Testovali jsme zesilovač domácího kina Pioneer AVR VSX 934!

Zesilovač Pioneer vsx 934

Před pár dny jsme na žádost jednoho z našich zákazníků znovu testovali zesilovač domácího kina. Prostorný dům ve středomořském stylu se zahradou má velkou kinosálu. Oproti pohodlným sklopným křeslům s područkami jsme se ocitli čelem k obrazovce s impozantním průměrem. Tentokrát jsme testovali zesilovač domácího kina Pioneer AVR VSX 934. Akustika místnosti je téměř dokonalá, i když pro ideální zvuk je zapotřebí ještě několik difuzorů. (to je již stejně v plánech vlastníka) Panely a závěsy pohlcující zvuk již byly umístěny majitelem, ale stále existuje prostor pro zlepšení zvuku díky odrazům.

Poznejte toto skvělé zařízení střední třídy lépe!

Jeho estetický, moderní vzhled nás okamžitě oslovil. Dostupné v černé a stříbrné barvě. Displej je čitelný pomocí 2 velkých tlačítek na plastovém předním panelu. U modelu Pioneer VSX 934 je 3D prostorový zvuk dosažen pomocí technologie Dolby Atmos Height Virtualizer a DTS Virtual: X. 160 W (6 Ohm) zvukové zařízení na kanál má mimo jiné 6 HDMI a 2 HDMI výstupy, stejně jako Phono vstupy pro přehrávání digitálních a vinylových záznamů. Sedmikanálový zesilovač upřednostňuje filmové fanoušky s nastavením 5.1.2, podporou Dolby Atmos a DTS: X. Zvládne také nekomprimovaný Dolby True HD s vysokým rozlišením, DTS HD Master Audio, DTS: X a vícekanálový Dolby Digital Plus. Konektory HDMI zvládnou i obsah 4K. Díky Apple Airplay 2 si můžete ze zařízení Apple vytvořit svůj vlastní multi-room systém.

S bezdrátovým reproduktorem je možné přehrávat hudbu na obou reproduktorech současně. S DTS Play-Fi můžete ovládat více místností. Samozřejmě nezapomněli ani streamovací služby (Spotify, Tidal, Deezer, Amazon Music) a k nesčetným funkcím zesilovače přispívá také vestavěné rozhraní Bluetooth, Wifi, LAN a internetové rádio. Aplikace iControlAv je zdarma ke stažení a umožňuje vám používat iPhone nebo iPod Touch jako dálkové ovládání. S kalibračním systémem MCACC lze zařízení přizpůsobit akustice dané místnosti. Je také vybaven 4 analogovými zvukovými vstupy a koaxiálními a optickými digitálními zvukovými vstupy.

Test

Plakát o Guns-N-Roses

Nejprve jsme poslouchali koncertní záznam písně legendární skupiny Guns N ‘Roses„ Sweet Child O ’Mine“. Spolu s vysoce kvalitními reproduktory a stropními reproduktory si zesilovač vedl skvěle. Zvuk byl plný života, jasný a přesný, bylo slyšet každý malý detail a jemnost. Když nepřekonatelný Slash narazil do strun kytary, téměř jsme cítili rytmus v našich útrobách. Atmosféra koncertu byla naprosto podmanivá, představovali jsme si sebe v řadách rozzuřeného publika. Basa byla pevná, silná. Vstup PHONO splňuje potřeby fanoušků vinylových desek. Když vyjdou staré nahrávky, nepochybně vás zaujme jedinečný nostalgický smysl pro život. To ale neznamená, že technologie minulosti se nemohou setkat s moderními nástroji 21. století. Při poslechu Mozartovy kouzelné flétny příběh téměř ožil. Za zvuku árie Noční královny byl hněv a touha po pomstě citelné. Zažili jsme neuvěřitelně živé a jasné, přesné zvuky a zpěv. Každý nástroj v pásmu byl rozeznatelný. Při přehrávání vinylové desky jsme prostě nenašli nic, na co bychom si mohli stěžovat.

Jelikož se však jedná pouze o zesilovač domácího kina, nemohlo by nám chybět ani kino. Mysleli jsme si, že možná budeme chtít otestovat film, který oplývá akčními scénami a speciálními efekty.

Affiche-de-film-Star-Wars-The-Rise-of-Skywalker

Tak padla volba na sci-fire s názvem Star Wars: The Age of Skywalker. Samozřejmě v kvalitě Blue-ray. Zesilovač Pioneer VSX 934 je také skvělý pro speciální efekty. Slyšeli jsme vibrace světelných mečů, klouzání Millennium Falcon, zvuky bojů v reálném prostoru, dialogy byly jasné a srozumitelné. Získali jsme opravdu detailní zvukový zážitek. Možná se basový rozsah filmu necítil tak perkusivně, jak jsme očekávali, ale zážitek to nezkazilo.

Výhody Pioneer VSX 934:

– vynikající kvalita zvuku

– několik funkcí

– silná basa

-energetický, dobře ovladatelný

-hodnota za peníze

Jedinou nevýhodou je možná nedostatečná rozšiřitelnost.

Náš názor:

Zjistili jsme, že model Pioneer 2019 fungoval během testování přesvědčivě. Svou nejlepší formu přinesl také v relativně velké kinosále. Poskytoval intenzivní, podrobný, skutečný a jasný zvuk ve všech případech. Mezi zesilovači domácího kina středního rozsahu si absolutně stojí za svým, na oplátku za cenu, kterou získáme, správné zařízení. Je třeba zmínit, že stejně jako u většiny zesilovačů je důležité jej spojit s kvalitními reproduktory, pokud opravdu chcete ze svého zvuku vytěžit maximum. Nezanedbávejte ani akustické ošetření místností! Doporučuje se požadovat online akustické měření, abychom mohli určit body odrazu s přesností 95%. Při nákupu zvukových zařízení nezapomeňte, že akustika v obchodě, kde zkoušíme, se pravděpodobně úplně liší od akustiky v našich domovech a studiích, takže na různých místech nebude znít stejně.

Podobné příspěvky