Testovali jsme síťový stereofonní přijímač Marantz PM7000N!

Marantz-PM7000N

Stereofonní přijímač Marantz PM7000N je primárně určen pro přehrávání v síti. Kovové pouzdro o hmotnosti 10,8 kg je extrémně robustní a minimalizuje rezonance. Jeho vzhled představuje styl značky Marantz, je k dispozici v klasicky elegantních, stříbrných a černých barvách. (Upřímně řečeno, obvyklý exteriér se nám již zdá trochu nudný, možná je čas, aby Marantz přinesl nějakou inovaci v exteriérovém designu.)

Konektory, vstupy, výstupy…

Fasáda Marantz PM7000N

Informace se zobrazí na bílém LED displeji na předním panelu. Tlačítko zapnutí / vypnutí, hlasitost a zdroj, tlačítka pro přímý výběr vstupu a konektor pro sluchátka jsou umístěny na předním panelu spolu s dalšími standardními tlačítky. Plastová tlačítka se zdají být méně kvalitní. Na zadní straně najdete antény Wifi a Bluetooth, vstup Phono pro přehrávání vinylových desek a řadu konektorů a vstupů. Má 1 digitální koaxiální, 2 optické, USB-A, Ethernet, 2 RCA vstupy, 2 konektory Recorder In-Out (pro magnetofony), 1 výstup subwooferu.

Zadní panel Marantz PM7000N

Mosazné konektory reproduktorů byly opatřeny silným niklovým povlakem, který zajišťuje velmi stabilní připojení. Výrobce si také myslel, že by jej bylo možné spárovat s dalšími zvukovými zařízeními Marantz pomocí zásuvky pro dálkové ovládání. Výrobci bohužel asynchronní vstup USB vynechali. Dálkový ovladač je vyroben z obvyklého podlouhlého obdélníkového tvaru z kartáčovaného plastu.

Výkon

Marantz-PM7000N je tady

Při pohledu dovnitř zesilovače můžete vidět objemný toroidní transformátor a chlazení zajišťují velké chladiče. Je schopen 2 × 60 Watt při 8 Ohm a 2 × 80 Watt při 4 Ohm. Je nainstalován čip Asahi – Kasei AK4490 EQ DAC, digitální konektory a formáty zajišťuje Cirrus Logic CS4398. Obvod HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) pro Phono a předzesilovače zaručuje vynikající kvalitu zvuku.

Marantzova aktuální zpětná vazba

Zesilovače Marantz Current Feedback minimalizují negativní zpětnou vazbu, což usnadňuje cestu signálu, a díky vysoké přenosové rychlosti si můžete vychutnat vynikající zvuk při plné šířce pásma a také vydržet zatížení reproduktorů.

Hudba je odpověď!

Je také možné streamovat hudbu se spoustou možností: Tuneln, internetové rádio, Pandora, Spotify, SiriusXM, Amazon Prime Music, TIDAL a AirPlay2, Bluetooth a HEOS. Stereofonní zesilovač Marantz je schopen dekódovat zvukové soubory ALAC, FLAC, WAV s vysokým rozlišením až 24 bitů / 192 kHz, DSD až 2,88 MHz a 5,6 MHz. Můžete se připojit k síti pomocí ethernetového kabelu a je připraven k uvedení do provozu. Lze jej dokonce ovládat z telefonu pomocí aplikace HEOS. (což se často ukázalo jako lepší a plynulejší ve srovnání s dálkovým ovládáním.)

Test poslechu hudby

Testování bylo provedeno v akusticky ideálním obývacím pokoji o rozloze 25 metrů čtverečních. Zvuk pohlcující a akustické panely na stěně obývacího pokoje zajišťují optimální zvuk. Bass trap byly umístěny v rozích, aby udržovaly basy nízké.

Začali jsme poslouchat hudbu s aktuálním popovým hitem Miley Cyrus Midnight Sky. Zažili jsme široký scénický obraz, dynamický zvuk a zařízení poskytovalo vyvážený výkon. Pokračovali jsme písní Swedish House Maffia Save the World. Zesilovač produkoval jasný a detailní výkon, i když se zdálo, že nejnižší basy a nejvyšší výšky jsou trochu utlumené, zvuky středních a středních tónů zní mírně prominentně. Nakonec jsme zvolili opravdu perkusivní styl hudby. Poslechli jsme živý koncert kapely Metallica 2019 v Manchesteru. Scénický obraz byl opět objemný, nástroje byly na místě, zněly oddělitelně. V případě nejnižších a horních rozsahů jsme také zaznamenali určité omezení, ale toto se může zdát pouze zvukovým odborníkům s dutými ušima. Setkali jsme se s velmi dobrou dynamikou a detaily, byli jsme naprosto spokojeni se stereofonním zvukem.

Náš názor

Stereofonní přijímač Marantz se doporučuje pro ty, kteří dávají přednost přehrávání v síti. Jeho elegantní tělo vyrobené z prvotřídních materiálů zajišťuje provoz bez rezonancí. Jeho výkon je také přiměřený, nemůžete si stěžovat ani na jeho zvuk. Scénický obraz je široký, zvuk je dynamický a bohatý na detaily. Jako kritiku bychom možná zmínili pouze přehnanou „skromnost“ dvou krajních provincií. Celkově bychom mohli zkusit skvělé malé zařízení, které by dalo Marantz zesilovač 4,5 z 5 bodů.

Podobné příspěvky