Testovali jsme projektor domácího kina Sim2 Nero 3D-2!

Sim2 je italská společnost založená v roce 1995. Značka nabízí nová a jedinečná video a audio řešení, slibuje bezkonkurenční výkon a vynikající design. Držitelé řady ocenění, společnost sídlí v Itálii.

Vlastnosti projektoru Nero 3D-2 DLP

projektor sim2-nero-3d2

Neo 3D-2 je jednočipový projektor s rozlišením Full HD a 3D s vynikající optikou, technologiemi pro vylepšení obrazu Pure Motion a Pure Movie, minimálním šumem a vynikajícím chladicím systémem.

Je vybaven stmívatelnou lampou o výkonu 280 W a v závislosti na objektivu poskytuje jas až 2 000 lumenů. Při zapnuté dynamické černé je kontrastní poměr 30 000: 1. Má 2 vstupy HDMI 1.4, pracuje se softwarem Live Color Calibration 2, měří 459 x 210 x 455 mm a váží 11 kg.

Dosud byly vyrobeny 3 modely Nero, kromě Nero 3D-2 mají 3D funkce také levnější 3D-1 a 3D HB. Základním modelem je 3D1, který je nejlevnější a nabízí jas 1600 lumenů a kontrastní poměr 10 000: 1. Každý člen řady Nero je jednočipový DLP projektor, což je důležité zmínit, protože předtím vstoupila společnost Sim2 na trh s tříčipovými projektory.

Tento model je určen pro vyhrazená domácí kina. Jeho vzhled je elegantní, zakřivený, italský styl, kryt je matně černý, což je zvláště výhodné v temné kinosále. Při výrobě byly použity vysoce kvalitní díly. Každému detailu byla věnována pozornost, pečlivé zpracování. díky své relativně kompaktní velikosti se snadno umístí, lze ji dokonce namontovat na polici a má 3 nastavitelné nožičky.

Vynikající skleněná čočka, úžasná optika

Skleněná čočka projektoru Nero 3D-2 je mimořádně kvalitní, a proto je cena projektoru poměrně vysoká. Objektiv je umístěn na pravé straně přední části zařízení. Projektor využívá technologii DMD 0,95 palce 1080p DMD společnosti Texas Instruments. Maximální jas žárovky UHP je 2 000 lumenů. Nero 3D-2 nemá horizontální posun objektivu, takže jeho umístění je mírně omezené, ale umístění ve svislé rovině není tak důležité, protože tento model má manuální posun, který může posunout obraz až o 50%. Objektiv lze posunout přes pouzdro objektivu pomocí imbusového klíče. Samozřejmě má motorizované objektivní funkce Zoom a Focus. Má standardní a vysoce kvalitní originální skleněné čočky a výrobce také nabízí dvě volitelné, také vysoce kvalitní skleněné čočky. K dispozici je také volitelný systém čoček, který lze pevně nebo motoricky ovládat. Infračervený přijímač je umístěn přímo pod objektivem a vzadu je další spolu s kabelovou zásuvkou napájecího kabelu.

Projektor Nero 3D-2 může pracovat při 200 a 240 voltech při 48-62 Hz a je dodáván s kabelem o délce asi dvou metrů. Kromě napájecího konektoru a vypínače jsou na zadní straně zařízení umístěny všechny ostatní konektory, například analogový kompozitní video vstup, konektor RCA, komponentní vstup a zásuvky RS232 a USB a další tři spouštěcí výstup také. Zařízení má standardní dálkové ovládání Sim2 2005, které se velmi snadno používá, i když jeho rozložení může být transparentnější.

Nastavení

Life Color Calibration 2.0 umožňuje dokonalé nastavení barevných souřadnic a úrovně bílé, optimalizaci obrazu lze měnit podle našich vlastních představ a funkce Pure Movie a Pure Motion 3D vám poskytnou skutečný filmový zážitek, poskytující fantasticky ostrý kontrast bez ztráty pohybu obrazu z jejich ostrost.

ovládací panel nero3d-2_proj.

Implementace Sim2 3D je opravdu téměř dokonalá. Použijte infračervené signály emitoru (emitoru) pro tento model k synchronizaci projektoru s 3D brýlemi. Zadávání a procházení nabídek bylo občas trochu matoucí, ale s dálkovým ovládáním je to jednodušší. V nabídce Obrázek můžete vybrat poměr stran a rozlišení. K dispozici je také podnabídka pro výběr Gamma Correction, ve které si můžete vybrat mezi Dynamic a Parametric, parametrické ovládání vám umožní vybrat nastavení gama z řady různých nastavení. V nabídkách je také možnost správy barev, v nabídce Nastavení můžete nastavit, zda je projektor namontován na strop nebo na podlahu, má také digitální ovládání lichoběžníkového zkreslení, které se opravdu nedoporučuje, protože můžete snadno ztratit detaily ve vysokém rozlišení . V nabídce projektoru najdete také proměnnou clonu, testovací vzory a funkce počátečního nastavení. Aniž byste chtěli být vyčerpávající, v nabídce lze přistupovat ke všem obvyklým funkcím nastavení, jako je jas, kontrast, ostrost, redukce šumu. Díky podnabídce Správa barev lze vybrat barevný gamut a teplotu barev.

Test filmu Sim2 Nero 3D-2

filmový plakát černý motýl

K testování jsme si vybrali vzrušující a zkroucený thriller Black Butterfly. Testovali jsme projektor v poměrně velké místnosti domácího kina. Jedná se o místnost o rozloze přibližně 30 metrů čtverečních, s akustickými pohlcovači zvuku a difuzory umístěnými na stěnách a stropu, takže zvukový systém domácího kina poskytoval také dokonalý zvuk. K dokončení filmového zážitku zajistily úplné ztmavení silné, hustě tkané, pohlcující zvuk a současně ztmavující akustické závěsy před okny.

Po kalibraci pomocí softwaru LCC jsme zjistili neuvěřitelnou přesnost barev, kontrastní poměr, rozlišení a jeho výkon byl opravdu působivý. I v pohyblivých scénách zůstal obraz ostrý bez jakéhokoli rozmazání. Režim Pure Motion nabízí adaptivní zpracování pohybu, ale protože se o DLP projektorech obecně říká, že zvládají pohyb velmi dobře, nemusíte ho opravdu používat. Dynamická černá je k dispozici pouze v režimu Film a je navržena ke zvýšení úrovně černé promítaného obrazu.

Dvojrozměrný obrazový výkon byl vynikající, barevná škála byla přesná, byli jsme s ním naprosto spokojeni, dostali jsme přirozené barvy, plynulé přechody. Je však třeba poznamenat, že Nero 3D-2 měl opravdu skvělý, neuvěřitelně detailní obraz obsahu ve vysokém rozlišení. Jinak je jednou z hlavních výhod jednočipových DLP projektorů ostrost. Objektivy výjimečné kvality a výkonu je také třeba pochválit, protože poskytly skutečně působivý výkon. Další silnou stránkou DLP projektorů je řízení pohybu, kterým tento projektor vynikal. Získali jsme dynamické a úžasné barvy, jas byl také opravdu ohromující. Díky vysokému jasu je Nero 3D-2 ideální pro použití v místnosti s bílou stěnou nebo stropem, možná světlejší. Během projekce obrazů jsme zjistili, že úroveň černé je nízká.

Objektiv Nero-3 the-2-projector

Výkon 3D obrazu však byl neuvěřitelný a díky vysokému jasu tento model také eliminuje problém, který obvykle nastává při používání 3D brýlí, tj. Výrazné snížení světla, které může u většiny projektorů snížit světelný výkon o 50–75 procent. , a tím se obraz rozmazává, ale v případě Sim2 Nero 3D-2 vytváří vysoce výkonná žárovka jasný a jasný a ostrý 3D obraz i při použití brýlí. Sim2 optimalizoval nové značkové brýle XpanD, tyto brýle během zkoušky nezklamaly, i když byly trochu těžké a po dlouhou dobu nebyly příliš pohodlné na nošení. Ani u 3D obsahu nebyl žádný rušivý duhový efekt.

Výrok

Projektor Nero 3D-2 je také v prémiové kategorii, pokud jde o vzhled a kvalitu. Díky extrémně vysokému jasu je kvalita obrazu 2D a 3D také dokonalá, stupně šedi a barevná stupnice jsou také referenčními úrovněmi, po určité kalibraci je zpracování videa působivé a pomocí softwaru pro kalibraci barev získáme neuvěřitelně živé barvy.

Hladiny černé byly mírně pod tím, co jsme očekávali. Dálkové ovládání by mohlo být trochu průhlednější a lépe navržené. Jeho úroveň videa je omezená a projektor lze kategorizovat v poměrně vysokém cenovém rozpětí, ve skutečnosti se hodí mezi modely střední a vyšší třídy. Ve srovnání s projektorem JVC poskytl projektor JVC podle našeho názoru lepší výkon a hezčí obraz.

Napsáno:

Róbert Polgár

Podobné příspěvky