Recenze Blu-ray přehrávače Oppo UDP-203 UHD

Přehrávač Blu-ray Oppo-UDP-203

Oppo je čínský výrobce elektroniky, mobilních telefonů a přehrávačů Blu-ray, přední výrobce smartphonů. Mezi výrobci mobilních telefonů se řadí na 5. místo na světě. Tentokrát jsme vyzkoušeli jeden z nejpopulárnějších přehrávačů Blu-ray značky.

Design

Vnější design přehrávače Oppo slibuje velmi vysokou kvalitu, kryt je vyroben z masivního kovu, který velmi účinně tlumí vibrace a chrání elektroniku. Přední panel je vyroben z kartáčovaného hliníku a má čistý, příjemný a moderně vypadající přehrávač. Klasicky vypadající zařízení má 43 cm široké černé hranaté pouzdro se stříbrnými nohami ve tvaru disku.

Ovládací tlačítka Oppo

Přední panel je minimalistický a má pouze UHD titulek. Kruhové ovládací knoflíky jsou uspořádány do kříže. Zařízení s rozměry 43x31x7,9 cm a hmotností 4,3 kg nezabírá příliš mnoho místa. Na předním panelu je kousek USB 2.0 zásuvky.

Na zadní straně jsou 2 zásuvky USB 3.0, které také přijímají externí pevný disk, takže můžete přehrávat zvukové a mediální soubory z externího paměťového zařízení. Můžeme se připojit k místní síti pomocí zásuvky Gigabit LAN. Je také možné připojení Wifi, které jsme při připojení k routeru shledali poměrně stabilním. Kromě stereofonních signálů lze všechny 7.1kanálové signály přijímat prostřednictvím 2 konektorů RCA. Přehrávač má 2 výstupy HDMI a 1 vstup HDMI. Hlavní výstup je 2,0, takže je kompatibilní s UHD, druhý 1,4 je zvukový výstup. To vám umožní připojit ultra HD displej s hlavním výstupem a zesilovač se zvukovým výstupem. Toto řešení je také výhodné, protože umožňuje plynulému cestování zvuku a videa na kratších signálních cestách, oddělených od sebe navzájem.

Návrat UDP-203

Port RS-232C je zodpovědný za integraci systému, komunikaci s dalšími zařízeními lze realizovat díky spouštěcímu vstupu a výstupu a infračervenému přijímači. Při první instalaci si možná budete chtít stáhnout nejnovější software. Nabídka je přehledná a velmi snadno se v ní orientuje. Šedozelená grafika, funkce tapet. Máme několik možností nastavení, jako je jas, kontrast, nastavení … atd. Přehrávač umožňuje nejen sledovat filmy nebo poslouchat hudbu, ale také fotografie.

Spousta funkcí, vyspělá technologie

4K UHD může také přehrávat disky Blu ray, disky, které splňují nejnovější i starší standardy. (CD, DVD, Blu ray. DVD Audio, SACD, Kodak Picture CD, Video CD). Obsah sdílený na NAS nebo PC je také k dispozici v síti. 8kanálový 32bitový AKM AK4458 VN DAC je zodpovědný za dekódování zvuku, což mu umožňuje přehrávat soubory 192 kHz / 32bit, a funguje dobře s formáty DSP vzorkovanými na 5,56 MHz. Podporuje formáty Dolby Atmos a DTS: X při přehrávání filmů Blu ray pro prostorový zvuk.

Oppo procesor uvnitř

Je také vynikající při zpracování videa. Díky čtyřjádrovému čipu Mediatek OP8591 SoC zvládne přehrávač nativní 4K videa a ani zpracování materiálu s nižším rozlišením není žádný problém. Díky pokročilému zpracování signálu zajišťuje filtrování šumu a vylepšení obrazu vynikající kvalitu přehrávání. UPD-203 může navíc převádět obsah HDR do formátu SDR, což je výhodné pro televizory nebo projektory, které nemají kompatibilitu HDR. K dispozici jsou také nejběžnější aktualizace: 4K / 60p, 4K / 30p, 4K / 24p. Podporuje také formáty HEVC H264 VP9 4K a HI10P. Zvládne také 10bitové HD a 12bitové Dolby Vision pro zpracování vzorkování 4: 4: 4 nekomprimovaných, 4: 2: 2 a 4: 2: 0 komprimovaných barev.

Posílám distanční oppo

Dálkový ovladač má také silné plastové podsvícení, které se díky funkci detekce pohybu aktivuje, jakmile obdržíte dálkové ovládání. Mimořádně citlivý, možná příliš citlivý. Zařízení můžete také ovládat pomocí mobilního zařízení se systémem Android nebo iOS, které vyžaduje bezplatnou aplikaci ke stažení.

Test

Při testování přehrávače Oppo jsme testovali zařízení v průměrně velkém obývacím pokoji o rozloze přibližně 30 čtverečních stop. V souvislosti s aktivními studiovými monitory Yamaha HS8 jsme to nejprve vyzkoušeli při sledování filmu. Bylo vydáno akční thrillerové DVD z roku 2011 Neznámý v hlavní roli s Liamem Neesonem. Našli jsme pěkné obrázky, dobré rozlišení a správné barvy. Nemůžeme hlásit problémy s kvalitou obrazu nebo zvukem. Poté jsme sledovali životopisný film Papillon z roku 2017, který pojednává o životě Henryho Charriere. S výkonem hráče jsme byli spokojeni i tentokrát. Z hlediska barevného i obrazového rozlišení a stability jsme získali podrobné a přesné obrázky. Prostorový efekt byl také vynikající.

Vyzkoušeli jsme také přehrávač Oppo v oblasti hudby. Poslouchali jsme Lennonův hit Chellamokers & Illenium feat Stella Takeaway. Zvuk byl v pořádku a poskytoval jasný, detailní a dynamický výkon. Na testování přehrávače se mi moc nelíbilo, že zatímco obsah sdílený prostřednictvím místní sítě byl k dispozici, bohužel jsme nemohli získat přístup k online online službám, jako je YouTube, Netflix, Spotify. Naštěstí to také není opravdu vážný problém, protože díky vstupu HDMI na zadní straně lze tento problém vyřešit také připojením zařízení vhodného pro streamovaný přístup. (Podle výrobce není rozlišení obrazu online streamovaného mediálního obsahu zdaleka tak dobré jako rozlišení DVD, takže tuto funkci nepovažovalo za nutnou.)

Celkově

Díky extrémně kvalitnímu designu a vzhledu přehrávače Oppo, širokému spektru funkcí a kvalitě obrazu se na nás absolutně dostalo. Zásobník DVD je extrémně stabilní, bez chrastění, zdá se, že designéři věnovali pozornost každému detailu. Přehrávač Blu-ray Oppo naprosto doporučujeme. Právě nám chyběl přístup k online streamovacím službám a je trochu matoucí, že dálkové ovládání je citlivější, než je třeba.

Samozřejmě, stejně jako u všech hi-fi a zvukových zařízení, záleží na akustickém zpracování hodně na zvuku a výkonu zařízení. V dozvukových místnostech nebudou filmy a hudba znít tak, jak bychom očekávali a chtěli, proto se doporučuje akusticky ošetřit stěny, stropy a okna zvukově izolačními a difuzorovými panely, pokud opravdu chceme dosáhnout dokonalých výsledků.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky