Testovali jsme procesor Marantz AV7706 8K Ultra HD AV Surround!

Recenze procesoru Marantz AV7706

Značka Marantz je zárukou vynikajícího zvuku a vysoké kvality. Inženýrský tým společnosti, která vyrábí audiozařízení s historií 68 let, vždy považoval za velmi důležité vyhovět potřebám jak majitelů domácího kina, tak hudebních fanoušků. Motto společnosti také odráží toto myšlení: „Protože na hudbě záleží.“

Přední panel procesoru Marantz AV7706

Kanálový předzesilovač Marantz AV7706 11,2 s výstupy XLR a RCA, kondenzátory ELNA má 3 RCA komponenty a 4 RCA kompozitní video, stejně jako 2 optické Toslink a 2 digitální koaxiální konektory. K dispozici je 8 vstupů HDMI (z nichž 1 je umístěn na předním panelu) a 3 výstupy HDMI na procesoru. Mezi funkce patří USB připojení, stejně jako Bluetooth a vestavěné dvoupásmové Wi-fi bezdrátové připojení, stejně jako FM / AM rádio. Speciální karta předzesilovače poskytuje skutečný širokopásmový výkon a maximální dynamický rozsah prostřednictvím technologie Marantz Hyper Dynamic Amplifier Module (HDAM). AV7706 je také schopen přenášet signály 8K / 60 Hz a 4K / 120 Hz díky vyhrazenému 8K HDMI vstupu.

Zadní panel Marantz AV7706

Enhanced Audio Return Channel také přenáší prostorové a objektové zvukové formáty. Pro fanoušky vinylových desek bylo zařízení také vybaveno vstupem Phono EQ.

Software pro korekci místnosti Audyssey opravuje chyby způsobené akustikou místnosti. Samozřejmě jsou k dispozici také služby pro streamování hudby, jako jsou Spotify, Amazon, Tidal a internetové rádio. Pro zvuk 3 D byl použit Griffin Lite DSP, procesor je schopen zpracovat formáty Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS: X, DTS Virtual: X, IMAX Enhanced a Auro-3D.

Marantz AV7706 mando a distancia

Přesnost, široký dynamický rozsah a minimální zkreslení zaručují 32bitové převodníky AKM D / A. Stabilní bydlení výrazně snižuje rezonance. Předzesilovač má čistý, moderní vzhled s osvětleným displejem na hliníkovém předním panelu.

Pokus omyl ! Zkontrolovali jsme, co ví Marantz 7706!

Základní podmínkou dokonalé akustiky je akustické ošetření dané místnosti. K určení vhodného typu, množství a ideálního umístění prvků pohlcujících zvuk a difuzních prvků lze použít akustická měření na místě i online. Pokud opravdu chcete dosáhnout dokonalého zvuku ve své kinosále nebo studiu pro nahrávání / mixování zvuku, postarejte se o akustické ošetření stěn, stropu, skleněných nebo podlahových povrchů. Procesor Marantz byl testován v kinosále s vynikající akustikou. Doporučili jsme pouze zvukotěsné závěsy před okny. Speciální materiály s vysokou hustotou zabraňují nepříjemným odrazům, tlumí hluk zvenčí a s těmito závěsy lze dosáhnout až 99% tmavnutí, což je pro kina důležitý aspekt.

Rocketman filmový plakát

Začínáme zkoušku s hudebním filmem Rocketman, který vyšel v roce 2019, o životě Eltona Johna. Marantz vyprodukoval detailní, prostorný a jasný zvuk a vokály a dialogy byly srozumitelné. Procesor poskytoval bezhlučný a realistický zážitek v kombinaci s externím zesilovačem Marantz MM8077 a reproduktory JBL.

V roce 2009 byl do kin uveden 3D sci-fi film Avatar režiséra Jamese Camerona, který se brzy stal celosvětovým úspěchem. Zažili jsme perfektní zvuky, fantastické efekty a přesnost. I my jsme se při sledování filmu mohli cítit jako členové modrého avatara.

Pokračovali jsme v testování s filmem Rise of the Planet of the Apes. Každý zvuk ve filmu z roku 2011 zněl bezvadně a vzrušení ze scén bylo dále umocněno zvukem ze skutečného světa.

Vybrali jsme vinylové desky pro poslech hudby. Nejprve jsme poslouchali Mozartovu Symfonii č. 39, interpretovanou Berlínskou filharmonií. Minulé a moderní technologie byly navzájem dokonale sladěny a nádherná hudba na gramofonu zněla bezchybně. Hudba nás obklopila, zdálo se, jako by nám kapela hrála přímo před očima a ušima.

Do našich rukou se dostalo ikonické album legendy Franka Sinatry z roku 1969. Při poslechu písně My Way jsme byli ponořeni do výkonu hlubokého, hučejícího zpěváka a rytmů jemné, jemné hudby.

souhrn

Předzesilovač Marantz AV7706 může být důstojným členem systému domácího kina, spárovaný se správným externím zesilovačem a monitory. Vyrobeno výrobci z kvalitních dílů pečlivým a přesným vývojovým procesem. Intenzivní hloubky, optimální a jasné vysoké a střední rozsahy charakterizují toto fantastické zařízení. Marantz nás znovu přesvědčil, že jejich vývojoví inženýři skutečně rozumí jejich podnikání. AV7706 důrazně doporučujeme každému, kdo si cení vynikajícího zvuku a prémiové kvality. Pokud bychom měli skórovat, dali bychom tomuto procesoru maximálně 5 bodů z 5.

Podobné příspěvky