Zobrazuji všech 5 výsledků

Zvukové panely s membránou

Basová past nebo membrána absorbující hluboký zvuk je nezbytná pro čisté znění zvuku. Její pomocí dokážeme splnit nejdůležitější a nejtěžší úkol při vytvoření správné akustiky: utlumení basů.

Proč je nutné zeslabovat basové tóny?

V praxi to znamená, že v místnosti neslyšíme skutečné množství a kvalitu hlubokých zvuků , ale zvuk samotné místnosti. Zkreslené basy mohou zničit zvukový zážitek, nemůžeme si plně vychutnat film nebo hudbu.

Jak pomáhají membrány absorbující basový zvuk?

S membránami pohlcujícími hluk pracujeme hlavně kvůli tlumení dozvuku. Membrána pro hlubokou absorpci zvuku je akustický prvek, který snižuje nadměrné zvukové vlny v užším frekvenčním rozsahu.

Na rozdíl od akustických membrán – širokopásmové akustické panely nemohou dostatečně účinně tlumit frekvenci sub-basů – v těchto rozsazích membrány absorbují basové zvuky mnohem efektivněji.

Speciální akustické prvky jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů v tloušťce potřebné k utlumení basů.

Díky pečlivému zpracování a přesné montáži, po správném akustickém měření a přesném nastavení, můžeme jejich pomocí dosáhnout mnohem čistší, vzdušnější a příjemnější zvuk.

Proč není akustická houba, pěna, polystyrén dobré řešení?

Vlnová délka basů je větší než vysokých tónů. Proto jsou pro absorbování basů zapotřebí akustické panely vyrobené z jiného typu materiálu.

Hluboké zvuky lze tlumit pouze hustým vláknitým akustickým absorbérem s vysokou měrnou hmotností nebo akusticky naladěnou membránou.

Mnozí udělají tu chybu, že své stěny zakryjí akustickými houbami, ale očekávaný účinek chybí, spíše naopak – měkká, lehká houba, polystyren, akustická pěna absorbuje vyšší tóny a dále zesiluje hluboké tóny, které původně zamýšlely utlumit.

Jak používat basovou absorpční membránu?

⦁ Basové zvuky by měly být tlumeny nejprve v rozích, pak na bočních stěnách – zejména na přední straně – a za pozicí posluchače.

⦁ Pokud je to možné, nepokládejte membrány pohlcující hluk přímo na zeď, ale udržujte vzdálenost 10 cm.

⦁ Nezapomeňte na jednu z nejdůležitějších částí místnosti, strop. Protože je tato oblast prázdná, stojaté vlny se mohou šířit neomezeně, což způsobuje obrovské zvýraznění nebo roztržení basových pásem.

V jakých místnostech můžeme použít akustické basové pasti?

Membrána pohlcující zvuk lze použít ve studiích, kinech, hi-fi místnostech a případně v obývacím pokoji.

⦁ V případech, kdy jiné panely pohlcující zvuk již neposkytují dostatečný útlum v hlubokých rozsazích.

⦁ V místnostech, kde jsou vysoké frekvence příliš tlumené ve srovnání s hlubokými.

Pokud si kupujete jen jedinou věc, zvolte zvukové panely s membránou!

K dosažení dokonalého akustického efektu může být zapotřebí více panelů. Pokud podmínky místnosti neumožňují umístění správného množství akustických panelů, měly by se v tomto případě také použít membrány pohlcující hluk.

Pomocí basové pasti si můžete vychutnat následující výhody:

⦁ Čistší, plynulejší a realističtější zvuk.

⦁ Perfektní redukce šumu, místnost vyplní pouze skutečné basy v hudbě a filmu.

Dekorativní doplňky do vašeho obývacího pokoje: Kromě dokonalého zvuku klademe také důraz na vzhled. Pracujeme s kvalitními materiály – dřevo a kůže, imitace kůže, akustické hedvábí – a realizujeme vlastní nápady – vlastní fotografii, ištěný design, vlastní velikost.

Proč je membrána pohlcující hluboký zvuk vyrobená společností Perfect Acoustic dobrou volbou?

S odborností a zkušenostmi

Kromě vysoké úrovně profesionality využíváme i zkušenosti z minulých let při navrhování a výrobě našich výrobků.

S maximální účinností

Naše membrány absorbující hluk, vyrobené s jedinečnou technologií, mají stále nejvyšší koeficienty absorpce zvuku na současném trhu.

Kromě akustické účinnosti je estetický vzhled také velmi důležitý při navrhování našich membrán.

Kromě náročného zpracování a výběru materiálu je nezbytné, aby naše výrobky odpovídali stylu vašeho studia, obývacího pokoje nebo domácího kina.

Praktické umístění, snadné rozložení:

Kromě akustické účinnosti a estetického vzhledu se také snažíme o praktické umístění.

– Naše membrány absorbující hluk jsou díky své velikosti a hmotnosti nejen upevněny na zeď, ale také stojí na vlastních nohou. To jim umožňuje působit jako pohyblivý, mobilní akustický panel.

– Naše membrány pohlcující hluk mají také předvrtány otvory pro šrouby, které usnadňují instalaci na zeď nebo strop.

S jakými materiály pracujeme?

V závislosti na typu může být basová past vyrobena ze dřeva nebo kůže. Hlavním problémem je útlum basů pod 70 Hz, protože absorbéry vláken s vysokou hustotou pro tyto frekvence nejsou vhodné.

Membrány absorbující hluboký zvuk vyrobeny z dřeva nebo kůže však vibrují, aby tlumily nežádoucí hluboké zvukové vlny od 30 Hz. Dřevěné membrány tlumí 30-200 Hz, umělé kožené membrány až 30-600 Hz.

Vzhled našich produktů:

Kromě efektivity klademe velký důraz na vzhled, a proto pro naše akustické basové pasti nabízíme širokou estetickou škálu:

  • 16 různých barev akustického hedvábí.
  • Materiál membrány z umělé kůže různých barev a struktur.
  • ⦁ Volitelný potisk na skladě.
  • ⦁ Můžete si vybrat podle vlastní fotografie.
  • Výroba na zakázku.
  • ⦁ Rovněž vytváření skrytých tlumičů zvuku.