Testovali jsme stojací reproduktory Sonus Faber Aida!

Sonus-Faber-Aida

XII. k otestování dvojice reproduktorů Sonus Faber Aida byla povolána luxusní nemovitost ve čtvrti. Obrovská hi-fi místnost je vybavena nejnovější technologií, kabely a zesilovači, majitel si chtěl vyzkoušet pár vysoce kvalitních reproduktorů od nově zakoupené společnosti Sonus. Akustická úprava místnosti již byla provedena při návrhu místnosti, tradiční koberec byl také nahrazen akustickým kobercem majitele, takže s prostorovým zvukem místnosti nebylo nic špatného.

Italský „hřebec“

Sonus-Faber-Aida-tam jako

Italská společnost Sonus Faber reproduktory představuje luxusní kategorii, která se odráží ve vzhledu, technologii a samozřejmě vysoké ceně produktů. Italská společnost se při výrobě reproduktorů snaží o dokonalý zvuk a umělecký design. Reproduktory Aida se jasně vyznačují prvotřídní kvalitou a cenou. Pohled na krásně zpracovaný ručně vyrobený reproduktor pro 3,5 cestujícího vás okamžitě okouzlí. Po pečlivém návrhu a vývoji technici společnosti snížili rušivé vibrace téměř na nulu a vytvořili jasný a dokonalý zvuk. Pro snížení hluku generovaného odpadním vzduchem byl vyvinut systém Stealth Reflex, který zaručuje čistotu hlubokých zvuků. Anima Legata je ocelová konstrukce procházející oddělenými reproduktorovými skříněmi, která vede vibrace do dolního a horního útlumu. Třetí systém odpojuje reproduktor od země a eliminuje prakticky všechny nepříjemné vibrace. Tato technologie se také používá v nejvyšších mrakodrapech na světě.

Recenze Sonus Faber Aida

Reproduktor Aida je cca. 150 kg, ale díky těmto třem systémům nepřenáší vibrace na podlahu. Ovládací prvky středového a výškového reproduktoru jsou umístěny na zadní straně reproduktorů Sonus Faber Aida. Nastavením systému Sound Field Shaper můžete zajistit, aby váš reproduktor poskytoval bezchybně přesné scénické obrazy v jakékoli velikosti místnosti. Výškový reproduktor je společnostem vyvinutý Arrow Point DAD, což je slitina kopule a kruhového zářiče. Membrána středového chladiče není lisovaná, sušená na vzduchu z materiálu z celulózových vláken, a proto má drsný povrch. Jeho kmitací cívka je vyrobena z měděného hliníkového drátu, který má velmi dobrou zvukovou vodivost, což má za následek mnohem jasnější a přesnější zvuk ve středním rozsahu, než kdyby byl vyroben z pevné mědi. Infračervený subwoofer ve spodní části boxu poskytuje nejnižší rozsahy. Hodnoty křížové frekvence: 55 Hz, 180 Hz, 250 Hz, 3000 Hz. Frekvenční přenos: 18-35000 Hz, výkon 100-1000 W, hmotnost 330 kg / pár.

Všechno má svoji cenu

Myslím, že můžeme s jistotou říci, že tento řečník usiluje nejen o dokonalost, ale o dokonalost samotnou! Lze jej dokonce nazvat „Ferrari“ reproduktorů, protože design a technologie, stejně jako italský sportovní vůz, byly pečlivě navrženy a vyvinuty. Každý, kdo chce takovou kvalitu, si však musí sáhnout hluboko do kapsy, protože cena je určitě velmi vysoká.

Přes vrchol

S tímto špičkovým modelem je zvukový zážitek z hudby nebo filmu jakéhokoli stylu a rytmu nepřekonatelný. Vystupují na úrovni koncertního sálu bez zkreslení a chyb. Při vyšších hlasitostech může hudba znít ještě příjemněji, jasněji a srozumitelněji. Basové zvuky nejsou agresivní, ale vytvářejí skutečný a živý pocit.

Hlavní zkouška

Andrea-Bocelli-und-Sarah-Brightman

Pokud jsme již otestovali reproduktor vyrobený v Itálii, nejprve jsme poslouchali fantastický duet s italskou zpěvačkou Andreou Bocelli, Sarah Brigthmann, píseň Time to Say Goodbye. Je těžké vyjádřit slovy, co jsme zažili. Vokály, nástroje zněly křišťálově čisté a detailní. Měli jsme chuť sedět v koncertním sále před pódiem a poslouchat tento úžasný hit naživo. Jen jsme se divili a zírali. V souladu se jménem řečníka byla odhalena také Verdiho opera o čtyřech dějstvích Aida. Opera může být buď velmi milovaná, nebo velmi nenáviděná. S touto dvojicí řečníků je zaručeno, že ti, kteří se doposud dostali do tohoto žánru, pocítí také krásy opery. Zkušenosti, které jsme získali prostřednictvím reproduktorů, jsou nepopsatelné! Každý hlas operativců se zlatým hrdlem zněl tak zvučně a úžasně, že se každá buňka v našem těle otřásla. Hudba zaplnila celý prostor, slyšeli jsme ji ze stejných pozic studentů ve stejné kvalitě a objemu.

Poté jsme vstoupili do skalnatějších vod.

Póster van Aerosmith

Následovala skladba Aerosmith „Crazy“. Hlas zpěváka Stevena Tylera zněl bezchybně při nejvyšší hlasitosti, stejně jako nástroje. Nebyly zaznamenány žádné známky nežádoucího hluku nebo vibrací.

Sen pro každého fanouška hi-fi a zvuku

Sonus Faber Aida nepochybně vyniká mezi reproduktory, které jsme dosud znali a testovali! Pro ty, kteří mají příležitost utratit malé jmění za perfektní zvuk, tyto reproduktory jednoznačně doporučujeme.

Podobné příspěvky