Integrovaný stereofonní zesilovač Musical Fidelity Nu-Vista 800

Společnost Musical Fidelity vyrábí audio a hi-fi produkty již více než 30 let a založil ji Anthony Michaelson.

Zesilovač Nu-Vista 800

Musical-Fidelity-Nu_Vista_800-zesilovač-černý

Nu-Vista 800 má ve srovnání s jinými zesilovači poměrně velkou velikost a hmotnost, váží 39 kg a nepatří mezi zesilovače pěnového světla. K dispozici v černé a stříbrné barvě, na přední straně jsou dva velké rezervní měřiče pro ovládání hlasitosti a výběr zdroje. Na předním panelu je také displej z tekutých krystalů a tlačítko napájení. Velké, silné chladiče na boční straně zesilovače zajišťují správné chlazení.

NuVista 800 zadní panel

Jeho výkon na kanál je 330 wattů, zadní strana zesilovače má 4 páry RCA, pár XLR vstupů a 2 páry RCA výstupů. Ten lze použít ke změně úrovně signálu. Je také možná dvojitá kabeláž, zesilovač může také přijímat banánové zástrčky. Je vyroben z prémiových dílů, to už je vidět.

Technologie Nuvistor

Série Nu-Vista je vyrobena technologií Nuvistor vyvinutou v 50. letech. Nuvistor je pokročilá elektronková trubice s kovovými trubicemi, která je extrémně odolná, poskytuje vysoký výkon a vynikající zvuk a flexibilitu. Tento nejmodernější obvod zaručuje vynikající, jasný zvuk bez zkreslení a stabilní provoz.

Technologie NUVISTOR

Zakladatel Musical Fidelity, Anthony Michaelson, koupil poslední provozní výrobní linku a prakticky založil vlastní výrobní závod Nuvistor. Nástup tranzistorů posunul použití elektronek do pozadí při výrobě audio a hi-fi produktů. Výrobce píše pro nuvistory 100 000 hodin. Vakuová trubice Nuvistor má nejčastěji tvar náprstku, je vyrobena výhradně z kovu a má keramickou základnu. Vyžaduje speciální vybavení a výrobní linku. Celá konstrukce je sestavena a poté umístěna do kovového pouzdra, utěsněna a zpracována v jednoduché vakuové komoře s jednoduchým robotickým vybavením. Nuvistory patří mezi nejvýkonnější přijímací trubice a mají extrémně nízkou hladinu hluku.

Zesilovač má design triódy a díky přímému ohřevu jej lze bezpečně používat i při vysokých teplotách. Nahoře a vzadu jsou malé otvory, kterými můžete vidět čtyři osvětlené trubice Nuvistor, které se při zapnutí zčervenají a po zahřátí zelené.

Nyní-Vista-800 odtud

Má symetrický design, 2 velké transformátory a dva monobloky, kterému se říká „dual mono“. Výsledkem je vynikající oddělení kanálu. Frekvenční přenos je mezi 10 Hz a 30 kHz, poměr signálu k šumu je 107 decibelů a je vybaven dvouřádkovým výstupem pro analogové nahrávky a sluchátka. Dálkový ovladač je docela těžký, hliníkový, saténový lesk. LED podsvícení lze vypnout, pokud vás někdo obtěžuje. Zesilovač má silný broušený hliníkový kryt, díky čemuž je velmi robustní a stabilní.

PCB pro povrchovou montáž je navržena k přenosu krátkých signálů, což dále minimalizuje zkreslení. Možnost by-pass je k dispozici také pro připojení k systému domácího kina. Chybí však USB vstupy, což je dnes základní funkce téměř všech moderních zesilovačů. Nu-Vista má 800 výstupních stupňů připojených k můstku, což znamená, že 2-2 zesilovače pracují proti směru hodinových ručiček na každé straně, při zatížení 1 Ohm, a poskytují 2170 wattů na stranu.

Duální monoblok je doplněn samostatným 1,5 kV velmi tichým síťovým transformátorem na kanál. Výkonný zesilovač s obrovským proudem a rezervami proudu zaručuje jemnost a rychlost zesilovače, to vše s lehkostí, bez jakýchkoli omezení.

Testování
No-Sight-800-in-a-room

Zesilovač jsme propojili s dvojicí reproduktorů Dynaudio v místnosti domácího kina, kde byly použity akustické koberce a akustické závěsy a tištěné akustické stěnové panely k dosažení relativně ideálního zvuku. K vytvoření dokonalé akustiky bude zapotřebí několik dalších prvků difuzoru.

Vyzkoušeli jsme, jak dobře si vedl v hudebním poli zesilovače. Poprvé jsme slyšeli Bruna Marse – Andersona – Paaka: Nechte dveře otevřené. Nu-Vista 800 poskytoval jasný, ostrý zvuk, široké basy a detailní zvuk, rozšířené nízké frekvence a vynikající stereofonní efekt. Zesilovač lze charakterizovat jemným, jemným zvukem.

Podobné zážitky lze zaznamenat při sledování filmu. V roce 2019 bylo uvedeno kriminální drama 21 Bridges a pokračovali jsme v testování zesilovače. Měli jsme příjemnou, podrobnou, prostornou produkci, jemnost někdy šla na úkor středních rozsahů, které byly tak trochu odsunuty do pozadí. Basové zvuky byly na druhé straně velmi intenzivní, jasné a jednoznačné.

souhrn

Zesilovač Nu-Vista 800 je vyroben se starou, ale mimořádně spolehlivou technologií, protože nuvistorové elektronky mohou vydržet až 100 000 hodin. Od zesilovačů s nuvistorovými trubicemi můžeme očekávat spolehlivý a odolný provoz.

Jeho umístění by mělo brát v úvahu jeho velké rozměry a hmotnost. Získali jsme bohatý a prostorný zvuk, širokou škálu scénických a stereofonních obrazů. Ve středních provinciích jsme občas našli něco nevhodného. Zesilovač nemá vstup USB, což by byl v dnešním světě základní princip.

Hlavními výhodami zesilovače jsou odolná, vysoce výkonná a zvuková elektronická trubice s přímým ohřevem a konstrukce se dvěma monobloky, která zajišťuje vynikající propojení kanálů. Doporučuje se také pro poslech hudby nebo pro systémy domácího kina, protože jej lze také integrovat do systémů domácího kina pomocí funkce by-pass.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky