Test integrovaného zesilovače MCINTOSH MA6700

Testovali jsme zesilovač McIntosh Ma 6700 v kinosále jednoho z pěkně zařízených bytů moderního bytu ve 3. budapešťském obvodu. Místnost má odpovídající akustiku, měkký, jemně tkaný, šedý tichý zvukotěsný koberec, akustické závěsy, pohlcující zvuk a difúzní panely úspěšně eliminovaly odrazy a stojaté vlny.

Zesilovač MCIntosh MA 6700

McIntosh MA6700

McIntosh ve Spojených státech, uznávaný od roku 1949 jako výrobce zvukových produktů. Tato značka, kterou lze dlouho vysledovat, se vyznačuje spolehlivostí, prémiovou kvalitou a čistým zvukem. Pokud jde o vzhled, model MA6700 prošel některými inovacemi oproti předchozím modelům. Leštěná černá skleněná deska dostala 12 vrstev laku, charakteristické zelené a modré světla displeje jasně ukazují, se kterou značkou máme co do činění, zatímco dot-matrix displej dodává zařízení modernější vzhled. Tento vysoce výkonný High-End zesilovač kombinuje kombinaci DAC, předzesilovače, systému výkonového zesilovače a phono vstupu. Výkon dvoukanálového zařízení je 200 wattů na kanál, kmitočtový pohyb je 10 Hz – 100 kHz a hmotnost je 34,1 kg. Impedance reproduktoru je 2, 4 nebo 8 ohmů. 11 vstupů předzesilovače a 3 digitální konektory podporují zvukové signály až do 32 bitů / 192 kHz.

Zadní deska Mcintosh MA6700

Se 2 vyhrazenými phono vstupy (MM, MC) je také možné poslouchat vinylové desky. McIntosh má také USB, koaxiální a optické výstupy. Díky funkci Pass Through Home Theater Pass Through jej lze bezproblémově integrovat do systémů domácího kina. Výstupní transformátory s automatickým tvarováním zajišťují, že reproduktory dostávají výkon 200 W bez ohledu na jejich impedanci, a také zlepšují zvuk. Power Guard, tj. Ochrana stupně výkonového zesilovače, zabraňuje přetížení. Sluchátkový zesilovač High Drive optimalizuje zvuk pro všechny typy sluchátek. MA6700 lze také rozšířit o modul rádiového tuneru AM / FM. Samozřejmě je také možné ovládat výšky a basy. Na první pohled se japonský moderní dálkový ovladač vůbec nehodí ke klasicky vypadajícímu zesilovači, ale jeho ovládání je jednoduché a snadné.

Naslouchali jsme

Americký film krásy

Začali jsme testovat zvuk zesilovače s filmy. Letěli jsme zpět do roku 1999, kdy se do kin po celém světě dostaly dva světoznámé filmy. Vynikající Kevin Spacey a Mena Suvari hráli skvěle v dramatickém filmu Americká krása. Zesilovač MA 6700 přirozeně, čistě, vzdušně přenášel někdy dramatickou, někdy komickou atmosféru. Přineslo to skutečný a realistický efekt. Dialogy byly jasné. Pierce Brosnan vynikal v roli agenta 007 ve filmu Jamese Bonda z roku 1999. Film nazvaný Svět není dost je plný humoru a akce a výkon zesilovače tentokrát nezanechal nic, co by bylo žádoucí. Dostali jsme velmi vyvážený zvuk, dynamické basy a prostorný scénický obraz. Skočili jsme o 20 let dopředu a do DVD přehrávače jsme vložili akční film Rambo 5 – Last Blood, který vyšel v roce 2019.

Sylvester Stallone, stejně jako McIntosh, je legendární a už ne mladý herec, ale způsobem, který popíral jeho stáří, bojoval v tomto kině proti krutým zločincům mexického muže a drogovému kartelu. Ani v tomto případě jsme si nemohli stěžovat na zesilovač, do našich útrob pronikly intenzivní basy, vzrušení bylo udržováno vynikajícím zvukem.

Vivaldi

Prvním prvkem poslechu hudby bylo fantastické dílo Antonia Vivaldiho, Storm. Vzhledem k tomu, že zesilovač byl vybaven také phono vstupem, poslouchali jsme nádhernou práci na vinylové desce. Měli jsme opravdu působivý zážitek, nástroje zvonily samostatně, každá frekvence zněla bezchybně. Mannheimská filharmonie poté provedla hudbu ke klasickému filmu Kmotr. O MA6700 můžeme jen pozitivně komentovat, cítil jsem se tak realisticky, že se někdy zdálo, že je kapela těsně před námi, zvuky k nám přicházejí s naprostou jasností a bezvadnou dynamikou. Také jsme letos zazněli nový hit pomocí zesilovače. Mamacita, aktuální skladba od kapely Black Eyed Peas. Zesilovač McIntosh se také úspěšně vyrovnal s moderním hudebním světem a zažil bohaté detaily, náročné zvuky a určité hluboké zvuky.

Oplatí se koupit zesilovač McIntosh?

Podle našeho názoru ano! Americká společnost si i nadále váží dobré kvality a sofistikovaného zvuku. To je patrné i na tomto modelu. Výšky a basy lze jemně doladit a přesně upravit a vývojáři také zesilovač vybavili technologií High Drive, která věnuje pozornost nejmenším detailům, což optimalizuje zvuk těchto sluchátek. Jako kritiku bychom zmínili, že zařízení bohužel není schopné digitálního upscalingu, což mnohým může chybět. Kromě toho stojí za cenu modelu MA6700. Hodnotíme 4,5 z 5 bodů.

Podobné příspěvky