Recenze aktivního subwooferu Klipsch R-120SW

Recenze subwooferu Klipsch-R-120SW

Aktivní subwoofer Klipsch R-120SW jsme otestovali před několika týdny. Testování proběhlo ve zrekonstruovaném rodinném domě v Telki v okrese Pest. Jeden z vracejících se zákazníků naší společnosti byl zvědavý na výkon subwooferu Klipsch čerstvě zakoupeného pro jeho kino, a proto nás pozval k testování domů. Tamás Szikszai-Horváth, majitel, neustále vyvíjí svůj systém domácího kina. Rohové basové pasti, stropní a nástěnné přední akustické panely difuzoru poskytly ideální zvuk pro místnost. Abychom dosáhli skutečného filmového zážitku, navrhli jsme umístit akustické závěsy před velké povrchy oken – takže lze dále vylepšit akustiku a dokonce dosáhnout úplného ztmavení pomocí speciálních tkaných bytových textilií.

Pojďme se tedy podívat na subwoofer

Subwoofer Klipsch

Společnost Klipsch vyrábí reproduktory od roku 1946, takže nejsou pro začátečníky v této oblasti. Boční strana reproduktorové skříně 120SW je dlouhá asi půl metru a 30cm subwoofer je mosazné barvy. Pouzdro reproduktoru MDF je pokryto černým lesklým vinylem, který je odolný proti poškrábání a také udržuje otisky prstů, což je velmi příjemné překvapení, protože je ještě snazší udržet reproduktor čistý. Zesílená krabička téměř úplně snižuje nepříjemné rezonance. Gumové nožičky chrání parkety před poškrábáním. Tuhý, lehký, konkávní, měděnou vaporizovanou membránou (IMG-Injection Molded Graphite) subwoofer je napájen 400 wattovým digitálním zesilovačem. Pomocí LED na předním panelu zkontrolujte, zda je subwoofer zapnutý nebo vypnutý.

Návrat Klipsche

Na zadní straně skříně je velmi velký reflexní otvor, který výrazně snižuje turbulence a zkreslení. Na zadní straně jsou tlačítka pro ovládání frekvence, napájení a dalších režimů, stejně jako fázový měnič. L / R linka pro stereo zesilovače a LFE konektory pro AV zesilovače jsou také umístěny na zadní straně. Lze také upravit frekvenci řezu. Frekvenční přenos je 29-120 Hz, výkon je 200/400 Watt, maximální akustický tlak je 116 dB. Velké černé hroty zaručují úplnou izolaci od podlahy. Minimalistický design je poutavý a snadno se vejde do prakticky každé místnosti s jakýmkoli stylem a vybavením. Reproduktor váží 14 kg, což může způsobit, že se budete cítit trochu těžce. Za jeho vzhled bychom jasně dali 5 z 5 bodů.

Zkouška

Opéra Carmen

Začali jsme s testováním basů s klasickou hudbou. Poslechli jsme píseň Torreádor z Bizet: Carmenova 3/4 dějná opera. Subwoofer Klipsch si vedl skvěle. Slyšeli jsme plné, silné a čisté basy, vítr a další nástroje také zněly perfektně, zažili jsme neuvěřitelně skutečný zvuk, ale současně byla basa ovládána, nezhoršila to ani ostatní frekvenční rozsahy. Pak jsme přešli k jiným žánrům a epochám, zazněl současný hit Dua Lipy, Pysical. Ani v tomto případě jsme nebyli zklamáni, basy vyzařované subwooferem byly pronikavé, přirozené a zvuk nebyl při vysoké hlasitosti zkreslený. Subwoofery hrají v kinech velmi důležitou roli, proto stojí za to je pečlivě vybírat. V hlavní roli s idolem matinée Jasonem Momoou jsme hráli film Aquaman z roku 2018. Zvuky Klipschova subwooferu dávaly naprosto skutečný pocit, šplouchání vody znělo stejně realisticky, jako by postava narazila do vody v našem bezprostředním okolí. Hudební vložky a zvukové efekty byly také naprosto jasné a podrobné.

Tomb Raider filmový plakát

Při sledování akčního filmu Tomb Raider z roku 2018 jsme se také stali aktivními postavami příběhu, i ty hluboké zde byly velmi krásné a vyvážené. V roce 2009 šel Harry Potter a princ dvojí krve do kin. Každý zvuk filmu obarvený úžasnou hudbou byl subwooferem pevně přenášen křišťálově čistě. Ani basy nepotlačily středy a výšky.

Výhody a nevýhody

 

Subwoofer Klipsch R-120SW má ve své cenové kategorii několik výhod:

– jasné basy bez zkreslení

-vytváří skutečný filmový zážitek

– ideální také pro poslech hudby

-krásné zpracování

-odolný proti šroubům a otiskům prstů

Jedinou nevýhodou je relativně velká hmotnost a skutečnost, že zvuky pod 29 Hz jsou jen těžko slyšitelné.

souhrn

Subwoofer Klipsch je celkově velmi atraktivní, vysoce výkonný a férový doplněk pro domácí kina. Basy jsou plné, realistické a kontrolované, takže nepoškodí ostatní frekvence. Absolutně stojí za to. Pokud by to mělo být hodnoceno, dali bychom mu 4,9 bodů na stupnici od 1 do 5.

Podobné příspěvky