Vyzkoušeli jsme stereofonní přijímač Marantz NR-1200!

Zesilovač Marantz NR-1200

Saul Bernard Marantz, hudebník a fotograf, je spojován se společností Marantz, která byla založena v roce 1953 a která od svého vzniku dělá nezastavitelný průlom na trhu zvukových produktů. Pro designéry Marantz je nejdůležitějším faktorem vynikající kvalita zvuku a použití vysoce kvalitních komponent. Integrovaný rádiový zesilovač NR-1200 váží 7,9 kg a má elegantní a elegantní design.

Funkce:

NR-1200 stříbro

Zesilovač Marantz má mnoho dalších funkcí, díky nimž je téměř jako zařízení domácího kina. Při prvním zapnutí se chcete hned připojit k televizi, musíte ji namířit pryč od dálkového ovladače. Na předním panelu pod velkým displejem jsou standardní tlačítka a na levé a pravé straně displeje velké ovládací kolečka. Na zadní straně najdete RCA, Ethernet, optické a koaxiální vstupy a také 4 páry výstupů reproduktorů.

Spousta funkcí!

Zadní stěna Marantz

Kromě obvyklých zvukových vstupů má NR-1200 také 5 HDMI vstupů, které podporují HDCP 2.3, 4K Ultra HD 60 Hz video, 4: 4: 4 Pure Color sub-vzorkování, HLG, High Dynamic Range (HDR10) 21: 9 Také přenos signálu VIDEO, 3D a BT.2020. Podporuje také zvukový formát 24 bit / 192 kHz, kompatibilní s DSD, rozlišení až 2,8 nebo 5,6 MHz. K zesilovači lze připojit také přehrávače Blu-ray, set top boxy a herní konzole. ARC (Audio Return Channel) také umožňuje přenos zvuku z televizoru a vyžaduje pouze 1 kabel HDMI. Mixuje prostorové formáty do 2 kanálů. Můžete také poslouchat digitální rozhlasové stanice s vestavěnými tunery DAB +. Díky vstupu MM phono lze přehrávat také vinylové záznamy a jednotka Marantz HDAM phono poskytuje jasnější a podrobnější zvuk. S modulem HEOS není žádná překážka ve streamování hudby prostřednictvím služeb Spotify, Amazon Music, Tidal nebo dokonce Tuneln Internet Radio.

Dálkový ovladač NR-1200

Ve funkcích zesilovače by samozřejmě nemělo chybět připojení Bluetooth, Wifi a Apple AirPlay 2. Díky Bluetooth Out se můžete volně poslouchat v obývacím pokoji při poslechu hudby. K dispozici jsou také různé funkce hlasového ovládání, například Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri.

Vysoká kvalita zvuku, široký dynamický rozsah

N ° 1200 - interiér

Optimalizované obvody DAC zvyšují dynamický rozsah a mají za následek lepší poměr signálu k šumu. Při výrobě modelu NR-1200 byly použity vynikající díly. S výkonem 75 W (8 Ohm) na kanál produkuje zvuk v ještě větších místnostech. Symetrické pravé a levé výkonové zesilovače jsou napájeny centrálně, takže některé funkce mají nezávislé cívky, napájecí transformátor je oddělen od obvodů zesilovače, předzesilovače, bezdrátového modulu a displeje na předním panelu, což výrazně zlepšuje oddělení kanálů, snižuje přeslech, rozlišení a jasnost lepší.

Poslechový test

Navštívili jsme osadu v Pešťské župě, v obývacím pokoji rodinného domu, kde majitelé fanoušků rockové hudby požádali naši společnost o testování rádiového zesilovače Nr-1200. Provedli jsme zde také akustická měření, na základě kterých jsme doporučili akustické ošetření stěn a stropu zvukově izolačními a akustické panely a v rozích bude bezpodmínečně nutné umístit bass traps.

Hudební test jsme zahájili koncertním filmem Bon Jovi: Live at Madison Square (2009). Spárovali jsme přijímač s reproduktory Dali Epicon 8. Poskytoval přesný, ostrý, jasný a plný zvuk s extrémně širokým rozsahem dynamiky. Smysl pro realitu na druhou stranu nebyl skutečný, ani jsme necítili každou chvíli, že budeme také v řadách koncertního publika. To samozřejmě není taková chyba, zvláště když si uvědomíte, že to není domácí kino, ale rádiový zesilovač, i když je to kvůli jeho nesčetným funkcím téměř zavádějící.

Pokračovali jsme dalším koncertním filmem. V roce 2007 vydala skupina Nirvana 66minutové DVD s názvem Unplugged. Měli jsme čisté, plné zvuky, detailní a intenzivní, vzdušný hudební zážitek. Se životem jsme zde zažili to samé jako v případě koncertu Bon Jovi, měli jsme nějaký pocit nedostatku.

Vybrali jsme také hudbu ze Spotify a poslouchali nedávný hit Jasona Derula: Take you Dancing. Nebyl problém s čistotou, dynamikou a podrobností zvuků, ale zjistili jsme, že vysoké a střední rozsahy jsou nudnější, slabší, než by měly být. Zkusili jsme to také s jiným streamovaným číslem a všimli jsme si stejného příznaku.

Testovali jsme také romantický film Last Christmas. Film s Emilií Clarke v hlavní roli byl uveden v roce 2019 v kvalitě Blu-ray. Ve srovnání se skutečností, že rádiový zesilovač NR-1200 byl z hlediska zvuku filmu pozitivním překvapením. Dialogy byly jasné a srozumitelné, dokázali jsme získat pěkný a plný zvuk.

celkem

Rádiový zesilovač Marantz se svými mnoha funkcemi vyčnívá z jiných rádiových zesilovačů podobné kategorie. Komponenty i skříň jsou vysoce kvalitní, optimalizované obvody zaručují čistý zvuk a širokou dynamiku. Kromě několika drobných „příznaků“ je toto zvukové zařízení naprosto dobrý nákup. Díky své dobré ceně a mnoha funkcím může být NR-1200 oblíbeným z mnoha.

Podobné příspěvky