Testovali jsme zesilovač NAD C368!

Testovali jsme již několik zesilovačů a byli jsme opravdu zvědaví na produkt od zvukové společnosti NAD. NAD C368 je hybridní stereofonní integrovaný zesilovač, který je vynikající kombinací tradičních NAD a moderních technologií.

Zesilovač NAD-C368

Co víme o výrobci?

Společnost New Acoustic Dimension (NAD) byla založena některými zvukovými fanoušky, výrobci a zvukovými inženýry v roce 1972, protože v té době nebyli s audio produkty na trhu příliš spokojeni. Jejich hlavním cílem bylo vyrábět zvuková zařízení, která se nezaměřovala primárně na jejich vnější design, pro ně byl vždy nejdůležitějším faktorem vynikající zvuk a vysoká kvalita, spolu s odolností a snadným použitím. Předpokládalo se, že přehnané komplikace, péče a spousta dalších funkcí by zvuku neprospěly. Je důležité, aby kvalita vstupního a výstupního signálu byla stejná a nebyla zkreslená. Podstatnou podmínkou je použití vysoce kvalitních komponent během výroby. Zkreslení je nejúčinněji minimalizováno, když je signální cesta krátká, protože má mnohem menší pravděpodobnost zkreslení signálu.

Krása nemůže být na úkor zvuku!

Přední část zesilovače NAD-C368

Když vidíme hybrid NAD, zesilovač středního rozsahu, opravdu si nemyslíme na „estetické“ adjektivum. Pouzdro bylo mimořádně jednoduché, čisté, stabilní a pevné a bylo jasně navrženo s ohledem na praktičnost a trvanlivost. Napravo od barevného LCD displeje jsou 2 tlačítka pro výběr zdroje, nalevo konektor pro sluchátka. Na pravé straně předního panelu najdete ovládání hlasitosti a na levé straně ovládací panel, pomocí kterého můžete vybrat vysoké a nízké vyvážení, body reproduktoru… atd. NAD C3682 The Zesilovač NAD má také analogové, USB a 3 vstupy HDMI, 2 koaxiální a 2 optické vstupy. K zařízení lze připojit 2 páry reproduktorů a 1 subwoofer.

Zadní panel NAD-C368

U tohoto modelu je k dispozici také připojení Bluetooth. Vstup MM Phono také umožňuje přehrávat staré vinylové desky. Frekvenční přenos je 10 Hz – 65 kHz. Výstupní výkon je 2x 80 W (impedance: 4 a 8 Ohmů). Zařízení dostalo obvod PowerDrive a 8kanálový DAC čip. IR, tj. Infračervené dálkové ovládání, není přeplněné tlačítky, je průhledné a snadno použitelné.

Jednoduché, ale skvělé

Je pravda, že nejnovější zesilovače mají mnohem více funkcí, ale v případě NAD C368 nechtěly zesilovač nabíjet zbytečnými konektory a vstupy. Místo toho se předpokládalo, že kdokoli, kdo chce později více funkcí, může být díky MDC modulovému systému dále rozšířen o karty MDC. Tímto způsobem vás již nepřekvapí, že na zadní straně zařízení najdete 2 kryty s nápisem MDC. Karty MDC lze vložit odstraněním krytů. Tímto způsobem můžete dokonce streamovat svou oblíbenou hudbu pomocí karty MDC BluOS.

Vlastnosti zesilovače třídy “D”
Vysílač NAD-C368-Stereover je qui

Zesilovače třídy „D“ pracují v režimu přepínání signálu modulovaného šířkou pulzu. Mohou být stejně účinné jako 90% při zachování nízkých ztrát a nízké produkce tepla. Protože je jeho výstup zcela vypnutý nebo zapnutý, ztráty nejsou významné. V minulosti se většinou používalo pouze pro subwoofery kvůli vysokému zkreslení a omezené šířce pásma. Díky vylepšením jsou nyní zesilovače třídy „D“ schopny pokrýt celou šířku pásma se stejným zkreslením a poměrem signálu k šumu jako běžné zesilovače. Vzhledem k tomu, že produkce tepla v této třídě je extrémně nízká, lze vynechat chladiče nebo ventilátory, čímž se sníží velikost a hmotnost zařízení. NAD C368 váží pouze 10,1 kg.

Poslechový test NAD

Zesilovač NAD jsme otestovali doma u jednoho z našich drahých vracejících se zákazníků. Kino má optimální akustiku, majitel si u nás objednal pouze několik nových tištěných panelů pohlcujících zvuk, potištěných rodinnými fotografiemi. Byli jsme první, kdo sledoval sc-fi film Divergent. Kino se zvláštní atmosférou se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy ti, kdo jsou u moci, vytvářejí zvláštní společenský řád. Do kin byl uveden v roce 2014. Výkon NAD C368 zcela splnil naše očekávání. V souvislosti s reproduktory Yamaha jsme zaznamenali diferencovaný, zářivý zvuk. Historické drama Nejtemnější hodina zobrazuje obtížnou politickou situaci britského premiéra Winstona Churchilla ve stínu druhé světové války. NAD potvrdila nejdůležitější aspekt výrobců; dokonalý zvuk. I tentokrát to poskytlo bohatý, impulzivní a pohlcující zážitek. Projevy byly srozumitelné a zvukové efekty a hudba byly krásné a jasné. Máme efekt podobný životu. V roce 2012 natočil svůj hudební, romantický film Pitch Perfect. Příběh se zaměřuje na členy školního sboru acapella. Super hudba a zpěv zněly bezchybně. Basy byly dostatečně hluboké, perkusivní a střední rozsah byl přítomen s přiměřenou hlasitostí a silou. Bylo zjištěno, že vysoké tóny jsou někdy příliš zdrženlivé a opatrné. Vydali jsme se dobýt ráj ve společnosti Vangelis. Poslouchali jsme hudbu k filmu 1492, Dobytí ráje. Můžeme opravdu jen pochválit zesilovač, technický tým NAD se opravdu snažil, aby byl zvuk filmů a hudby dokonalý. Reprodukoval původní představení.

Nezáleží na vzhledu?

Pro ty, kterým nezáleží na vzhledu audio zařízení, může být nejlepší volbou minimalistický zesilovač NAD C368. Zvuk je téměř bezchybný, cena je dostupná. Vyznačuje se vysokou kvalitou, trvanlivostí a cenovou dostupností. Možná pouze vyšší rozsahy jsou o něco slabší, než se očekávalo, ale kromě toho jsme nenašli vážnou chybu. Protože zesilovač ve skutečnosti nezajímá pozornost zvenčí, zákazníci, kterým záleží na designu, pravděpodobně nemají rádi skromný a decentní exteriér.

Podobné příspěvky