Testovali jsme stereo Primare Pre 35 a předzesilovač DAC!

Primární zesilovač pre-35

Švédská společnost Primare byla založena v roce 1985 dánským designérem Bo Christensenem. Jejich výrobky se vyznačují trvanlivostí, kvalitními komponenty a dobrým zvukem. Vyrábí zvuková zařízení, která produkují dokonalý zvuk.

Pre35 a Pre35 Prisma

Pre35 je analogová verze Pre25 Prisma, kterou lze dále rozvíjet pomocí digitálního analogového dekodéru DM35 a modulu Prisma. Modul Prisma je schopen zpracovávat datové toky z digitálních zdrojů, takže jej lze spojit se smartphony a tablety, podporuje formáty WAVE, FLAC, ALAC, MP3, M84, DSD… atd.

Primare-Pre-35-Ampere-Innen

Integrovaný obvod DAC zpracovává digitální zvuková data ve formátu LPCM. Předzesilovač Pre 35 dostal čip AKM AK4497, který zaručuje vynikající kvalitu zvuku a je schopen analogové konverze digitálních signálů s vysokým rozlišením. Nabízí ovládání více místností nebo zón a režimy připojení. Má 2 páry XLR, 3 páry analogových vstupů RCA, 4 optické digitální vstupy Toslink a 2 RCA koaxiální a 1 vstup USB-B. Převádí signály z analogových vstupů do digitálního formátu 48 kHz nebo 96 kHz.

Pre35-hlavni-zadni-panel

Díky integrované funkci bezdrátového streamování je k dispozici Bluetooth, AirPlay, Spotify … atd. Je také schopen zpracovat signál digitálních zvuků CD, televizorů a počítačů. Zařízení je vybaveno regulovanými výstupy Pre a LINE.

Zvuk, design, provedení

Přední hlavní panel Pre35

Krásný a krásný exteriér není u zařízení Primare vůbec aspektem. Takže jsme nespadli na jeho břicho z jeho vzhledu, ani jeho výkon nebyl rozbitý. Při navrhování a výrobě skandinávského zvukového zařízení se možná před očima vývojových inženýrů vznášel princip „nic víc, nic méně“. Pro ně je důležitý dokonalý zvuk, použití kvalitních surovin a komponent. Krátké signální cesty snižují zkreslení vstupních a výstupních signálů. Stabilní kovové pouzdro Pre35 zabraňuje rezonanci, čímž dále zlepšuje zvuk. Hliníkový přední panel má černobílý OLED displej. Zařízení má 2 antény Wifi. Na zadním panelu je umístěn 12 V spínací řadič spouštění, port RS232 a IR vstup a výstup. Pre35 váží 11,3 kg.

Výkon třídy „D“ 200 wattů

Předzesilovač má hodnocení „D“. Zesilovače třídy „D“ mají vynikající účinnost a velmi nízkou tvorbu tepla.

Poslechový test

Spolu s reproduktory Sonus Faber jsme zahájili testovací poslech v kinosále zahradního domku v Pešťské župě. Akustiku je třeba ještě vylepšit pomocí akustické panely, aby byly zvuky rozptýleny rovnoměrně ve všech směrech a úhlech v prostoru. Při poslechu fantastického hitu skupiny Queen Who Wants To Live Forever jsme si vzpomněli na příběh filmu Highlander. Unikátní hlas Freedie Mercury rezonoval úžasně, jasně, zažili jsme spoustu detailů a dynamiky. Dostali jsme perfektní stereofonní zážitek ve středních a vysokých rozsazích, ale hluboké se cítily příliš. Pokračovali jsme v žánru rock ‘n Roll, byli jsme opravdu povzbuzeni skladbou Frutti od Little Richard Tutti. Výkon Pre35 stačil k navrácení atmosféry původního představení. Basový rozsah byl i tentokrát považován za rušivý a někdy se vyskytly problémy s čistotou basů. Při nižší hlasitosti to bylo o něco lepší, ale nebyli jsme s tím úplně spokojeni.

Proběhlo dílo Antonia Vivaldiho čtyř ročních období, podzimu. Nástroje zněly jemně, vkusně, všechny struny byly odnímatelné. Středy a výšky byly vynikající, ale bohužel hlubší rozsahy byly přehnané i pro tuto hudbu.

souhrn

Švédský výrobce přišel s férovým zařízením, výkonu a funkcí je dost, ale verze bez modulu Prisma může být dále modulárně rozšiřována, což je pozitivní vlastnost. Doporučujeme především těm, kterým opravdu nezáleží na vzhledu a nejsou fanoušky brutálního výkonu. Zvuk je téměř dokonalý, ale není bezchybný. Primare Pre35 nenabízí více, než slibuje, ale udržuje ho na maximum. Robustní pouzdro zajišťuje snížení rezonance a komponenty špičkové kvality naznačují trvanlivost a spolehlivost. Předzesilovač produkoval přiměřenou dynamiku, přesnost a detailní zvuk. Švédskému předzesilovači bychom dali 4 body z 5.

Podobné příspěvky