Test projektoru domácího kina Epson EH-TW9400

Jsme velmi rádi, že můžeme vyhovět požadavkům našich zákazníků na testování projektorů domácího kina. Jako vlastníci a fanoušci domácího kina je testování nového nebo bezprecedentního projektoru vždy vzrušující. Projektor domácího kina Epson EH-TW9400 HDR má tentokrát nesčetné množství funkcí, jako jsou motorizované ovládací prvky objektivu, paměť a kryt objektivu, což je v této cenové kategorii příjemným překvapením.

Pojďme na to!

Stejně jako ostatní projektory Epson má tři Full HD LCD panely 1920 × 1080 pixelů, ale je také schopen rozlišení 4K Ultra HD. Ve srovnání s EH-TW9300, který předcházel tomuto modelu, má EH-TW9400 intenzivnější jas, 2 600 lumenů, kontrastní poměr se zvýšil na 1 200 000: 1 a 2 HDMI vstupy tohoto typu jsou HDCP 2.2. Bílý Epson EH-TW9400, který je nejen ideálním doplňkem pro domácí kina, lze připojit k chytrým telefonům a může také přenášet bezdrátové HD signály. (Proto je cena o něco vyšší než u černého modelu.)

Matný černý projektor Epson má absolutně optimální rozměry, 520 x 450 x 193 mm a váží 11 kg. Projektor má ve středu prémiový objektiv a 2 otvory na každé straně, které umožňují vstup a výstup vzduchu. Motorizovaná sluneční clona objektivu se při zapnutí projektoru automaticky přemístí z cesty projektoru, ale při vypnutí chrání objektiv před prachem a jinými nárazy. Prach může způsobit vážné problémy s projektory LCD.

Projektor epson-EH-TW9400

Přestože má Epson integrovanou ochranu objektivu, která jej chrání před prachem, při umístění projektoru do méně prašné oblasti buďte opatrní. Nejlepším řešením je namontovat jej na stativ nebo strop. Ovládací prvky objektivu také umožňují snadno upravit zaostření a přiblížení a uložit tato nastavení do paměti objektivu. V závislosti na vašich individuálních potřebách, velikosti a tvaru obrazovky můžete vytvořit poměry stran 1,78: 1 a 2,40: 1.

3D zářič a dálkový senzor jsou umístěny na přední straně projektoru, pomocí nastavitelných nožek je můžeme upravit na požadovanou úroveň na stole nebo stojanu. Za menším panelem na levé straně projektoru je skryto několik ručních tlačítek, například pro vstup do nabídky.

Recenze Epson EH TW9400

Ve výklenku na zadní straně projektoru jsou konektory, které pomáhají uspořádat kabely pro montáž na strop. Nachází se zde také dříve zmíněný vstup HDCP 2.2, port PC / VGA a USB 2.0 typu A a B, stejně jako porty LAN a RS232C.

Dálkový ovladač, stejně jako předchozí modely, padne velmi pohodlně do ruky a při použití ve tmě dokonce svítí.

Projektor nabízí 5 různých režimů nastavení obrazu: Dynamic, Bright Cinema, Natural, Cinema a Digital Cinema. Při sledování obsahu s normálním dynamickým rozsahem (SDR) se nejlépe doporučuje režim Natural Mode, i když může být trochu přesnější. Barvy jsou jasné a živé, jas je přiměřený a celkovou barevnou škálu lze upravit podle vašich představ.

Brýle je třeba zakoupit samostatně pro funkci 3D, ale to se nezdá jako skvělá cena za 3D zážitek.

Projektor není během provozu příliš hlasitý, přibližně 20 dB je naměřená hladina hluku, která není nijak rušivá.

No tak!

Zkušební stanoviště je dobře vybavená, profesionální kinosála s ideální akustikou. Na stěny byly umístěny akustické panely pohlcující zvuk a sloupové difuzory zdobené potisky plakátů kina a před okny byly použity tlusté sametové závěsy pohlcující zvuk, které snižovaly vnější hluk a ztemňovaly zážitek z kina.

Pro testování projektoru jsme vybrali několik filmů. Všechny filmy jsou samozřejmě v kvalitě Blue-Ray.

Affiche de film Ford-V-Ferrari

Prvním testovaným subjektem byl vzrušující film s názvem „Ford v Ferrari“, v němž hráli Christian Bale a Matt Damon. Hlavním tématem filmu jsou automobilové závody, pískání kol, bzučení motorů, boj závodníků nenechal naši pozornost slábnout. Projektor Epson promítal velmi krásný a detailní obraz s úžasnými, zářivými barvami, každý malý detail byl jasně rozeznatelný. Možná jsme udělali jen nějaké chyby, když nedokázal úplně zvládnout rychlý pohyb závodních závodních vozů. To však nebylo velkým problémem, nezkazilo to zážitek ze sledování filmu.

Druhým filmem bylo místo činu „Nože ven“. Kromě Daniela Craiga a Chrise Evanse se v tomto tajemném příběhu objevuje mnohem více světových hvězd. Viděli jsme fantastické obrazy a svět barev, projektor si vedl velmi dobře.

Dalším účinkujícím v programu byl animovaný rodinný film „Jak vycvičit draka 3“. Tady jsme mohli mít skutečnou kavalkádu barev, vibrovaly, barvy téměř žily v rozkošném příběhu.

Joker filmový plakát

Poslední, kdo následoval, byl temně smýšlející psychotriler „Joker“, označený jménem Joaquin Phoenix. Nejen, že je obsah a poselství filmu temné a někdy depresivní, pro obrazový svět jsou typické také scény, které se často odehrávají ve tmě.

Také zde byly obrázky podrobné, ale černé barvy mohly být o něco jasnější, hlubší.

souhrn

Epson

Jako negativum bychom zmínili řízení pohybu. Snadno zvládne 24 snímků za sekundu, ale při vyšších rychlostech, jako jsou sportovní scény nebo hraní her, už máte potíže. U sportovních přenosů doporučujeme použít interpolaci snímků, která vede k plynulejšímu pohybu, ale pokud sledujete film jiného žánru nebo jej chcete jen přehrát, vypněte tuto funkci.

Za tuto cenu získáme projektor s překvapivým množstvím funkcí a úžasnou kvalitou obrazu. Snadno se instaluje a nastavuje, nabídka a dálkové ovládání jsou přehledné a snadno použitelné. Zvětšení a obecné zpracování obrazu, 3D záření je vynikající. Díky obsahu SDR vytváří jasný, přirozený a detailní obraz.

Výhody

– Ohromující kvalita obrazu

-jasné, zářivé barvy

-motor objektivu

– paměť objektivu motoru

-HDR10 kompatibilní

-ISF ccc certifikováno

-rozumnou cenu

nevýhody:

světelná cesta není blokována

černá může být hlubší a krásnější

ztěžuje zvládnutí rychlého pohybu obrazu

Podobné příspěvky