Difuzor QRD

(Hodnocení: 2)

3 641 5 738  bez DPH

 • Rozměr: 120x60x10cm Hmotnost 20kg
 • Rozměry: 104x60x10cm Hmotnost 15 kg

Nakupujte s důvěrou: 14denní záruka vrácení peněz!

 

 Kč
Máte otázku? Odpovíme do 1 hodiny!
Pracovní dny 07:00-15:10.

info@perfectacoustic.co.uk

 • Hotovo Doprava zdarma do zemí EU při objednávce nad 4994Kč ! Doručení zdarma do zemí mimo EU při objednávce nad 9 991Kč !
 • Zaškrtávací značka Doba výroby pro panely a koberce je 1 týden, závěsy 2 týdny.
Katalogové číslo: 69833200358 Kategorie:
MPN:69833200358
Značka:Perfect Acoustic

Popis

Zde si můžete objednat “bezplatné” online akustické měření!

Měření je 387,22 Kč bez DPH- ale pokud si ho koupíte, odečteme vám ho z ceny výrobku! Takže si určitě objednáte to, co potřebujete!

Země uvnitř EU: Naši zákazníci s daňovým číslem EU mohou nakupovat bez daně! 

Země mimo EU, ve kterých lze zakoupit bez DPH: Spojené království, Norsko, Švýcarsko, San Marino, Lichtenštejnsko

7 lamel

 • Rozměr: 120x60x10cm Hmotnost 20kg
 • Rozměry: 104x60x10cm Hmotnost 15 kg

Vlastnosti Difuzoru QRD:

Difuzor je vyroben z laminované laťovky nebo pravého borového dřeva.
Jejich designem jsme se snažili dosáhnout toho, že rozptyluje zvuky v největší šířce pásma a zároveň absorbuje basy.
Pro místa, kde průměrný zvuk nestačí!

barvy:

barvy difuzoru
barvy difuzoru
 • natur, pravé dřevo (borovice) 104x64x10cm, 120x64x10cm
 • tmavá laminovaná deska o rozměrech 104x64x10cm
 • světlá laminovaná deska o rozměrech 104 x 64 x 10 cm
 • bílá laminovaná deska o rozměrech 104 x 64 x 10 cm
 • černá, laminovaná deska o rozměrech 104 x 64 x 10 cm

Skládací dřevěné nohy jsou k dispozici také na vyžádání

 

Skládání Panelů Na Sebe

Spojením dvou nebo dokonce tří panelů dohromady vytvoříte akustickou stěnu. Kolejnice umožňuje jejich stabilní spojení, aniž by se rozpadly. Přiložte kolejnice k sobě a zasuňte je na místo. Kolejnice jsou k dispozici v několika barvách. Doporučujeme požádat o spodní panel s nožičkami, v takovém případě nemůže akustická stěna spadnout. Panely se doporučuje používat v místech, kde je nelze zavrtat do zdi, např:

 • v podnájmu: tam, kde není možné vrtat do zdi
 • kancelář: kde jsou stoly odděleny akustickou stěnou
 • studio: za vysokými reproduktory nebo jako pohyblivá stěna kolem zpěváků nebo mezi hudebníky.

Věda za difuzorem

Difuzor je zařízení prvního řádu určené k rozptylu směrovaných zvukových vln a ke snížení primárních odrazů, stojatých vln a chrastící ozvěny. Je to vynikající doplňkové zařízení panelu pohlcujícího zvuk, protože nevyčerpává zvukovou energii jako akustický panel.

QRD odráží energii do místnosti. Ale na rozdíl od plochých a rovných odrazných ploch, které odrážejí energii, difuzory rozptylují zvuk různými směry a v různých časech díky různým hloubkám. To eliminuje přímý odraz zrcadlového bodu a vyvolává dojem, že je v širším a větším prostředí.

Ačkoli lidé využívali šíření zvuků od dob římských, moderní matematika vytvořila v minulých letech nové návrhy, které mají měřitelné výsledky, které lze spočítat. Lékař M. Schroeder – pohyblivý duch difuzorů prvního řádu – vytvořil řadu matematicky vypočtených studní různých hloubek. Byly nastaveny tak, aby rozptylovaly stejný objem energie na základě předem vypočítaných rozměrů.

Teorie

Zvuk přichází jako čelo vlny a vstupuje do fázové mřížky difuzoru, kde se odrazí do místnosti. Protože se hloubka jamek mění, energie opouští v různých časech relativně. Tím se posouvá relativní fáze nebo časový rozdíl (časový posun) a šíří se energie mezi jamkami, čímž se vytváří prostorová difúze.

 

 reflection

Zvuk přichází jako přední vlna (modrá). Plochý a tvrdý povrch stěny bez šíření odráží energii (červenou) jako zrcadlo, které způsobuje ozvěnu. Mohou to být dokonce odrazy prvního řádu, které slyšíme ve formě chrastící ozvěny.

sound reflection with diffuser

Vlnová fronta vstupuje – energie zasáhne nejprve do mělkých studní a odráží se do místnosti – zatímco zbývající část proudí do hlubších studní. „Časový posun“ nastává s postupem času, kdy vstoupí, odráží a opouští difuzor.

sound reflection with

Když stejné frekvence vstupují a vystupují do stejných jamek současně, jsou ve fázi a vzájemně se posilují. Pokud vystoupí v různých časech, dojde k poklesu fáze ve vztahu k frekvenci a hloubce studny.

sound reflection with

Jakmile zvukové vlny vystoupí z různých studen, které vzájemně ovlivňují, energie bude rozptýlena fázovou mřížkou, která způsobí horizontální „prostorový posun“. Tím se rozptyluje zvuk v místnosti, což má za následek větší pocit prostoru.

Nastavení nízkofrekvenčního výkonu

Zvuk se skládá z různých kompresí molekul vzduchu, které se nazývají zvukové vlny a jejich délka se mění v závislosti na frekvenci. Nižší frekvence mají delší vlnovou délku než ty vysoké.

Obsahují více energie při stejné amplitudě než kratší vysokofrekvenční zvukové vlnové délky, což ztěžuje ovládání. Navíc se obecně uznává, že zvuk začíná být nízkofrekvenční nad rozsahem 300 Hz.

Má-li primární funkce difuzoru rozbíjet směrovou zvukovou energii, musí optimální difuzor sáhnout dolů do tohoto nižšího frekvenčního rozsahu. Tato kritéria určují nízkofrekvenční výkonový cíl pro difuzory.

Plánování?

Při plánování difuzorů prvního řádu nejhlubší hustota materiálu a měrná hmotnost určují nejnižší frekvenci, kterou je schopen rozptylovat. Je také důležité, aby difuzor byl strukturálně tuhý a dostatečně těžký, aby se zabránilo tomu, že basy způsobují neočekávanou rezonanci, a měl by být dostatečně vysoký, aby energie jen procházela studnami.

Spíše to souvisí s efektem rozptylu zvuku rozptylovače, který se nezastaví při dané frekvenci, ale má snižující účinek, jak se frekvence snižuje. To znamená, že difuzory budou pracovat hladce od 150 Hz. Protože většina lidí souhlasí s tím, že je schopna zpracovat zvuk i pod tímto frekvenčním rozsahem (vlastně ne v rozsahu od 150 Hz), je vhodné vzít v úvahu také nižší frekvence.

Vysokofrekvenční zvuky

Potleskněte si ruce pro zábavu v prázdné místnosti a pravděpodobně uslyšíte řadu ozvěn, jak se odrážejí od zdi, stropu a podlahy a odrážejí se odtamtud. Říkáme tomu chrastící ozvěna, která je velmi silná v pravoúhlých místnostech s tvrdými povrchy.

To, co slyšíte, jsou vysokofrekvenční zvukové vlny odrážející se z těchto povrchů. Vysoké frekvence jsou ve srovnání s nízkými kmitočty spíše směrové, proto působí jako skákací koule. Ve srovnání s basy rychle ztratí svou energii při stejné amplitudě, když prochází jakýmkoli prostředkem, jako je vzduch, tekutina nebo pevné látky.

Jak mohu použít difuzor QDR?

Jsou to vysoce výkonné difuzory určené pro profesionální studia a sofistikovanější domácí kina a hi-fi místnosti.

Řada QDR je optimalizována tak, aby bylo možné namontovat několik difuzorů vedle sebe. To umožňuje klientovi nastavit požadovaný počet difuzorů na místě, které kryje požadovanou zeď. Po jejich instalaci do své polohy se problémy, jako je modální zkreslení, chrastící ozvěna a stojaté vlny, výrazně snižují.

Složení:

Difuzor musí být těžký a tuhý, aby dobře fungoval i při nižší frekvenci. To samozřejmě vede k otázkám, jako je umístění nebo montáž. Dobrou zprávou je, že jsme navrhli difuzor QDR, který lze snadno a rychle namontovat. Musíte jej namontovat stejným způsobem jako v případě řady kuchyňských skříní.

Pokud jej připevníte na zeď, musíte jej umístit do úrovně uší v poloze sedu tak, aby střed difuzéru byl v úrovni ucha. Samozřejmě nemusíte tyto difuzory namontovat, protože stojí na zemi a plně vykonávají svou práci.

Umístění rozptylu zvuku

Optimální pozice v místnosti je obvykle za místem poslechu nebo za reproduktory na pravé nebo levé straně. Širší místnost samozřejmě poskytne širší rozptýlenou oblast. V místnostech s větším pracovním prostorem je vhodné kombinovat je s membránami nebo širokopásmovými akustickými panely, abyste ušetřili peníze.

Flexi Acoustic Diffuser the wall

Široké zdi

V místnostech, kde je zeď za místem poslechu velmi široká, můžete snížit náklady přidáním širokopásmového akustického panelu, který zpracovává basy. To je zvláště důležité pro zlepšení akustiky a dosažení plynulého zvuku v poslechové poloze.

Pokud chcete stejnou velikost jako difuzor, můžete si objednat i akustický panel vlastní velikosti. Výroba na zakázku nezvyšuje cenu. Jeho zarovnání bude tedy jednoduché a atraktivní. Nejlepší řešení je, když vyústky vložíte do sebe, protože výsledkem bude vyvážená difúze.

diffuser placed in a wall

Zapuštěná montáž do zdi

Stavíte kontrolní místnost, domácí kino nebo studio? Difuzor QRD můžete namontovat stejně snadno jako police. Zapuštěná montáž neovlivňuje difúzní výkon, ale pokud jste ochotni rámovat, může zlepšit estetiku designu místnosti. Pokud je studio již hotové, můžete pro montáž difuzorů postavit falešnou zeď. Může to být skvělá příležitost zajistit akustickou izolaci mezi místnostmi nebo nainstalovat velkou vestavěnou basovou past.

diffusers placed in a wall

Audiofilové jsou pravděpodobně nejnáročnější posluchači. Přidáním difuzorů QDR mohou být rušivé odrazy v takových poslechových prostorech eliminovány, zatímco to udržuje, a může také zvyšovat, pocit prostoru a vzduchu. To je zvláště důležité při poslechu jazzu nebo klasické hudby, které byly nahrány v akusticky prostorné místnosti, protože výhodou těchto nahrávek je přirozené akustické prostředí.

Časté dotazy k difuzoru QDR

Fungují všechny difuzory stejným způsobem?

Ne. Způsob, jakým difuzory pracují, je, že odrážejí a rozptylují zvukovou energii v místnosti. Masivní difuzory s vysokou hustotou jsou schopné řídit nízké frekvence, zatímco tenké a světlé difuzory mohou řídit pouze vyšší frekvence. Velikost, hmotnost a provedení difuzoru hraje při jeho provozu velmi důležitou roli.

Proč některé společnosti uvádějí, že plastové, polystyrénové nebo pěnové difuzory budou účinné i při nižších frekvencích?

Samozřejmě kvůli příjmu. Není pro ně důležitý efekt a stálý zákazník, ale že klamou zákazníka jednou nebo dvakrát. Protože jsou obvykle levnější (ne vždy), každý s nimi začíná a až poté, co si uvědomí, že jsou neúčinné, přicházejí naše produkty prvotřídní kvality. Jejich peněženka bude do té doby podstatně menší.

Proč jsou difuzory tak drahé?

Problém se skutečnými difuzory QDR spočívá v tom, že pro výrobu neexistuje jednoduchý způsob, není to jako obyčejná knihovna. Difuzory QDR jsou hlavně ručně vyráběné, ručně lepené, ručně sestavené a ručně balené, což vyžaduje hodně času. Proto je to tak drahé.

Mohu připravit vlastní difuzor?

Ano, samozřejmě. Není však jisté, zda to bude efektivní. Pokud je nesprávně vypočítán a změřen, bude to spíše špatné než užitečné.

Kde je nejlepší místo v místnosti pro umístění difuzéru?

Zejména v bodech primárního odrazu, za reproduktory vpravo nebo vlevo v zrcadle nebo za pozicí poslechu.

Mohu difuzor znovu natřít?

Ano, samozřejmě, ale prodáváme ji v 5 různých barvách kromě přírodní barvy, kterou si můžete prohlédnout na fotografiích.

acoustic diffusers color

Jak Dodáváte Difuzéry?

Dodáváme jej v 6vrstvových obalech, připravených k použití.

Nabízíte ještě jiné barvy kromě výše zmíněných?

Snažili jsme se vytvořit takový akustický panel, pomocí kterého můžeme zpracovat celou šířku pásma bez poškození vysokých frekvencí
Vždy klademe velký důraz na použití materiálů.
Polystyrén, xps, pěna atd. nejsou vhodné pro rozptyl zvuku v celém frekvenčním rozsahu.

Naše difuzory jsou vyrobeny ze skutečného dřeva, vzhledem k přírodním vlastnostem a struktuře dřevěného materiálu (uzly, hrudky, skvrny od prosakující pryskyřice), moření/malování nebude rovnoměrné, odstíny se mohou lišit na celém povrchu difuzor a kvůli tomu nepřijímáme stížnosti.
Krása a styl přírodního dřeva spočívá v tom, že díky žilkování a struktuře lze během moření/malování dosáhnout zvláštních barev a odstínů.

Další informace

Hmotnost 17 kg
Barva

black, dark oak, light oak, natural, white

Velikost

104x60x10cm, 120x60x10cm, 60x60x10cm

2 recenze Difuzor QRD

 1. Vladimír Sehnal

  Velmi dobře

  Obrázek #1 z Vladimír Sehnal
 2. Vladimir Sehnal

  Perfektní!

  Obrázek #1 z Vladimir Sehnal
  Obrázek #2 z Vladimir Sehnal
  Obrázek #3 z Vladimir Sehnal
Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otázky a odpovědi zákazníků

There are no questions yet. Be the first to ask a question about this product.

Send me a notification for each new answer.