Měli bychom si vybrat aktivní studiový monitor Yamaha HS7 nebo Yamaha HS8?

Značka Yamaha je mezi audio a hi-fi zařízeními velmi oblíbená. Předtím jsme testovali HS5 a HS8, takže nás zajímalo, jaký zvuk poskytuje HS7 ve srovnání s modelem HS8. Série HS byla vydána v roce 2005 s výrazným bílým hlubotiskem. Tato série je ideální pro studiové prostředí.

Yamaha HS7

Exteriér aktivního studiového monitoru s hmotností 8,2 hmotnosti se vyznačuje elegantním minimalistickým stylem. Dostupné v černé a bílé barvě, pevné a robustní pouzdro reproduktoru MDF minimalizuje rezonanci a velké magnety zajišťují dlouhou životnost. Od roku 1970 se matný bílý subwoofer reproduktorů Yamaha stal téměř ochrannou známkou značky. Povrch reproduktorové skříně odpuzuje prach a otisky prstů. Výškový reproduktor je chráněn mřížkou. Lze použít také jako reproduktor blízkého pole.

Má výkon 95 wattů, z toho je subwoofer 60 wattů a výškový reproduktor 35 wattů. Frekvenční odezva je 43 Hz – 30 kHz. Na zadní straně monitoru je ovládací prvek úrovně, ovládání místnosti pro nastavení nízkých rozsahů a funkce High Trim pro nastavení výšek. Má 2 vstupy (TRS, XLR). Neexistuje však žádný konektor RCA.

HS7 zadní stěna

Žebrované chladiče byly také umístěny na zadní straně reproduktoru. Po zapnutí svítí logo Yamaha jemně bílým světlem. Zůstává na místě v téměř jakékoli velikosti místnosti, ale musíte věnovat zvláštní pozornost jeho umístění. Neměl by být umístěn příliš blízko ke zdi kvůli odrazům. Mezi stěnou a reproduktorem by měla být minimální vzdálenost 1,5 metru. Ve větších místnostech možná budete chtít připojit subwoofer, pokud chcete slyšet silnější basy. Reproduktory se instalují velmi snadno. Elektromagnetické a rádiové frekvence způsobují rušení, takže reproduktor rezonuje během telefonního hovoru, což je docela nepříjemné.

Zvuk

Monitorujte Yam.-XC7

Testovali jsme monitor Yamaha ve zvukovém studiu o velikosti 22 čtverečních stop. Na akustice studia jsme nenašli žádnou chybu, s pomocí širokopásmových akustické panely a prvků difuzoru, stejně jako rohových basových pastí, byl zvuk studia naprosto ideální. Je třeba zdůraznit význam akustické úpravy, zejména v případě studia. Zvuk záznamu zvuku nebo míchání zvuku bude ideální, pouze pokud bude akustika dané místnosti optimální, bez odrazů a zkreslení.

Nejprve jsme poslouchali píseň Get Lucky, kterou provedli Daft Punk a Pharell Williams. Zaznamenali jsme jasný a vyvážený zvuk a basy, střední a vysoké rozsahy také zněly pěkně a vhodně. Přesnost a prostornost mohly být lepší, ale jinak jsme byli s jeho výkonem spokojeni.

Pokračovali jsme v poslechu jeho zpracování Winterplay: Billie Jean. I v tomto případě jsme slyšeli příjemné, jasné zvuky s ideálním středním a vysokým rozsahem a těsnými basy produkovanými HS7.

Je HS7 nebo HS8 správný reproduktor?

Test na studiovém monitoru HS8 jsme psali již dříve, takže jsme si nyní těžko srovnávali tyto dva reproduktory. Jejich vnější design a výkon jsou také velmi podobné, přesto existují rozdíly.

HS8 je větší a těžší než HS7, s větším výkonem 120 W. Subwoofer je také větší, což je patrné i na basech. Hlasitost a basy HS8 jsou mnohem intenzivnější než u modelu HS7. HS7 doporučujeme pro menší místnosti, ale pokud jej používáte ve větší místnosti, doporučujeme také pořídit si subwoofer, protože zvuk reproduktoru nevyplňuje větší prostor a basy nejsou dostatečně perkusivní. Skvělé pro jazzové, klasické nebo instrumentální hudební styly. HS8 produkuje tak silné basy, že můžete dosáhnout skvělého zvuku i bez subwooferu. Na druhé straně HS7 zněl hezčí a živější střední rozsahy. Oba monitory vykazovaly určité škrábance ve vysokých rozsazích, ale lze je opravit pomocí filtru High Trim. Nejnižší zvuky občas zněly tlumeně, což jsme mohli vylepšit pomocí hlubokého filtru.

celkem

Oba monitory Yamaha jsou skvělé pro každou místnost. Neumisťujte jej přímo ke zdi, umístěte jej nejméně jeden a půl metru od něj. Basy a hlasitost HS8 jsou docela přesvědčivé, takže i když jsou dražší než HS7, rozhodně stojí za to! Mějte však na paměti, že v neošetřené místnosti nebo studiu nebude ani basový výstup HS8 adekvátní!

HS7

Hmotnost: 8,2 kg

Frekvenční odezva: 43 Hz – 30 kHz

Výkon: 95 wattů

-ideální pro každou velikost místnosti

-hluboký a těsný zvukový výstup

-hladký, vyvážený zvuk

-velmi dobrý střední rozsah

– basový reproduktor se doporučuje pro bicí basy

HS8

Hmotnost: 10,2 kg

Frekvenční odezva: 38 Hz – 30 kHz

Výkon: 120 wattů

-doporučeno pro každou velikost místnosti

-přesný, zavřete výstup

-jasný, upřímný, neutrální zvuk

– střední rozsah by mohl být lepší

-beatové basy, nevyžaduje samostatný subwoofer

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky