Zobrazuji všech 5 výsledků

Zvukové panely s membránou

Basová past nebo membrána absorbující hluboký zvuk je nezbytná pro čisté znění zvuku. Její pomocí dokážeme splnit nejdůležitější a nejtěžší úkol při vytvoření správné akustiky: utlumení basů.

Proč je nutné zeslabovat basové tóny?

V praxi to znamená, že v místnosti neslyšíme skutečné množství a kvalitu hlubokých zvuků , ale zvuk samotné místnosti. Zkreslené basy mohou zničit zvukový zážitek, nemůžeme si plně vychutnat film nebo hudbu.

Jak pomáhají membrány absorbující basový zvuk?

S membránami pohlcujícími hluk pracujeme hlavně kvůli tlumení dozvuku. Membrána pro hlubokou absorpci zvuku je akustický prvek, který snižuje nadměrné zvukové vlny v užším frekvenčním rozsahu.

Na rozdíl od akustických membrán – širokopásmové akustické panely nemohou dostatečně účinně tlumit frekvenci sub-basů – v těchto rozsazích membrány absorbují basové zvuky mnohem efektivněji.

Speciální akustické prvky jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů v tloušťce potřebné k utlumení basů.

Díky pečlivému zpracování a přesné montáži, po správném akustickém měření a přesném nastavení, můžeme jejich pomocí dosáhnout mnohem čistší, vzdušnější a příjemnější zvuk.

Proč není akustická houba, pěna, polystyrén dobré řešení?

Vlnová délka basů je větší než vysokých tónů. Proto jsou pro absorbování basů zapotřebí akustické panely vyrobené z jiného typu materiálu.

Hluboké zvuky lze tlumit pouze hustým vláknitým akustickým absorbérem s vysokou měrnou hmotností nebo akusticky naladěnou membránou.

Mnozí udělají tu chybu, že své stěny zakryjí akustickými houbami, ale očekávaný účinek chybí, spíše naopak – měkká, lehká houba, polystyren, akustická pěna absorbuje vyšší tóny a dále zesiluje hluboké tóny, které původně zamýšlely utlumit.

Jak používat basovou absorpční membránu?

Basové zvuky by měly být tlumeny nejprve v rozích, pak na bočních stěnách – zejména na přední straně – a za pozicí posluchače.

Pokud je to možné, nepokládejte membrány pohlcující hluk přímo na zeď, ale udržujte vzdálenost 10 cm.

Nezapomeňte na jednu z nejdůležitějších částí místnosti, strop. Protože je tato oblast prázdná, stojaté vlny se mohou šířit neomezeně, což způsobuje obrovské zvýraznění nebo roztržení basových pásem.

V jakých místnostech můžeme použít akustické basové pasti?

Membrána pohlcující zvuk lze použít ve studiích, kinech, hi-fi místnostech a případně v obývacím pokoji.

V případech, kdy jiné panely pohlcující zvuk již neposkytují dostatečný útlum v hlubokých rozsazích.

V místnostech, kde jsou vysoké frekvence příliš tlumené ve srovnání s hlubokými.

Pokud si kupujete jen jedinou věc, zvolte zvukové panely s membránou!

K dosažení dokonalého akustického efektu může být zapotřebí více panelů. Pokud podmínky místnosti neumožňují umístění správného množství akustických panelů, měly by se v tomto případě také použít membrány pohlcující hluk.

Pomocí basové pasti si můžete vychutnat následující výhody:

Čistší, plynulejší a realističtější zvuk.

Perfektní redukce šumu, místnost vyplní pouze skutečné basy v hudbě a filmu.

Dekorativní doplňky do vašeho obývacího pokoje: Kromě dokonalého zvuku klademe také důraz na vzhled. Pracujeme s kvalitními materiály – dřevo a kůže, imitace kůže, akustické hedvábí – a realizujeme vlastní nápady – vlastní fotografii, ištěný design, vlastní velikost.

Proč je membrána pohlcující hluboký zvuk vyrobená společností Perfect Acoustic dobrou volbou?

S odborností a zkušenostmi

Kromě vysoké úrovně profesionality využíváme i zkušenosti z minulých let při navrhování a výrobě našich výrobků.

S maximální účinností

Naše membrány absorbující hluk, vyrobené s jedinečnou technologií, mají stále nejvyšší koeficienty absorpce zvuku na současném trhu.

Kromě akustické účinnosti je estetický vzhled také velmi důležitý při navrhování našich membrán.

Kromě náročného zpracování a výběru materiálu je nezbytné, aby naše výrobky odpovídali stylu vašeho studia, obývacího pokoje nebo domácího kina.

Praktické umístění, snadné rozložení:

Kromě akustické účinnosti a estetického vzhledu se také snažíme o praktické umístění.

Naše membrány absorbující hluk jsou díky své velikosti a hmotnosti nejen upevněny na zeď, ale také stojí na vlastních nohou. To jim umožňuje působit jako pohyblivý, mobilní akustický panel.

Naše membrány pohlcující hluk mají také předvrtány otvory pro šrouby, které usnadňují instalaci na zeď nebo strop.

S jakými materiály pracujeme?

V závislosti na typu může být basová past vyrobena ze dřeva nebo kůže. Hlavním problémem je útlum basů pod 70 Hz, protože absorbéry vláken s vysokou hustotou pro tyto frekvence nejsou vhodné.

Membrány absorbující hluboký zvuk vyrobeny z dřeva nebo kůže však vibrují, aby tlumily nežádoucí hluboké zvukové vlny od 30 Hz. Dřevěné membrány tlumí 30-200 Hz, umělé kožené membrány až 30-600 Hz.

Vzhled našich produktů:

Kromě efektivity klademe velký důraz na vzhled, a proto pro naše akustické basové pasti nabízíme širokou estetickou škálu:

16 různých barev akustického hedvábí.

  • Materiál membrány z umělé kůže různých barev a struktur.

Volitelný potisk na skladě.

Můžete si vybrat podle vlastní fotografie.

  • Výroba na zakázku.

Rovněž vytváření skrytých tlumičů zvuku.