Testovali jsme AV přijímač NAD T787!

Značka NAD se stala známou v 70. letech. Byl zakoupen kanadskou společností v roce 1999, ale nadále se snaží zachovat specifika a jedinečný styl NAD.

Funkce

ZESILOVAČ NAD-T787

Vnější design 7kanálového zesilovače se vyznačuje jednoduchostí a estetikou s velkým knoflíkem ovládání hlasitosti na předním panelu. Neexistuje žádné odklápěcí víko, které by skrylo ještě více ovládacích tlačítek skrytých za sebou. Velký displej je velmi dobře čitelný, systém nabídek je jasný a průhledný. Tlačítka jsou poměrně citlivá, samotné zařízení je poměrně velké a těžké se svými 25,2 liber. Výkon zesilovače je 200 W na kanál, 8 Ohmon. Díky své modulární konstrukci jej lze dále rozšířit o HD Audio, High End Audio, Video, 3D, HDMI a High End video moduly.

ZADNÍ PANEL T787

Konektory jsou pozlacené, poměr signálu k šumu je 93 decibelů a přenos frekvence je mezi 20 Hz a 20 kilo Hz. Je vybaven rádiovým přijímačem AM / FM, sedmi HDMI vstupy, třemi komponentními video a čtyřmi S video vstupy, stejně jako 3-3 optickými a koaxiálními digitálními vstupy. Mezi funkcemi zesilovače má také konektor pro sluchátka a sedm kanálů a dva výstupy pro subwoofer. Skrývající se za vyčnívajícím panelem najdeme další A / V vstup. Má podporu 3D, 1080p / 24, stejně jako dekodéry Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS HD a AV přijímač také funkci multiroom. Mezi funkce zesilovače patří také automatické nastavení reproduktorů a měřicí mikrofon. Funguje s velkým toroidním transformátorem.

Program Audyssey

Sistema envolvente OVER

Objevili jsme také porty XM, iPod a samozřejmě s tímto zařízením můžeme použít kalibrační systém Audyssey MultiEQ XT. Nastavení můžeme provést pomocí měřicího mikrofonu. Díky prostorovému režimu EARS dokáže převádět stereofonní zdroje na vícekanálové a v přímém režimu může přenášet nedigitální, analogové signály, jako jsou gramofony nebo phono předzesilovače. Nastavení je velmi snadné a nezpůsobilo to žádné potíže.

T787 obsahuje dva dálkové ovladače. Jedna se používá k ovládání druhé zóny, základna má velké podsvícení dálkového ovládání, které, jak ho vezmeme do ruky, osvětlí prakticky okamžitě. Můžete také ovládat, jak dlouho se rozsvítí. Funguje se čtyřmi bateriemi AA, baterie v prostoru pro baterie trochu chrastí. Jinak dálkový ovladač padne velmi dobře do ruky, má na sobě logicky uspořádaná tlačítka. Nastavení v softwaru pro kalibraci místnosti bylo docela přesné. To bylo také příjemným překvapením, protože jinak nemohou samotné korekční programy místnosti provádět dokonalé nastavení, protože primárně měří akustický tlak, nemohou adekvátně kompenzovat akustické chyby místnosti. To je také důvod, proč, pokud chcete získat ideální filmový nebo hudební zážitek, věnujte pozornost také akustickému vylepšení pokojů.

Test

Zesilovač jsme testovali v průměrném obývacím pokoji umístěném v bytě ve starém kondominiu. Stěny byly z cihel, vybavení bylo klasicky elegantní. Dali jsme majiteli několik tipů, jak zlepšit akustiku, protože měření vedlo k odrazům a stojatým vlnám, které významně zhoršují zvuk. Určitě se vyplatí v budoucnu umístit na stěny tlumící zvuk a difuzní panely. Začali jsme testovat s dvojicí stojacích reproduktorů Dali Oberon 7 a subwooferem Velodyne SPL 1200 Ultra.

Zkouška začala filmem. V roce 2008 byl uveden americký dobrodružný film Mumie – Hrob Dračího císaře a my jsme začali testovat zesilovač. Zažili jsme pevné, přesné zvuky, správnou dynamiku a intenzivní basy. Zesilovač poskytoval pevné basy a přirozený, realistický zvuk. Poté jsme sledovali hudební, romantický film Coyote Ugly. Byli jsme také zvědaví na hudební detaily a nemuseli jsme být zklamáni. Mohli jsme si užít zvýrazněné střední tóny, perkusivní basy a vyvážený čistý zvuk.

Ve prospěch zvukových fanoušků jsme také testovali zesilovač pro poslech hudby. Poslouchali jsme píseň Imagine Dragons Natural. Zařízení poskytlo velmi pěkný, vyvážený stereofonní obraz, basy byly také naprosto na místě a zněly docela intenzivně, těsně a přesně. Zjistili jsme však také nedostatky ve zvuku. Výšky byly často příliš živé a chyběly nám detaily a jemnost.

Náš názor
Zesilovače T787

AV přijímač NAD 787 má velmi příjemný vnější design, jednoduchý a čistý vzhled. Mohli jsme zažít těsné zvuky, intenzivní basy a zvýrazněné střední rozsahy. Díky rezonančnímu pouzdru jsme si mohli vychutnat skutečně čisté výsledky bez zkreslení. Stereofonní zvuk byl také vynikající, můžeme hlásit harmonické a vyvážené zvuky. Zjistili jsme, že čím vyšší je hladina akustického tlaku (SPL), tím lépe může zesilovač znít. Pro designéry však stále existuje prostor pro zlepšení, pokud jde o detaily a jemnost, a stálo by za to upřesnit matoucí, někdy nadměrnou živost, kterou zažívají vysoké tóny. Ještě negativnější bylo, že tento zesilovač má poměrně málo funkcí. V této cenové kategorii by se však dalo očekávat mnohem více funkcí.

Při výběru zesilovačů nezapomeňte, že jej chcete použít k poslechu stereofonní hudby nebo sledování filmů. Existují modely, které jsou v obou případech vynikající volbou, T787 je jedním z takových modelů.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky