR-DN-1080-receiver

Přesné, dynamické a intenzivní basy, 7,2 kanálů, Dolby Atmos, 4K HDR, připojení Bluetooth.6 Má vstup HDMI, k dispozici jsou také služby streamování hudby. Dálkový ovladač by nepoškodil podsvícení, ale cena přijímače je velmi dostupná.

4. Denon AVR – X2700H

Den.AVR-X2700-receiver

7.1kanálový zesilovač má výkon 150 W, 8K HDR, Dolby Atmos, DTS: X, IMAX Enhanced, 7 vstupů HDMI, připojení Wifi a Bluetooth. Dálkové ovládání je vynikající, basy mohou být výkonnější, ale to by nás mohlo jen zasáhnout.

5. Yamaha RX-A 1080

Yamaha-RX-A-1080-receiver

Yamaha má výkon 170 W, 7,2 kanálů, 4K HDR, Dolby Atmos, DTS: X, Wifi a Bluetooth. Zesilovač se vyznačuje mnoha funkcemi, skvělým zvukem a detailním zvukem, ale některé jsme zažili z hlediska přesnosti a dynamiky.

6. Onkyo TX-SR 393

TX-SR-393-receiver

5,2kanálový AVR slibuje výkon 155 wattů na kanál. postrádá integrovaný Chromecast, Wi-fi, ethernetové připojení, žádný vstup Phono a žádný přístup k internetovému rádiu, Spotify, Deezer, Amazon Alexa … atd. V tomto cenovém rozpětí mohou být mezi základními zesilovači tyto nedostatky stále omluveny . Lze jej kalibrovat pomocí korekčního systému místnosti Onkyo AccuEQ. Mezi přijímači základní úrovně je Onkyo skvělý a vynikající model a cena je dostupná.

7. Marantz SR6014

Mar.-SR6014-receiver

Marantz SR6014 je AV přijímač, což znamená, že je navržen tak, aby byl ústřední součástí vašeho systému domácího kina. Je vybaven osmi vstupy HDMI, z nichž každý umožňuje nahrávání videa v rozlišení 4K s plnou podporou HDCP 2.3. K dispozici jsou také tři HDMI výstupy, z nichž jeden má plnou funkčnost eARC. Poskytuje jednoznačný a harmonický zvuk. Podporuje technologii IMAX Enhanced, technologii virtualizace elevace Dolby Atmos a formáty DTS: X a DTS Virtual: X.

8. NAD C368

C368-receiver

Pouzdro je mimořádně jednoduché, čisté, stabilní a pevné a je jasně navrženo s ohledem na praktičnost a trvanlivost. Zesilovač NAD má také 2 analogové, USB a 3 HDMI vstupy, 2 koaxiální a 2 optické vstupy. K zařízení lze připojit 2 páry reproduktorů a 1 subwoofer. U tohoto modelu je k dispozici také připojení Bluetooth. Vstup MM Phono také umožňuje přehrávat staré vinylové desky. Frekvenční přenos je 10 Hz – 65 kHz. Výstupní výkon je 2x 80 Wattů. Zvuk je téměř bezchybný, cena je dostupná. Vyznačuje se vysokou kvalitou, trvanlivostí a cenovou dostupností. Možná pouze vyšší rozsahy jsou o něco slabší, než se očekávalo, ale kromě toho jsme nenašli vážnou chybu.

9. Denon AVR S750

AVR-S750-receiver

7,2kanálový, 4K Ultra HD AV přijímač s výkonem 165 W na kanál. Má 6 vstupů HDMI kompatibilních s 4 K / HDR, 1 výstup a připojení Ethernet, USB, Bluetooth, Wifi. Na zařízení jsou 3 digitální vstupy – 2 optická a 2 koaxiální zařízení. Software Audyssey Room Correction a jeho měřicí mikrofon měří a kalibruje všechny reproduktory. Přehrávejte vinylové desky na vstupu Phono.

AVR-S750H bohužel na rozdíl od svých konkurentů nemá podporu Google Chromecast. Dostupné a Bluetooth, Apple AirPlay 2, vlastní funkce HEOS společnosti Denon a Amazon Alexa, aplikace hlasového ovládání Google Assistant, jsou jednoznačně ve prospěch přijímače. Už se mi ten vzhled moc nelíbil. Ve srovnání s podobnými zařízeními od konkurence se to zdá být nudné a zastaralé. Jeho předchůdce měl o něco lepší zvuk, přičemž basy se pohybovaly nejvíce.

10. Hymna MRX 1120

Ant.-MRX-1120-receiver

Má 8 HDMI vstupů a 2 HDMI výstupy. Díky 4jádrovému procesoru digitálního signálu a 32bitovým / 768 kHz diferenciálním výstupním D / A převaděčům je Anthem MRX 1120 schopen převádět videa v rozlišení 4K. Získali jsme fantastický zvuk, jasný a detailní zvuk. Systém ARC je velmi vážná výhoda, jedinou námitkou je možná to, že nedokáže samostatně zpracovat subwoofery.

(Dříve jsme provedli písemný test na několika uvedených přijímačích, které najdete na našich webových stránkách.)

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky