Testování projektoru Samsung Premiere LSP9T

Projektor trojitého laserového zdroje světla 4K s krátkým dosahem od společnosti Samsung získal cenu za inovaci Consumer Technology Association (CTA). LSP9T je první projektor na světě s hodnocením HDR10 +. Může promítat obraz až 330 cm.

Topmodelka

Projektor LSP9T

Projektor Premiere LSP9T má jas 2800 lumenů a výrobce slibuje životnost 20 000 hodin. Nabízí extrémně širokou škálu barev a je kompatibilní s HDR10, HDR10 + a HLG. Poskytuje dokonalý obraz 4K i při maximální velikosti obrazu. Elegantní bílý projektor má zaoblené rohy a vestavěné reproduktory jsou potaženy šedou látkou. Rozměry kompaktního zařízení jsou 550x128x367 mm a váží 11,5 kg. Na zadní straně projektoru jsou 3 HDMI (z nichž jeden je kompatibilní s eARC), USB 2.0, LAN, digitální optické zvukové výstupy TOSLINK, které přenášejí zvukové stopy Dolby Atmos bez ztráty, stejně jako připojení Wifi5 a Bluetooth.

Samsung-první terug

K síti Internet je k dispozici připojení Ethernet. Součástí funkcí projektoru jsou také integrovaná Bluetooth sluchátka a hlasové ovládání (Android / Apple AirPlay / Built-in Bixby system). K streamování lze také připojit telefony Samsung Galaxy. Projektor podporuje také aplikaci pro streamování videa, takže ve službách Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV … atd. Neexistují žádné překážky. Chytré dálkové ovládání dobře padne do ruky s logickým uspořádáním. Nabídka je přehledná a samotný projektor se instaluje opravdu rychle a snadno. Hlučnost projektoru je 32 dB.

Integrovaný audio systém

Zvukový systém LSP9T

Návrháři Samsung Premiere mysleli při výrobě zařízení opravdu na všechno. Projektor je také vybaven vysoce výkonnými vestavěnými reproduktory a 40 wattový 4,2kanálový audio systém s technologií Acoustic Beam poskytuje prostorový zvuk prostřednictvím 22 slotů. Projektor můžete také umístit přímo na zeď.

Proč si vybrat laserové projektory místo tradičních projektorů?

Jedním z nejdůležitějších aspektů je ochrana životního prostředí. Na rozdíl od zařízení spalujících rtuť lze laserové projektory považovat za ekologické. Další výhodou laserových projektorů je, že není nutné vyměňovat žárovky, takže doba a náklady na údržbu jsou podstatně nižší a projektory mají také mnohem delší životnost než jejich tradiční protějšky. Díky uzavřenému optickému systému prach nepoškodí laserové projektory, jejich spotřeba energie a hladina hluku jsou nízké.

Lasertechnologie-DLPRGB

Laserové projektory vyžadují méně chlazení. Není třeba se obávat přehřátí, takže je lze dokonce provozovat nepřetržitě a používat v jakékoli poloze. Mohou být uvedeny do provozu okamžitě, není třeba čekat na zahřátí zařízení. Jas lze také upravit mezi 20–100% v závislosti na okolních podmínkách. Když vezmeme v úvahu tyto faktory, laserový projektor se již nezdá být mnohem dražší než tradiční žárovkové projektory. Laserové projektory mají bohužel také nevýhody. Díky optickému systému DLP se barvy někdy trochu rozmazají a úroveň černé není dostatečně intenzivní. Tmavé scény jsou šedivější – většinou v HDR.

Premiéra LSP9T

Díky konstrukci trojitého laseru můžeme očekávat zvýšený barevný rozsah a vyšší jas. Díky této technologii vytvářejí červené, zelené a modré lasery obraz, aniž byste jej museli přenášet na barevné kolečko jako ostatní DLP projektory.

LSP9T obrázky

Tento vysoce čistý laserový přenosový režim také zvyšuje jas, což je důležité zejména pro zdroje s vysokým dynamickým rozsahem a vyšší intenzitou (HDR). Fantastický projektor Samsung lze použít i za denního světla. Laserový systém RGB nabízí extrémní barevný rozsah, přičemž projektor pokrývá 106% barevné škály BT2020 HDR a 143% barevné škály DCI-O3 používané v digitálních kinech pomocí 16bitové 3D barevné mapy. Díky podpoře HDR10 + je k dispozici vyšší kontrast, podrobnější a intenzivnější tmavé obrazy. Díky technologii duálního blesku společnosti Texas Instruments je také realizováno nativní 4K zobrazení. Snímky jsou ostré i při pohybu s optimálním systémem zpracování pohybu.

Test projektoru
Samsung Premiere LSP9T projektor kompletní tamaño

Špičkový projektor Zkoušeli jsme to ve filmové místnosti o rozloze 35 čtverečních stop. Kromě prvotřídní zvukové a hi-fi techniky a pohodlného nábytku v místnosti byla akustika téměř bezchybná, a to díky silným akustickým panelům umístěným na stěnách, stropu a silným záclonám před okny.

Promítli jsme sci-fi dobrodružný film Temná věž, který byl uveden v roce 2017. Projektor poskytoval vynikající výhled, i když bychom v tmavých částech vydrželi ještě silnější a hlubší úroveň černé.

LSP9T má několik režimů nastavení. V režimu filmu nebo filmaře jsme zaznamenali více stupňů šedi, které se objevuje v tmavých scénách. V jasném nebo normálním režimu byl kontrast lepší, protože funkce DynamicBlack vylepšuje tmavé video signály a zvyšuje světlé oblasti. Barva pleti a další jemné barvy ztrácejí jemné nuance. Příjemným překvapením byl detailní zvuk produkovaný vestavěnými reproduktory. Bas byl omezený, ale pravdou je, že každý, kdo nemá finanční problém s vybudováním seriózního systému domácího kina, pravděpodobně nezapomene ani na reproduktory špičkové kvality. Jako projektor není zvuk ani primární funkcí Premiere, ale ve srovnání s tím produkuje opravdu detailní zvuky.

Závěr

Projektor LSP9T již slibuje, že bude na první pohled špičkový, a jeho vlastnosti z něj činí revoluční nové zařízení. Design je krásný, bílá barva vyzařuje eleganci (i když vám někteří mohou vadit v zatemněné filmové místnosti, v bílém projektoru).

Zařízení, které dokáže promítat i obrovský obraz, promítá vynikající obraz ve tmě a za denního světla nebo světla lampy. Jas a ohromující barvy, moderní technologie zpracování obrazu se blíží úrovni nových televizorů.

Tento laserový projektor nepoužívá barevné kolečko, někdy dochází k duhovému efektu, černé / tmavé barvy nejsou dostatečně hluboké, ale u laserových projektorů DLP to není překvapující. Cena je docela pepřená, musíte sáhnout hluboko do kapsy každého, kdo chce takový špičkový nástroj.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky