Testovali jsme pasivní studiový monitor JBL LSR6332L!

Po akustickém měření byla provedena akustická úprava ve zvukovém nahrávacím a směšovacím studiu v Budapešti, které má přibližně 18 metrů čtverečních. Na stěny i na strop byly umístěny panely pohlcující zvuk a difuzory. Na tvrdou podlahu jsme položili akustický koberec, takže studiový prostorový zvuk byl naprosto dokonalý. V případě zvukových rekordérů nebo dabingových studií je ještě důležitější, aby byla akustika bezchybná, protože pokud je zvukový materiál zaznamenán v ozvěně, může být konečný výsledek zklamáním. I když můžeme chyby mírně opravit pomocí zařízení se zvukovou technologií, nemůžeme být ani tehdy zcela spokojeni. Proto je obzvláště důležité akustické ošetření tohoto typu místnosti. Tentokrát jsme testovali pasivní studiový monitor JBL LSR6332.

JBL – americký sen

JBL je dceřinou společností společnosti Samsung, americké společnosti v Jižní Koreji. To bylo založeno v roce 1946 James Bullough Lansing, americký inženýr. Od té doby se produkty JBL používají také v automobilech Toyota, Ferrari a Smart. Oficiální producent zvuku NBA (National Basketball Association).

JBL-LSR6332L-Studiomonitore

Představujeme reproduktor JBL LSR6332L

3pásmový pasivní reproduktor má výkon 150 – 1 000 W, přenos frekvence 60 Hz – 20 kHz, maximální akustický tlak 112 dB, dělicí frekvence 250 Hz – 2,2 kHz, impedance: 4 Ohm, hmotnost reproduktoru 20,4 kg. Na rozdíl od aktivních reproduktorů pasivní reproduktory nemají vestavěný zesilovač, takže pro ty, kteří si zvolí pasivní typ, je třeba získat externí stereofonní zesilovač, který lze k reproduktoru připojit. Subwoofer s dvojitou cívkou Neodym Differential Drive zvyšuje výkon a snižuje zkreslení. Neodym středního reproduktoru, magnetický kevlarový kužel a titanový kompozitní výškový reproduktor mají vynikající linearitu, vysoké rozlišení a nízké zkreslení. Při nahrávání nebo mixování zvuku je velkou výhodou, že reproduktor JBL využívá technologii LSR (Linear Spatial Reference) k vysílání zvuků ve skutečném, detailním a přesném provedení.

Recenze JBL-LSR6332L

Může být také použit jako referenční nebo hlavní monitor, díky přesnému designu je frekvenční přenos zcela optimální, záznam je vyvážený, zvukový obraz je jasný a detailní. Hustá ozvučnice a vyztužený kryt zajišťují stabilitu a minimalizují rezonanci pouzdra. Linear Dynamics Aperture zabraňuje turbulenci. Může se snadno vyrovnat s vysokým akustickým tlakem. Ve srovnání se svými předchůdci má JBL LSR6332L skvělou novou funkci. Kompenzace pokojového režimu umožňuje eliminovat rušení v rozsahu pod 100 Hz s přihlédnutím k charakteristikám místností.

Na hudební cestě

Protože jsme reproduktory testovali v nahrávacím studiu, zaměřili jsme se především na hudbu. Snažili jsme se poslouchat co nejvíce různých žánrů. Poslouchali jsme senzační hit Michaela Jacksona Smooth Criminal. Když jsme slyšeli jedinečný zpěv krále popu, fantastické rytmy a hudbu, všichni jsme cítili nutkání tančit. Nakonec jsme to ignorovali a místo toho jsme zvedli uši. JBL poskytoval opravdu živý a prostorný zvuk, dostali jsme pěkné basy a příjemné střední a vysoké rozsahy. Každý zvuk písně byl podrobný a jasně odnímatelný a oddělitelný. Řečník vystupoval způsobem hodným krále popu. Jeden z úžasných a známých hudebních děl klasického žánru Haydn: Cauldron Drum Symphony II. věta byla následována. Reproduktor ve spojení s kvalitním zesilovačem zněl bez zkreslení i při vysoké hlasitosti a nástroje jsme slyšeli, jako bychom byli účastníky živého koncertu. Při poslechu Beethoven: Sonáta měsíčního svitu jsme zažili podobnosti. Každý rytmus a rytmus zněly v dokonalé harmonii.

Freddie-Mercury

S odvoláním na světový hit Freddieho Mercuryho: „Přehlídka musí pokračovat!“ Hrali jsme The Show Must Go On. S nezapomenutelnou skálou se znovu dotkla našich duší, zvuky proudily rovnoměrně, pokrývaly celý prostor a vytvářely pocit prostoru.

Posledním umělcem hudebního dobrodružství byla píseň Bella Ciao v podání La Casa De Papel. Zpracování původně italské lidové písně se stalo známé a populární jako příloha populární série. JBL nezklamal, opět jsme měli jen pozitivní dojmy.

Náš názor

Můžeme jen zmínit výhodné vlastnosti tohoto skvělého studiového monitoru, nebyly nalezeny žádné negativy. Doporučujeme hlavně pro profesionální mixování a nahrávání zvuku. Pro hobby účely stojí za to zvolit hi-fi reproduktory s aktivním vestavěným zesilovačem, v případě pasivních monitorů není na škodu mít nějaké odborné znalosti v oblasti zvuku, abychom mohli najít správný zesilovač a nastavit to. Americký sen, JBL LSR6332L, odvede vynikající práci ve studiu s optimální akustikou.

Podobné příspěvky