Akustický panel Flexi s nastavitelnými difuzními panely

5 540 8 094  bez DPH

Rozměry: 120x60x18 cm, 104x60x18 cm 

Nakupujte s důvěrou: 14denní záruka vrácení peněz!

Máte otázku? Odpovíme do 1 hodiny!
Pracovní dny 07:00-15:10.

info@perfectacoustic.co.uk

  • Hotovo Doprava zdarma do zemí EU při objednávce nad 4994Kč ! Doručení zdarma do zemí mimo EU při objednávce nad 9 991Kč !
  • Zaškrtávací značka Doba výroby pro panely a koberce je 1 týden, závěsy 2 týdny.
Katalogové číslo: 30155620158856 Kategorie:
MPN:30155620158856
Značka:Perfect Acoustic

Popis

Zde si můžete objednat “bezplatné” online akustické měření!

Měření je 387,22 Kč bez DPH- ale pokud si ho koupíte, odečteme vám ho z ceny výrobku! Takže si určitě objednáte to, co potřebujete!

Země uvnitř EU: Naši zákazníci s daňovým číslem EU mohou nakupovat bez daně! 

Země mimo EU, ve kterých lze zakoupit bez DPH: Spojené království, Norsko, Švýcarsko, San Marino, Lichtenštejnsko

Můžeme také vyrábět vlastní velikosti.

Flexi difuzor

  • Rozměry: 120x60x18 cm 23kg, 104x60x18 cm 20kgBarvy:
barvy difuzoru
barvy difuzoru
  • černá
  • bílá
  • tmavý dub
  • světlý dub

K dispozici s akustickým sametem v 16 různých barvách.

Detaily produktu:

⦁ Nastavitelná lamela difuzoru a tlumič hluku v jednom
⦁ Odstraňuje chrastící ozvěny a stojaté vlny.
⦁ Umožňuje nastavit úhly lamely difuzoru.
⦁ Je ideální pro nahrávací studia, hi-fi a mediální místnosti a domácí kina.

Co je flexi difuzor?

Flexi difuzor je inovativní akustické zařízení, které kombinuje difúzi zvuku absorpcí zvuku se současnou regulací vysokofrekvenčních ozvěn a odrazů.
Difuzor-absorbér, jehož velikost je obvykle 120x60x20 cm, má 6 lamel s variabilním difuzorem. Otočením těchto lamel z tvrdého dřeva do různých úhlů umožníme difúzi vysokých a nízkých kmitočtů, což vede k žádoucímu šíření energie, které odpovídá místnosti nejvíce.
Za lamelami je panel o vysoké hustotě zvuku o tloušťce 6 cm, který účinně absorbuje směrovanou energii až do 300 Hz, zatímco mezi lamelami vytváří rezonanci.

Z jakého materiálu je vyroben?

Je obklopen tvrdou a těžkou deskou pro vysokou kapacitu.
Vestavěný panel pohlcující hluk obsahuje také akustickou vlnu o vysoké hustotě zabudovanou do dřevěného rámu o tloušťce 2 cm, který se svou tloušťkou 5 cm a hustotou 90 kg/m3 přímo zaměřuje na kritický nízký a střední rozsah.

Flexi akustický difuzor

 

Rychlé umístění:

Je vhodné umístit flexi difuzor za polohu poslechu (1-2-3 kusy) tak, aby pokrýval šířku pracovního prostoru.
Po jejich umístění můžeme zažít zvýšení a jasnost vzdušnosti a prostornosti v místnosti, zatímco absorbují silnější odrazy, stojaté vlny a chrastící ozvěny.
To je důvod, proč je produkce vysoce kvalitního zvuku použitelná zejména v místech, jako jsou poslechové místnosti, sofistikovanější domácí hi-fi nebo video místnosti a studia, kde nejbližší odrazové body zamotají zvuk extrémně alarmujícím způsobem.

movement of (5)

Flexi difuzor může zvýšit pocit prostornosti a vzdušnosti také v malých místnostech rozptýlením zvukové energie v místnosti.

Věda a provoz:

⦁ Příliš hlučné a tlumené místnosti
⦁ Difuzní otevírání a rozptylování vysokofrekvenční energie
⦁ Regulace a absorpce zvuku a rezonance
⦁ Kombinovaný přístup – řízení směrovaných kmitočtů.

Koncept flexi difuzor nabízí cenově dostupný způsob řízení vysokofrekvenční energie. High-end difuzory jsou extrémně drahé až do 1000 EUR, proto je lze nalézt obvykle pouze v high-end místnostech. Spojením jednoduchého difuzoru s panelem pohlcujícím zvuk má flexi difuzor vynikající výkon. Na další stránce uvidíte, jak toho lze dosáhnout.

Živé konce, návrhy slepých uliček

Otázka je velmi jednoduchá: proč především rozptýlit energii? Proč není snazší absorbovat celé zvukové spektrum? Měli bychom se vrátit k temným věkům nahrávek (kolem roku 1960), kdy byla řada studií vybavena pouze materiály pohlcujícími zvuk, čímž se místnosti staly plochými a matnými. Inženýři brzy zjistili, že poslech v umělém prostředí vede k nahrávkám, které v „reálném světě“ neexistují.

Někdy v 70. letech vznikl nový koncept studia a designu, který ošetřoval polovinu místnosti absorpčními panely (slepé konce), zatímco druhá polovina je zcela neošetřená (živé konce). Tento plán lze nazvat „slepá ulička s živým koncem“. Jeho záměrem bylo umožnit zvukovému inženýrovi přijímat kritická rozhodnutí, jako je zvláštní umístění s eliminací ozvěny, a zároveň umožnit zvuku ukázat svou skutečnou energii na druhém konci místnosti. Přestože se zvuk zlepšil, než tomu bylo dříve, problémy stále přetrvávaly.

V 80. letech se difuzory začaly šířit a hledat svá místa ve studiích, aby odstranily chrastící ozvěny a problémy způsobené silnou primární reflexí. Tato koncepce se vyvinula v průběhu let, kde ve většině pokojů je míra absorpce zvuku vyšší na zdrojovém konci místnosti, zatímco receptivní konec zůstává relativně živý pomocí přírodních a umělých difuzorů.

Akustický panel ve vile Barabás (2)

Difúze – vysokofrekvenční energie

Existuje mnoho různých typů difuzorů, pokud jde o vzhled a design, a mají mnoho společných rysů: Mají nějaký nepravidelný vzor, který je navržen tak, aby odrážel rozbitý směrovaný zvuk a rozptyloval jeho energii v různých částech místnosti.

Některé difuzory, jako je žiletka, jsou vytvořeny tak, aby rovnoměrně rozložily každou frekvenci pečlivě navrženým fázovým lapačem. Ty lze jen těžko načíst a jsou velmi drahé. Existují produkty, jako je mřížkový difuzor, které používají mřížku, která náhodně přidělí zvuk přicházející v náhodných úhlech v místnosti. Mohou být postaveny jednodušeji a nejsou tak efektivní, ale mnohem dostupnější.

Lamely flexi difuzoru stojí vedle sebe. Používá lamely s variabilním úhlem sklonu, které lze otáčet, aby odkloňovaly zvuk od poslechové polohy. To zvyšuje pocit prostornosti a vzdušnosti v místnosti. Tento speciální design je mimořádně skvělým řešením, protože může optimalizovat rozptyl zvuku a směr odrazu podle místa k sezení.

Absorpce a šíření zvuku: kontrola zvukové energie a rezonance

Flexi difuzor se liší od ostatních produktů v tom, že kombinuje difúzi zvuku a absorpci zvuku. Můžete to považovat za obousměrný reproduktor, kde reproduktor generuje vysoké a subwoofer generuje nízké frekvence. V tomto případě se nízké frekvence rozptylují mezi lamelami s proměnným úhlem sklonu a nízké frekvence jsou absorbovány absorpčním panelem za nimi.

Samotný vestavěný panel pohlcující zvuk je speciálně vyvinutá akustická vlna o tloušťce 5 cm. Jak tlačí pryč nízké frekvence v opačném směru k vzduchové mezeře, zvuky se rozšíří s další půl oktávou. To znamená, že bude o 80% efektivnější pod 250 Hz, takže zůstane daleko pod změnou směrové zóny (100 Hz). Jakýkoli nízkofrekvenční signál, který se dostane přes lamely, bude absorbován a veškerý zvuk, který se dostane do zvukové pasti za lamely – což může způsobit rezonanci – také přestane.

Kombinovaný přístup: řízení a odklon řízených kmitočtů

Jak jsme již zmínili, akustičtí odborníci obvykle souhlasí s tím, že zvukové vlny pod 200 Hz mají tendenci vyzařovat ve sférickém tvaru. Úkolem akustického difuzoru je ve skutečnosti difúzní energie a absorbování její části (specifické pro materiál). Protože vysoké frekvence obsahují méně energie než nízké, jsou mnohem léčitelnější – kontrolovatelné. Proto není ošetření vysokých frekvencí nad 1000 Hz obtížný úkol. Větší výzva je v případě nižších frekvencí. Výpočet a použití jednoduché čtvrtinové vlnové délky vyžaduje zařízení s hloubkou 8 palců pro difúzi 400 Hz.

Je důležité vědět, že bez hmotnosti s vysokou hustotou bude zvuk plynout hladce. Například plastový sáček neobsahuje zvuk, i když může obsahovat vzduch. Proto je flexi difuzor vyroben z těžkého dřeva a dřeva o vysoké hustotě. Když zvuk zasáhne lamely, většina z něj se odrazí do místnosti.

Podrobnosti a specifikace:

Flexi difuzor je kombinovaný difuzor a panel pohlcující zvuk, který pomáhá eliminovat stojaté vlny a chrastící ozvěnu bez toho, aby se místnost příliš tlumila.

Inovativní design začíná šesti lopatkami nastavitelnými do různých směrů, které lze otočit nebo umístit tak, aby odstranily zvukovou energii z primární polohy poslechu. Za lamelami je vysoko hustá akustická vlna o tloušťce 5 cm a hustotou 90 kg/m3. Poskytuje dvojí použití tím, že eliminuje škodlivou rezonanci a zároveň absorbuje nežádoucí nižší frekvence. S tímto akustickým panelem se prostor rozšiřuje, protože eliminuje dlouhou dobu dozvuku poskytovanou basy, takže slyšíte vysoké frekvence jasněji.

Vnější dřevěný rám můžete snadno vyčistit, je vyroben z tvrdého dřeva v 5 různých barvách. Montovaný flexi difuzor si můžete koupit a dopravit poskládaný, čímž se vyhnete problémům s domácí montáží.

Jak používat:

Flexi difuzor dodáváme sestavený ve jednoúčelové krabici. Většina lidí potřebuje k připevnění na zeď přibližně 5 minut. Můžete jej snadno zavěsit pomocí přidaných háčků.

Flexi difuzor můžete umístit kdekoli v místnosti a efektivně rozptýlit zvukovou energii. Nemusíte jej vrtat ani upevňovat, protože jeho robustní velikost zabraňuje pádu. Můžete jej použít i když stojí na zemi.

Umístění

Určující faktory umístění v místnosti závisí na rozvržení místnosti a na požadovaném zvuku. Velkou výhodou akustického difuzoru je nastavitelnost. Tímto způsobem může vytvořit rozptýlenější oblast pohlcující zvuk z rozptýleného zvukového prostředí nebo naopak živější zvuk z tupé zvukové oblasti.

Flexi difuzor je obvykle vybaven šesti nebo více jednotkami vstupních portů (nebo více pro konkrétní velikost), které chrání šířku oblasti poslechu nebo pracovního prostoru. Panel můžete naskládat tak, aby pokrýval celou zeď, aby bylo možné lépe řídit odpověď místnosti mezi šířením a absorpcí zvuku.

FAQ:

Použití – Polohování zadní stěny

Akustické rozptylovače jsou obvykle umístěny v zadní části místnosti, kde přímé zvuky přicházející z reproduktorů monitoru mohou způsobovat problémy vytvářením silných odrazů a fázových zpoždění. Aby bylo dosaženo nejlepšího výsledku, většina designérů sestavuje několik flexi difuzorů, které pokrývají celý pracovní prostor za poslechovou pozicí. Obvykle jsou ve středu uší nebo o něco vyšší, aby se maximalizovala „šířka“ sluchového prostoru. Proto musí být střed difuzorů vždy v úrovni uší, pokud sedíte.

Flexi the wall

Použití – Polohování v rohu

V menších místnostech může flexi difuzor přidat rozptylem zvukové energie pocit prostornosti a vzdušnosti. Lamely s variabilním směrem umožňují odstranit zvukovou energii z primární polohy poslechu a využít přirozené hranice místnosti rozptylem vysokofrekvenční energie. Vnitřní akustický panel také pomáhá absorbovat nízké frekvence – to je obecný problém v každé malé místnosti.

Flexi the corner

Aplikace – různá akustika

Optimalizace akustiky místnosti pouze měřicími přístroji není vždy ideální pro posluchače. Akustické hudební nástroje jako housle, violoncello, akustická kytara a klavír vyžadují živější prostor, zatímco elektronické kytary a bicí produkují více energie. Proto musí být někdy nastavena jiná absorpce místnosti. Flexi difuzor usnadňuje změnu studiové akustiky, protože ve srovnání se zvukovými odrazy jednoduše otočí dřevěné lamely akustického difuzoru do opačného směru.

Jak nastavím přesný směr lamel?

Nejjednodušší způsob je sedět v poslechové poloze a slyšet různé referenční hudby, zatímco někdo pomalu otáčí lamely. Úhly musíte nastavit pouze tam, kde je zvuk méně rozmazaný a vzdušnější. Obvykle se to stane, jako by to odklonilo zvuk od místa, kde sedíte. Po výběru požadované polohy označte polohu lamel pomocí tužky nebo značky, abyste si je pamatovali.

Existuje specifický úhel, který funguje nejlépe?

Spíš ne. Přestože jeho rotace do kolmé polohy je nejhorší, zvuk se jednoduše odráží od tvrdého povrchu. Použití imaginárních vektorů nebo zrcadla často pomáhá určit ideální polohu v místnosti.

Je to stejně dobré jako jiné produkty?

Ano i ne. Pamatujte, že neexistuje žádný akusticky dokonalý pokoj a lidský mozek a uši velmi efektivně kompenzují anomálie místnosti. Po nalezení vhodného nastavení se seznámíte se svým pokojem v praxi a budete tedy vědět, co vytváří.

Může být ve studiu zavěšeno na zdi?

Ano, samozřejmě, proč ne? Nenavrhovali jsme ho speciálně pro takové použití, ale jeho struktura ho snadno udrží. Je těžké, takže pokud se rozhodnete jej používat tímto způsobem, musíte zajistit odpovídající zabezpečení.

Lze jej použít místo postranního akustického absorbéru?

Ano, samozřejmě. Pokud máte zvláště sofistikovanou zvukovou místnost (s mnoha odrazy) a chcete přidat pomocné ošetření, flexi difuzor by byl skvělou volbou, protože udrží místnost vzdušnější, zatímco absorbuje zvuk dokonce ze 40 Hz.

Všiml jsem si, že o problémech vysokých frekvencí mluvíme jen zřídka. Proč?

Vysoké frekvence můžeme ovládat mnohem snadněji než nízké frekvence. Proto obvykle mluvíme o velkém objemu nízkých frekvencí v místnosti. Kromě šíření zvuku každý akustický panel ovládá řízení vysokých frekvencí, proto jej obvykle nezmiňujeme.

Mohu jej připevnit na zeď tak, aby mezi stěnou a difuzorem byla malá mezera?

Ano. V akustice neexistují žádná přesná pravidla. Obecně řečeno, čím blíže je k povrchu stěny, tím méně frekvencí bude schopen absorbovat. Jak se pohybuje dále od stěny, bude schopen absorbovat více nízkých frekvencí, zatímco se rozšiřování zvuku zvyšuje. Funguje tak jako zvětšovací sklo.

Kam ho dát do domácího kina?

Nejlepší místo by bylo pravděpodobně v „odrazném bodě“ nebo na stěnách, kde jsou nejzřetelnější silné přímé zvuky. Takže pokud máte reproduktor, který je blízko určité zdi a zeď způsobuje odraz, měli byste tam použít flexi difuzor.

Co je to přírodní difuzor?

Může existovat mnoho druhů přírodních difuzorů, jako jsou regály nebo místnosti s lichými délkami a šířkami. Ve skutečnosti jsou to tvrdé povrchy, které se mohou obrátit a rozptylovat zvukovou energii, která je zasáhne.

Je dobrý nápad umístit absorbéry mezi difuzory?

Ano, proč ne? Pamatujte, že v akustickém zpracování nejsou daná žádná přísná pravidla. Vytváříme-li relativně neutrální pracovní prostředí, které umožňuje vychutnat si naše záznamy i v jiných místnostech. Někteří lidé si záznam užívají v relativně neošetřené místnosti, zatímco jiní dávají přednost znějícímu tupému a klidnějšímu nebo intenzivněji ošetřenému pokoji. Dokonalé nastavení místnosti obvykle vyžaduje několikaměsíční práci a až poté uslyšíte, jak bude fungovat. To je normální pro každou místnost, ale poté většina inženýrů ráda pracuje vždy ve stejné místnosti.

Základní audio hifi show, prezentace akustického absorbéru

Naše difuzory jsou vyrobeny ze skutečného dřeva, vzhledem k přírodním vlastnostem a struktuře dřevěného materiálu (uzly, hrudky, skvrny od prosakující pryskyřice), moření/malování nebude rovnoměrné, odstíny se mohou lišit na celém povrchu difuzoru a kvůli tomu nepřijímáme stížnosti.
Krása a styl přírodního dřeva spočívá v tom, že díky žilkování a struktuře lze během moření/malování dosáhnout zvláštních barev a odstínů.

 

Další informace

Hmotnost 20 kg
Velikost

104x60x18cm, 120x60x18cm

Barva

black, dark oak, light oak, white

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Akustický panel Flexi s nastavitelnými difuzními panely“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otázky a odpovědi zákazníků

There are no questions yet. Be the first to ask a question about this product.

Send me a notification for each new answer.