Akustická tkanina (hedvábí)

873 4 356  bez DPH

Naši zákazníci s daňovým číslem EU mohou nakupovat bez daně !

Máte otázku? Odpovíme do 1 hodiny!
Pracovní dny 07:00-15:10.

info@perfectacoustic.co.uk

 • Hotovo Doprava zdarma do zemí EU při objednávce nad 4994Kč ! Doručení zdarma do zemí mimo EU při objednávce nad 9 991Kč !
 • Zaškrtávací značka Doba výroby pro panely a koberce je 1 týden, závěsy 2 týdny.
Katalogové číslo: 34234 Kategorie: Štítek:
MPN:34234
Značka:Perfect Acoustic

Popis

Země uvnitř EU: Naši zákazníci s daňovým číslem EU mohou nakupovat bez daně ! Při objednávce prosím uveďte v komentářích své daňové číslo EU. Po ověření vám zašleme novou fakturu bez daně k platbě.

Země mimo EU, v kterých lze zakoupit bez DPH: Spojené království, Norsko, Švýcarsko, San Marino, Lichtenštejnsko

Zde si můžete zdarma objednat záclony a vzorky látek.

Na všechny naše výrobky nabízíme 2měsíční záruku vrácení peněz!

Pokud nejste spokojeni se zakoupeným produktem, můžete jej vrátit bez udání důvodu do 60 dnů od jeho obdržení.

Akustická tkanina:

Vlastnosti akustického hedvábí:

 • Akustické hedvábí je hustě tkané, přesto přenáší zvuky po svém povrchu a má také protiprachové vlastnosti.
 • Je k dispozici v 15 barvách, takže si každý může najít ten správný materiál pro svůj domov nebo studio.
 • Pro ty, kteří chtějí, aby akustické prvky zůstaly skryté v jejich ateliéru (například vestavěné do bočních stěn), je vynikající volbou také akustický hedvábný potah. Jeho použitím lze dosáhnout estetických a efektivních výsledků.
 • Tato textilie se vyznačuje odolností proti oděru, vysokou pevností v tahu a nízkou hmotností.
 • Odolný vůči teplu, chrání akustické prvky před prachem, dekorativní, zakrývá vnitřní strukturu zvukových zařízení.
 • Její barva nezmizí, jeho materiál se po mnoha letech neopotřebuje.
 • Máte-li ve vašem domě nebo studiu starší akustický prvek, který chcete renovovat, osvěžit jeho exteriér a zároveň vylepšit prostorový zvuk, nejlepším řešením je akustický hedvábný potah. Po odstranění starého, opotřebovaného, ​​případně potrhaného hedvábného potahu, lze nové akustické hedvábí snadno přizpůsobit velikosti, natáhnout a přilepit k rámu nebo připevnit.
 • Šířka: 140 cm, ale lze objednat v libovolné velikosti nebo množství. Zašlete nám prosím e-mail pro individuální objednávky!
 • Snadno se čistí, lze jej otřít vlhkým hadříkem.
 • Vzorky materiálu můžeme odesílat pouze v obálkách v kusech velikosti asi 5 x 5 cm.

Barvy akustického panelu

 

Hlavní vlastnosti akustických materiálů:

Na základě jakých vlastností může materiál obdržet přívlastek „akustický“?

Akustické materiály lze obecně použít pro 2 hlavní účely:– Útlum zvuku: tlumit vnější hluk přicházející z vnějšího prostředí

– Zvuková absorpce: ke snížení hluku v místnosti, nadměrného hromadění zvuků, „vlastního“ zvuku místnosti.

Díky efektivním vlastnostem akustického hedvábí v absorbujíci zvuku, jeho estetickému a delikátnímu pocitu na dotek, a přesto mimořádně odolnému materiálu, je to vynikající volba, pokud chceme zlepšit akustiku našeho studia a domácího kina. Pokud si nepřejete nebo nemáte možnost zakoupit zcela nové akustické vybavení, je skvělým řešením pro renovaci starých, použitých akustických prvků také akustické hedvábí, které lze objednat v několika barvách. Pokud chcete skrýt své vestavěné akustické prvky estetickým způsobem, je to snadné s touto krásnou látkou odolnou proti opotřebení a proti prachu.

Ve zvukových nahrávacích studiích je dokonalý zvukový záznam nepředstavitelný bez dokonalé akustiky! Tkaniny používané v každodenním životě díky svému tkaní a struktuře jsou schopny utlumovat zvuky jen ve velmi malém rozsahu. Na rozdíl od speciálně akustických materiálů se opotřebovávají, vyblednou a roztrhají se dříve. V případě textilií vyvinutých pro akustické účely je důležité zdůraznit vysokou pevnost v tahu a skutečnost, že jeho hygroskpoická schopnost je velmi nízká, takže se nepoškodí ani vlhkostí. Je méně hořlavý, takže jej lze bezpečně používat. Má protiprachové vlastnosti a snadno se udržuje v čistotě. Flexibilní a snadno natahovatelný, měkký na dotek. Našim zákazníkům je k dispozici široká škála barev.

Mnoho produktů Perfect Acoustic je potaženo akustickým hedvábím (membrány absorbující basy, akustické prvky, basové pasti) a jejich vysoká kvalita a účinnost již byla prokázána, protože naše výrobky pravidelně testujeme. Jsou dostupné v jakékoli velikosti a množství. Dodáme do 1-2 týdnů od objednávky. Doručení provádí kurýrní společnost DHL, v Maďarsku doručovací společnost 24H. Pokud máte jakékoli dotazy nebo připomínky ohledně umístění hedvábí, napište nám! S tím vám také rádi pomůžeme.

Existují 4 způsoby, jak zacházet se zvuky a hluky:

Blokováním zvuků, absorpcí hluku, zlepšením akustiky: během absorpce se energie zvuků přemění na teplo, zkracuje se doba dozvuku, slyšíme jasnější zvuk. Difúzí – Rovnoměrným rozptylem zvuků izolací: omezíme samotný zdroj zvuku.

K vytvoření perfektní akustiky je třeba profesionální akustické vybavení. Zvuk pohlcující prvky, basové pasti a difuzéry jsou navrženy a vyrobeny na základě přesných matematických výpočtů. Struktura materiálů určuje jejich absorpci zvuku, redukci šumu a difúzní schopnosti. Polystyrén, plastové houby nejsou vhodné pro akustické ošetření místností. Z akustického hlediska jsou ideální materiály, které mají vysokou tělesnou hustotu a přesto mají flexibilní, měkkou strukturu. Příkladem jsou určité materiály z tvrdého dřeva (borovice) a hustě tkané speciální textilie, jako je akustické hedvábí. Jednou z jeho základních vlastností je pórovitost, takže absorbovaný zvuk se může pohybovat mezi otevřenými a spojenými póry, které jsou propustné pro vzdušné vlny. Již existuje cihla pohlcující zvuk, jejíž dutá struktura je vyplněna lepeným pískem, takže absorpce zvuku je zajištěna tvorbou pórů a volnou vazbou mezi částicemi písku, a tak je zvuková energie přeměněna na tepelnou energii. Koberce na snížení hluku již najdete v nabídkách několika výrobců, zakrytím parket nebo dlaždic můžeme výrazně snížit odrazy a snížit klepání. Skleněné povrchy, tj. okna a skleněné dveře, odrážejí nejen světlo a zvuky, ale pomocí akustických clon lze tento problém také odstranit. Zvukově izolační materiály pohlcující zvuk tlumí klepání. Jejich hustá, ale perforovaná struktura zabraňuje vedení nežádoucích zvuků.

akustická studie, akustické měření

Věděli jste, že…?

– Absorpční kapacita materiálů je vyjádřena hodnotou absorpce zvuku, která je v rozsahu od 0 (nepohlcuje zvuku) do 1,0.

– Pohltivost zvuku a vzduchová zvuková izolace závisí na frekvenci zvuku.

– Když se zvukové vlny srazí s povrchem, část energie zvuku se odrazí, jiná se absorbuje a jiná část proniká povrchem.

– Doba dozvuku je doba potřebná ke snížení zvukové energie o 60 decibelů od okamžiku, kdy je zdroj zvuku vypnut. Pokud je doba dozvuku příliš dlouhá, bude kvůli odrazům generován šum v pozadí. Příliš nízká nebo příliš vysoká doba dozvuku může způsobit nepříjemný zvuk.

Pár slov o hedvábí

Hedvábí je důležitou surovinou pro textilní průmysl. Začaly být zpracovávány a využívány ve starověké Číně. Je to těžce hořlavý materiál s dobrou tepelnou izolací a nízkou savostí. Extrémně pružný, roztažitelný, méně se pomačkává. Jemná tkanina  příjemná na dotek.

Mezi zvuky a hluky

Villa minimalistická blanca-cocina

V moderní architektuře se beton, cihla a sklo často používají při stavbě nemovitostí. Tyto ploché, holé a tvrdé stavební materiály nesnižují hluk, ani nejsou vhodné pro zlepšení akustiky místnosti. Zvuky přicházející na jejich povrch se odrážejí koncentrovaně jedným směrem, což zhoršuje kvalitu poslouchaného zvuku. Různé vybavení domácnosti, nábytek a textil pomáhají do určité míry s akustikou místnosti, ale pro dosažení skutečně příjemného a harmonického zvuku potřebujete materiály, které byly vyvinuty speciálně pro akustické účely. Správná akustika je podmínkou, abychom si mohli užívat naši oblíbenou hudbu a filmy na maximum. Utlumením nepříjemných ozvěn, stojatých vln a dosažením rovnoměrného odrazu zvuků můžeme získat příjemný a vyvážený zvuk. Naše fyzické a duševní pohodlí je také ovlivněno zvuky a hluuky, které přicházejí z našeho prostředí. Ve svých domovech, kancelářích a studiích se snažme vytvářot příjemnější, zdravější a klidnější prostředí. Naše nálada a výkon se zlepší, nahraný zvuk bude znít bezchybně, ať už ho posloucháme kdekoli!

Materiály nevhodné pro akustické účely

zvukově izolační systém-300x243

H odně známý polystyren je dobrý tepelný izolátor, ale to neznamená, že je také vhodný pro zvukovou izolaci! Pro absorpci zvuku a zvukovou izolaci je vhodná pouze struktura vláknitého materiálu, polystyren v této oblasti působí velmi slabě, protože díky své buněčné struktuře spíše vodí než absorbuje zvuky.

Pro domácí akustická ošetření někteří „řemeslníci“, kteří se sami sebe považují za akustikého specialistu, s nadšením a sebevědomě doporučují obyčejné krabice na vejceíčka. To je však obrovská chyba! Nemají žádnou hmotnost a více vrstev – NENÍ TO MATERIÁL S ABSORPČNÍ SCHOPNOSTÍ! Navíc je vysoce hořlavý, přitahuje prach a na stěnách vypadá velmi ošklivě! Reflexní povrchy, dlaždice, sklo, mramor odrážejí téměř veškerou zvukovou energii směrem k jejímu výchozímu bodu, takže zvuk bude netlumitelný a budou se tvořit ozvěny. Ačkoli tapiserie tlumí zvuky do určité míry, zdaleka nedosahují stejného výsledku jako akustické tkaniny.

Zvuková izolace a absorpce zvuku pevných příček je také ovlivněna jejich hmotností. Těžšími materiály méně pronikají zvuky. Zvýšení hmotnosti však není dobrým způsobem, jak zvýšit absorpci zvuku. Účinné materiály pohlcující zvuk jsou duté, lehké a mají flexibilní strukturu. Čím vyšší je sypná hmotnost materiálu, tím lepší je jeho absorpční kapacita. Hlavním cílem při absorpci zvuku je zabránit vícenásobným odrazům. Vláknité nebo porézní materiály pohlcují zvukové vlny, čímž zabraňují šíření nežádoucích zvuků.

Rovněž se nedoporučuje ukládat na sebe různé materiály pro zvukovou izolaci nebo absorpci zvuku. Například použití dlaždic na stěny v několika vrstvách nezlepší prostorový zvuk. Používejte materiály, jejichž struktura a hustota brání šíření nežádoucích zvuků. Nezaměňujte tepelné izolační vlastnosti se zvukovou izolací a absorpcí! Pouze velmi málo materiálů má obě vlastnosti současně, takže se věnujme těmto tématům důkladně a zeptejte se profesionálů, než se vrhnete do tepelné a/nebo zvukové izolace vašeho domova!

Vliv akustiky na zvyky zákazníků

Nákupní centra obvykle mají převážně skleněné a betonové povrchy. V těchto budovách se však materiály pohlcující zvuk jen stěží nacházejí. Jedna studie zjistila, že v důsledku hlasitého přehrávání hudby ve špatném akustickém prostředí zákazníci nakupují rychleji a tak utratí méně peněz. Akustické faktory se při navrhování a budování veřejných prostorů příliš nezohledňují. Pomocí vhodných akustických řešení v nákupních centrech a restauracích se může zmírnit únava a špatná nálada zákazníků a hostů, což může také zvýšit příjem obchodů a restaurací.

Zajímavosti

Lidské tělo je také schopné absorbovat a odrážet zvuky! Naše tělo sestává z cca. 80% z vody a voda skvěle přenáší zvukové vlny.

Struktura pavoučího hedvábí má také akustické vlastnosti. Při studiu mikrostruktury pavoučího hedvábí vědci objevili, že hedvábí produkované členovci je schopné přenášet určité částice zvuku. Nazývají se fonony, tj. kvazičástice. Mezery v pásmu fononů jsou ty části hedvábí, které blokují určité frekvence zvukových vln. Tento objev by mohl v budoucnu pomoct ve vytváření akustických materiálů. Byl by to významný krok vpřed v oblasti tepelné a zvukové izolace a akustiku. Pavoučí hedvábí proto přenáší pouze určité zvuky, ze kterých mohou pavouci získat informace. Čím těsnější je pramen pavoučího hedvábí, tím více tlumí zvuky.

Tento výrobek je považován za výrobek vyrobený na zakázku. Výrobek není skladem, je vyroben na zakázku. Po úspěšné platbě proto není možná žádná změna ani zrušení (odstoupení) objednávky. Předpokládaná/obvyklá doba realizace je 2 týdny, ale o předpokládaném termínu dokončení vás budeme informovat po odeslání objednávky.
Výrobky mohou být vyrobeny s tolerancí +-1 cm.
Mezi 2 různými objednávkami mohou být barevné odchylky, a to i v případě, že jste si objednali stejnou barvu.

Další informace

Hmotnost -
Barva

1, 2, 25, 30, 31, 33, 35, 36, 46, 5, 52, 55, 62, 69, 8

Velikost

10, 11, 12, 13, 14, 15, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Akustická tkanina (hedvábí)“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otázky a odpovědi zákazníků

 1. Q jedná se o přírodní hedvábí nebo úmělé ? a co znamenají čísla velikostí ?
  Asked by Marek on 2022.11.15. 15:25
  Answered by the admin

  Materiál ze syntetických vláken. Volba velikosti je znázorněna čísly.

Send me a notification for each new answer.