Testování projektoru domácího kina JVC DLA-RS3000

DLA-RS3000 je první projektor 8K pro domácí kino na světě s rozlišením 8192 x 4320, objektivem z pravého skla o průměru 100 mm s vysokým rozlišením a hliníkovou špičkou objektivu.

Technologie LCOS

D-ILA nebo Direct Drive Image Light Amplification je technologie vyvinutá společností JVC, která poskytuje bezkonkurenční kvalitu obrazu, přirozenou reprodukci barev a jasné a zářivé barvy. První projektor D-ILA byl uveden na trh v roce 1997 a od té doby se používá tato pokročilá technologie, která poskytuje nejjasnější, nejostřejší a nejpřesnější obraz. Jedná se vlastně o technologii z tekutých krystalů, která se velmi liší od displeje z tekutých krystalů v jiných produktech, tj. Technologie LCD, protože tekutý krystal používaný v technologii DLA je na bázi křemíku, technologie LCOS-Liquid Crystal on Silicon, která kombinuje výhody LCD a DLP.

Obrázek technologie LCOS.

V LCOS je tekutý krystal umístěn mezi reflexní základní desku a vrstvu propouštějící světlo. V závislosti na polarizaci krystalu se dráha světla, která se odráží nebo neodráží od zrcadlového povrchu, otevírá nebo uzavírá. Jednou z nejdůležitějších výhod technologie LCOS je, že obraz, který vytváří, je zcela bez pixelace, protože tato technologie poskytuje takové vysoké rozlišení, že vzdálenost mezi pixely je minimální. Obrázky LCOS poskytují přirozenější a hladší vzhled. Tato technologie je založena na třech čipech, tři základní barvy, zelená, modrá a červená, se promítají současně. To zlepší sytost barev a vyhne se nepříjemnému duhovému efektu rotujícího barevného kola DLP. Relativně krátká životnost lampy a nákladná výměna lampy mohou být pouze nevýhodou technologie LCOS.

Funkce projektoru JVC DLA-RS3000

Projektor JVC-DLA-RS3000-Negro

Vysokovýkonná lampa nativního projektoru 4K D-ILA má jas 2200 lumenů, nativní kontrastní poměr je 100000: 1, je vyrobena z ručně vybraných komponent, na HDMI je kompatibilní vstupy 2 18 Gbps, HDCP 2.2 zařízení. Projektor HDR10 je kompatibilní díky funkci automatického mapování tónů.

Značka je DLA-RS3000

Vylepšená funkce Clear Motion Drive a Multiple Pixel Control, stejně jako režim nízké latence, dále vylepšují obraz a snižují zkreslení. Nový režim instalace zjednodušuje nastavení a zapamatuje si 10 nastavení obrazu. Má také LAN, RS232, 12V Trigger výstupy a 3D synchronní výstup.

Poskytuje skutečné rozlišení 4K a dokáže věrně reprodukovat všech 8,8 milionu pixelů v obsahu 4K. Odhadovaná životnost lampy v nízkém režimu je 4500 hodin. I v nízkém režimu dokáže projektor vyprodukovat dostatek světla pro domácí kino nebo hlediště.

rs-3000-projektor-8k_eshift technologie

Vlastní technologie 8K Shift společnosti JVC převádí zhruba 0,5 pixelu na pixely. Ačkoli nemůže přijímat signály 8K a není vybaven vstupy HDMI 2.1, dokáže převést obsah 4K na 8K.

Funkce a nastavení

Poskytuje extrémně bohaté a zářivé barvy a podle výrobce dokáže reprodukovat 100% barevného prostoru DCI P3 (Color Gamut), i když je zapnutý Cinema Filter. Objektiv ze skutečného skla poskytuje obraz s vysokým rozlišením a ostrým obrazem na celé obrazovce. Kombinace Adaptive HDR Sound Map a Theater Optimizer eliminuje problém s nedostatkem jasu, protože tato funkce dynamicky měří jas obsahu HDR10 a automaticky jej upravuje pro nejlepší HD obraz. Kontrast a úrovně černé jsou prostě perfektní.

Pokud jde o konkurenta, laserový projektor Sony VPL-VW915ES by zdůraznil stejné rozlišení 4K, ale jVC s vyšším nativním kontrastem a lepší optikou je k dispozici za lepší cenu. HR také funguje lépe, ale Sony nevyžaduje téměř žádnou údržbu, protože má laserovou lampu. Projektor JVC 8K bychom jednoznačně vyřadili ze soutěže vítězně, protože produkuje ohromující obraz, hlavně díky vylepšené optice, která zvyšuje jas a kontrast, což vede k mnohem realističtější a přirozenější reprodukci barev.

Jako zápor lze zmínit jen několik drobností. Když zařízení pracuje v plném režimu, ukázalo se, že je trochu hlučné. Životnost lampy je však konečná a její výměna může být velmi nákladná nebo může být omezen obraz promítaný projektorem.

pro ovládací panel RS3000

Je také kompatibilní s hybridním logovým zařízením Gamma, nabízí možnosti bezdrátového přenosu a 6osý maticový kontrolní systém pro 3D prohlížení. Další nastavení lze provést pomocí funkce automatické kalibrace, volitelné sondy snímače a softwaru. Nízké zpoždění zlepšuje obraz a zrychluje provoz, čímž se snižuje zpoždění hry nebo rámce počítače. A technologie Motion Enchants snižuje rozmazání.

Rtuťová lampa má výkon 265 W, elektrické ostření a zoom a váží 21,8 kg. Vzhled projektoru je jednoduchý, estetický nepřináší žádné inovace. Dálkový ovladač dostal styl standardních projektorů JVC, jednoduchý, logicky transparentní a snadno použitelný.

Obrazový test

Místem testování byla dobře vybavená místnost domácího kina umístěná v suterénu rodinného domu.

Projektor promítal ostrý obraz a živé barvy i za světla lampy, ale protože mluvíme o kině, je nejideálnější úplné zatemnění, které lze vyřešit hustými, hustě tkanými závěsy. Při navrhování místnosti našeho domácího kina možná budete chtít zvážit akustické ošetření stěn a stropů pomocí zvuk pohlcujících a difuzních panelů, které snižují jakékoli odrazy. Pokud pokryjeme podlahové povrchy tlustými, hustě tkanými koberci, můžeme dosáhnout nejen domáckého a pohodlného efektu, ale pomocí nich také vylepšit akustiku. Sledovali jsme dobrodružný film The Chronicles of Narnia 2010: The Voyage of the Dawn Trader z roku 2010 ve 3D. Projektor podal působivý výkon, úroveň černé a barvy i kontrast byly bezchybné a trochu hlučné. Jeho umístění a nastavení bylo relativně rychlé a snadné, bez jakýchkoli obtíží.

Náš názor
Pružina JVC-RS3000

Prémiový projektor domácího kina JVC je nejlepší projektor na trhu. Ve srovnání s laserovými projektory je nevýhodou, že životnost lampy je omezená a výměna lampy není levná zábava, laserové projektory nemají prakticky žádné náklady na údržbu, ale kvalita promítaného obrazu je nižší než kvalita projektoru JVC D-ILA se skutečným skleněná čočka nebo optika ze skutečného skla. ve srovnání s. Úroveň černé, kontrast a barvy jsou bezchybné a lze je dále vylepšit pomocí jemných úprav. Vrací přirozené a realistické barvy a obrázky, cena je poměrně vysoká.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky