Zobrazuji všech 9 výsledků

Akustický koberec:

Efektivní absorpce zvuku a snížení hluku v našem domově a na pracovišti

Morem“ naší doby je hlukové znečištění

V dnešní době jsou hlasité, neustálé zvuky jedním z nejzávažnějších problémů. Mají také negativní dopad na naše fyzické a duševní zdraví. Nepříjemné zvuky zhoršují naši paměť a výkon, koncentrace může být obtížnější. Trvalé zvuky mohou způsobit napětí, nervozitu a dokonce i bolesti hlavy, zažívací a srdeční problémy. Proto je velmi důležité snížení hluku a zvuková izolace. Klidné prostředí zlepšuje naši náladu a podporuje efektivní práci a kreativní myšlení.

Akustika pro hudební zážitek

akustický koberec

Ošetřovat místnosti akustickými prvky je užitečné nejen kvůli tomu, aby se vyloučil hluk. Poslech hudby nebo sledování filmů může poskytnout maximální zážitek, pouze pokud je prostorový zvuk ideální. Akustiku studií a kin vylepšuje použití akustických panelů pohlcujících zvuk. Nejdůležitější je tlumit nepříjemné odrazy a stojaté vlny. V nahrávacích studiích lze nahrávky s bezchybným zvukem nahrávat, pouze pokud je akustika místnosti dokonalá. To vyžaduje prvky vyrobené z materiálů, které mají vynikající akustické vlastnosti. Kromě stěn, stropů, rohů a povrchů oken je třeba věnovat pozornost také akustické úpravě podlah.

Problémy s ozvěnou

Parkety, linoleum nebo dlaždice nejsou schopny absorbovat správné množství zvuku, ale všechny zvuky se odrážejí od nich koncentrovaně v jednom směru. Výsledné ozvěny významně degradují zvuk.

Co je akustický koberec?

Akustické koberce díky svému materiálu, který pohlcuje zvuk, izolují zvuk. Lze je umístit na jakýkoli typ podlahy a jsou k dispozici v široké škále barev a vzorů i velikostí. Akustické koberce jsou na rozdíl od tradičních koberců hustě tkané, vícevrstvé. Akustické koberce mohou být kromě praktičnosti také ozdobnými bytovými doplňky pro náš domov.

Ve kterých místnostech se doporučuje umístit rohože pohlcující zvuk?

Akustické koberce lze umístit v kancelářích, studiích, konferenčních místnostech, školách, nemocnicích, komerčních a stravovacích zařízeních, hotelech, dílnách, skladech a samozřejmě i v našich domácnostech a kinech mohou být ideální volbou pro krásnější znění zvuku a šumu.

Hlavní vlastnosti akustických koberců:

Jsou vyrobeny z vícevrstvého materiálu s vysokou hustotou. Mají vynikající zvukové absorpční vlastnosti, jsou nehořlavé a snadno se čistí.

Ester pohlcující zvuk (2)

Akustické koberce mají vlastnosti absorpce zvuku a zvukové izolace. Účinně absorbují kroky a zvuky šířené vzduchem. V dnešní době jsou otevřené kanceláře stále běžnější, usnadňují společnou, kreativní práci, přibližují zaměstnance a usnadňují komunikaci. Kromě mnoha výhod mají otevřené prostory také nevýhody. Jedním z největších problémů může být hluk v kanceláři. Neustálý hluk židlí, počítačů, telefonů a dalšího kancelářského vybavení, diskuzí narušuje práci.

Hotely, penziony

Na chodbách hotelů a penzionů je neustále vysoký provoz, nejen ve dne, ale i v noci, takže je naprosto nezbytné snížit hluk, aby hosté, kteří chtějí odpočívat, nebyli ničím rušeni.

Studia, domov

Akustické koberce také dělají dobrou službu v našem domě nebo studiu. Přispívají k útlumu kroků v bytech a k vytvoření ideální akustiky ve studiích a kinech. Zvuková izolace je důležitá také ve studiích a zkušebnách, protože obyvatelé sousedních bytů a budov nemusí oceňovat nepřetržité hudební a orchestrální zkoušky.

Dílny, továrny

Je nutné také snížit hluk nástrojů, strojů a vozidel v dílnách a závodech. Tady může hodně pomoct zvuková izolace podlahy.

Pro zvýšení účinnosti absorpce zvuku se doporučuje umístit na zadní stranu akustických koberců podložku ze silnějšího materiálu.

Jaké množství zvuku mohou akustické koberce absorbovat?

Zvukotěsný koberec

Účinnost absorpce zvuku každého koberce závisí do značné míry na jejich materiálu. Akustické koberce mohou být také vyrobeny z vlny, bavlny, lnu, plsti nebo PVC. Tyto materiály mají společné to, že jsou díky své struktuře naprosto vhodné pro akustické účely. Je důležité, aby tyto koberce byly hustě tkané nebo vícevrstvé. Podložka připevněná k zadní straně může dále zlepšit absorpci zvuku.

Co bychom měli vzít v úvahu při nákupu zvukotěsných rohoží?

Vždy buďte pečlivě informováni o velikosti, materiálu a zvukové pohltivosti koberců. Přemýšlejte o tom, do jaké místnosti chcete koberce použít.

Jaký materiál koberce bychom si měli vybrat?

To samozřejmě záleží na tom, pro jakou místnost jej chcete použít. Pro průmyslové použití, dílny, sklady samozřejmě nemusí být umístěny stejný typ jako v bytě nebo studiu, hotelu. V průmyslovém použití jsou nejdůležitější vlastnosti: trvanlivost, chemie, odolnost proti chemikáliím a vlhkosti a nehořlavost. V bytech je také velmi důležitý vzhled, protože také určuje atmosféru našeho každodenního obytného prostoru.

Mohu na stěny umístit akustické koberce?

okud chcete, samozřejmě neexistují žádné překážky, ale pokud si želáte v místnosti vytvořit dokonalou akustiku, doporučujeme vám akustické a zvukově izolační panely na stěny, vyrobené ze dřeva, esteticky příjemné a speciálně vyvinuté pro tento účel. (Průměrný koberec dokáže absorbovat zvuky nad 1 Khz, ale panely zvládnou zvuky již od 30 Hz.) Koberce položte na podlahové povrchy, tak mohou poskytnout očekávaný výsledek.

Podložka pohlcující zvuk

Mohu použít tradiční koberec pro redukci hluku, absorpci zvuku?

Obyčejné koberce také mohou do určité míry snížit hluk, ale jejich účinnost se ani zdaleka nepodobá akustickým nebo zvukotěsným kobercům! Průměrný koberec sníží klepací zvuk přibližně o 10–15 dB, přičemž koberce pohlcující zvuk zvýší množství absorbovaného hluku minimálně o +30 Decibelů. Jsou minimálně o 60% účinnější z hlediska redukce hluku než klasické koberce. Méně hustě tkané a plně uzavřené koberce odrážejí zvuk, takže vůbec nejsou vhodné pro absorpci zvuku. Zadní strana akustických rohoží je otevřená s podložkami, které účinně absorbují zvuky. (např. plsť) Pravé perské koberce jsou velmi dobré pohlcovače zvuku, ale ne každý si je může dovolit.

Stačí k vytvoření dokonalé akustiky pouze použití těchto zvukotěsných koberců?

Ne! Zakrytí podlahy ještě nevylučuje nepříjemné ozvěny odražené od plochých, velkých stěn, stropů a povrchů oken. Vysoce kvalitní, ručně vyráběné akustické panely společnosti Perfect Acoustic lze připevnit na stěny a stropy, akustické závěsy poskytují řešení pro akustickou úpravu povrchů oken.

Jak velký povrch se doporučuje pokrýt kobercem?

Doporučuje se pokrýt čím větší souvislou plochu podlahy – tím efektivnější bude absorpce zvuku a snížení hluku.

Nezametejte problémy pod koberec!

Zvuková izolace podlah je nezbytnou podmínkou pro obyvatelnější a klidnější prostředí. Pokud často pořádáte ve svém bytě párty nebo chodíte v noci domů, pořiďte si akustické koberce, abyste se vyhnuli konfliktům se svými sousedy. Koberce významně snižují nežádoucí hluk a doba dozvuku je poloviční.

Co je nárazový hluk?

V domácnostech tvoří asi 60% stížností na hluk nárazový hluk, který se šíří především podlahou. Krokové zvuky, předměty, nábytek, výtahy, technické vybavení … atd. vydávají tyto nepříjemné zvuky. Koberce mohou absorbovat až desetkrát více zvuku než hladká a tvrdá podlaha. Protože základní hluk bude nižší, nebude třeba hlasitě mluvit ani poslouchat hudbu, náš životní prostředí bude tišší a příjemnější, můžeme také udržovat dobré vztahy se sousedstvím.

Podívejme se, jak se mění úroveň tlumení nárazového zvuku v různých podlahách!

DŘEVĚNÁ PODLAHA: BETONOVÁ PODLAHA:

Laminovaná dřevěná podlaha (bez podložky): 0 dB 0 dB

Laminovaná dřevěná podlaha (s podložkou): 1 dB 6 dB

Průměrný koberec (bez podložky): 9 dB 25 dB

Koberec (s podložkou): 17 dB 34 dB

Akustický koberec (bez podložky) 27 dB – 40 dB

Zvuky ve vzduchu

Mezi zvuky šířící se vzduchem patří řeč, štěkání psů, hluk automobilů a hudba. Akustické rohože také dobře tlumí tento typ hluku.

Věděli jste, že….
  1. koberce pohlcující zvuk se používají u motorových vozidel, letadel a vlaků ke snížení hluku.
  2. k optimalizaci akustiky se koberce snižující hluk také používají v koncertních sálech, divadlech a kancelářích.

Podívejme se také na statistiky toho, jaké problémy hluk způsobuje v dnešní době:

  • 23% holandské dospělé populace je naštvané hlukem od sousedů.
  • Ve Velké Británii se 75% stížností na hluk týkalo domácího hluku v letech 2001 až 2002. Počet těchto typů stížností se za 17 let zvýšil o 350%!
  • Hluková zátěž je ve městech pochopitelně vyšší (dnes jsou města v průměru třicetkrát hlučnější než za časů druhé světové války!), Na hluk si stěžuje 23–24% obyvatel, ve vesnicích a menších osadách jen 10–10,5%.

Zvuk pohlcující opona-1

Typy koberců z akustického hlediska:

Perský koberec: Zdaleka nejlepší akustický koberec, ale má poměrně vysokou cenu, ne každý si ho může dovolit.

Nejdražší perský koberec:

Na aukci v New Yorku se v roce 2013 prodal perský koberec ze 17. století za 33,7 milionu dolarů!

Oranžový huňatý koberec: V 70. letech mnoho studií používalo tento typ koberce na stěny, protože má velmi dobré vlastnosti pohlcující zvuk.

Vlněný koberec: Přírodní materiál, lepší tlumič zvuku než bavlna.

Filcová podložka: Velmi dobrý materiál pohlcující zvuk, ideální pro akustické koberce. (Plsť může být vlna nebo levnější syntetický materiál.)

Celkově:

Při zlepšování akustiky místnosti nezanedbávejme ani podlahy. Ačkoli tradiční koberce mohou absorbovat všechny zvuky, dávejme přednost akustickým kobercům. Díky svému silnějšímu a hustšímu materiálu se mnohem lépe hodí pro zvukovou izolaci a akustické účely. Je důležité, aby se skládaly z několika vrstev. Mohou být vyrobeny z několika materiálů v závislosti na oblasti použití. V našich domovech, hotelech, studiích, představeních a koncertních sálech je kromě efektivity důležitá také estetika a snadné čištění.

Perfect Acoustic také provádí akustická měření na místě a online, aby pomohl přesně určit, kde, jaký typ a množství akustického prvku se doporučuje umístit. Kontaktujte nás s důvěrou!