Zobrazuji všech 15 výsledků

Akustické rozptylovače:

Absorbéry absorbují, difuzory rozptylují zvukové vlny dosahující jejich povrchu. Použijeme-li čistě absorbéry v místnosti, můžeme ji přehlušit, což způsobuje, že poslech hudby, sledování filmů nebo práce ve studiu jsou neuspokojivé.

Proto by se s odrazovými zvukovými vlnami mělo zacházet i jiným způsobem: odrazové body by měly být zakryty, takže neslyšíme ozvěnu přicházející z jiného bodu s fázovým zpožděním. Difuzory rozptylují příchozí zvukovou energii na menší kousky energie a tím získáme jasnější zvukový obraz, zvětšené zvukové pole, ostřejší a přesnější zvuk.

akustické absorpční panely

Co NENÍ funkční jako difuzory?

Jeden difuzér by neměl pokrývat celou místnost, musí být použity v cílených, správných odrazových bodech. To lze nejlépe určit po akustickém měření.

Polystyrén nebo pěna v žádném případě nemohou fungovat jako difuzor, pokud s nimi zakryjeme všechny stěny, protože vzhledem ke svému materiálovému složení nejsou vhodné na správné rozptýlení zvuku.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny perfektní akustické rozptylovače?

K výrobě našich difuzorů používáme výhradně husté a vysoce specifické tvrdé dřevo. Je důležité vědět, že použití našich difuzorů se liší v závislosti na typu místnosti, ve které se používá, a na účelu použití.

Naše společnost má velké zkušenosti s instalací difuzorů, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Nabízíme širokou škálu difuzorů, které jsou před našimi konkurenty jak z hlediska estetiky, tak výkonu.

Difuzor jako bytové zařízení

Jsme si vědomi, že kromě akustického dopadu je důležitým hlediskem také estetika. Při výrobě našich difuzorů věnujeme zvláštní pozornost individuálním potřebám. Naše výrobky lze objednat v různých barvách a vzorech, a to i ve vlastních velikostech, aby se vešly do místnosti, kde je chcete použít.

Výsledek dosažený s našimi difuzory

Difuzory rozptylují zvukové vlny dosahující jejich povrchu, takže pokud jsou aplikovány na správných místech, mohou zvýšit pocit prostornosti. Jejich aplikací na správných místech si můžete užít:
vymazání zvukového obrazu
zvýšenou dynamiku
jasnost lidského hlasu
větší prostornost

Pokud je příliš pozdě na plánování

Z akustického hlediska by bylo ideální, kdyby se při výstavbě nemovitostí provádělo akustické plánování a poté výstavba. Ale bohužel je to velmi vzácné. Takřka ve všech případech musí být budovy dodatečně vybaveny a opraveny, aby bylo dosaženo optimálního zvuku. Obyčejné stavební materiály nemohou absorbovat ani rozptylovat zvuky rovnoměrně. Největší akustické problémy jsou způsobeny chrastícími ozvěnami, rušeními, stojatými vlnami. Pro kontrolu akumulace basů doporučujeme panely absorpce basů. K zvládnutí středních a vyšších frekvencí jsou však zapotřebí jiné typy produktů. Difuzory redukují ozvěny rozptylem zvukových vln přicházejících na jejich povrch v menších směrech po celé šířce pásma na menší části.

Nemusíte absorbovat všechny zvuky!

Na rozdíl od prvků pohlcujících zvuk, difuzory neabsorbují veškerou zvukovou energii, ale zachovávají čistotu a živost zvuku. Distribuují zvukovou energii v místnosti. Zvyšují pocit prostoru, doba šíření zvuků je stejná ve všech částech místnosti a také v plné šířce pásma. Difuzní panely tak zachycují energii zvuků a rovnoměrněji ji rozptýlí po celé místnosti.
Bezchybná kvalita zvuku je zajištěna vyváženou harmonií přímého a rozptýleného zvukového pole. Ve zvukových nahrávacích studiích je akustická korekce ještě důležitější, takže nahraná hudba nebo jiný zvukový materiál bude znít dokonale později, dokonce i v jiné místnosti!

Role nábytku:

Přestože stěny, stropy a veškeré ostatní bytové doplňky jsou rozptýlenými a zvuk absorbujícími povrchy, díky své struktuře mohou absorbovat téměř pouze zvuky s vysokým sklonem, které odrážejí hlubší zvuky v jednom směru a vytvářejí nepříjemné ozvěny. Pokud jsou použity pouze širokopásmové panely pohlcující zvuk, zvuk se stává nepříjemným kvůli přílišnému útlumu. Nepravidelná plocha difuzorů s různými hloubkami je navržena společně s přesnými akustickými měřeními, zvuky jsou rozptýleny ve všech směrech, čímž se neustále snižuje energie zvuku.

Panely tohoto typu se nejlépe umísťují do zvukových nahrávacích studií, domácích divadel a koncertních sálů. Vhodný počet a umístění difuzorů závisí na velikosti, tvaru a možnostech místnosti. Reflexní body lze určit akustickým měřením. Tyto body by měly být pokryty difuzory.
Difuzory by měly být použity ve spojení s akustickými panely pohlcujícími basy pro dokonalou akustiku.

Barevný dřevěný difuzor

Význam použití materiálu

Velmi důležitým aspektem je materiál prvků použitých ke zlepšení akustiky! Hladké stropy z tvrdých stěn, skleněné a obkladové povrchy nejsou schopny absorbovat zvuky, takže se odrazí tam a zpět mezi povrchy. Akustické panely mohou být vyrobeny z laminované nábytkové desky nebo pravého dřeva. Tvrdé nebo středně tvrdé dřevo s pružnou strukturou má díky své specifické hmotnosti a hustotě mimořádně účinné vlastnosti pohlcující zvuk. Překližky, borovice, dub nebo černé ořechové materiály nejen dobře plní svou funkci, ale také představují prvotřídní kvalitu se svým náročným a estetickým vzhledem. Polystyrén, plastové houby, vajíčka jsou naprosto nevhodné pro akustické ošetření místnosti!

Snadná oprava!

Upevňovací difuzory nevyžadují odbornou ani kutilskou vědu. Mohou být snadno připevněny ke zdi pomocí obrazových věšáků a šroubů, nebo mohou být také dodány se skládacími nohami, pokud jsou umístěny na podlaze.
Perfect Acoustic nabízí svým zákazníkům širokou škálu difuzorů. Každý z našich výrobků je ručně vyráběn, neustále kontrolován a testován. Ať už je váš domov, kino nebo studio moderní, minimalistický nebo klasicky elegantní, nebo dokonce vintage, určitě najdete akustický difuzor podle svého vkusu. Lze je objednat v různých barvách a velikostech.

Naše nabídka difuzorů:

3D, umělecké, pruhované, dřevěné kostky, nakloněné kostky, flexi, ušlechtilé dřevo (dub a černý vlašský ořech), kolonový difuzor rezonátor, pyramida, QRD, mřížové dřevo a rustikální difuzory.