Může se zdát, že vysnít si optimální parametry závěsu není až tak velké umění. Rozměry okna či dveří jsou dané, takže stačí krejčovský metr a data lze zaznamenat. Ano, ale pokud jsou základem centimetry dveří a oken, pak konečný výsledek téměř jistě neukáže to, co je nejžádanější. To platí zejména v případě, že tepelně-izolační závěs plní nejen dekorativní funkci, ale má také funkci akustickou. Zvýšení míry pohltivosti zvuku je v tomto případě cílem, který je nepřekvapivě dán především ideálními rozměry. Ale přesto, na co stojí za to věnovat pozornost pro viditelně, slyšitelně dokonalou volbu?

Připravte se pomocí metru!

lezerestavolsagmeromeroszalag-300x225

Krejčovského metra se opravdu vyplatí mít po ruce, protože to není oblast, kde hraje roli odhad pomocí očí. Odhadování je dobrá věc, aplikace pro chytré telefony může vyhrát a je výjimečné, když někdo tipuje dokonale, ale přesné určení velikosti nespadá do kategorie hazardních her. Zde tedy není místo pro přibližné hodnoty. Každopádně, většinou se nikomu nechce měnit záclony každé dva týdny, takže tolik energie a času se zde vyplatíinvestovat. I zde platí „dvakrát měř, jednou řež!“ i když řez v mnoha případech provede profesionál.

Doporučuje se, aby šířka závěsu byla alespoň dvojnásobkem šířky okna, pravdou však je, že nejlepší je použít násobitel dvě a půl. Městská legenda, že správný závěs má přesně velikost okna nebo dveří, je velmi špatný nápad a správné je na to zapomenout, pokud možno natrvalo! Závažnější chybu udělat nelze!

Na co je dobré si dát pozor pro perfektní pohlcování zvuku?

Aby záclona, ​​ať už se jedná o variantu na míru dveří nebo oknu, nejen působivě dobře fungovala, ale aby byl rozdíl slyšitelný i akusticky, je nezbytné přesné určování velikosti. Co tímmyslíme? Například čím větší je mezera mezi závěsem a stěnou nebo zárubní, tím více zvukových vln může unikat, tím méně vhodná je vlastnost pohlcování zvuku. Zavěšení k zemi je tedy velmi dobrý nápad, může se dokonce dotýkat stěny a toto řešení dokonce doporučujeme, protože je to nejlepší způsob, jak maximalizovat zvukovou izolaci. Přestože je kroužek velmi oblíbeným řešením, není v tomto ohledu ideální. Zvuk může a také proudí otvory volně, takže pokud je zvuková absorpce pro nás zásadní, doporučujeme této metodě se vyhnout .

Nejlepším řešením je pásek na navíjení záclon.

taśma-zasłona-300x169

Stahovací pásek je dobrý, protože háček, který je na garnýži, se zahákne za závěs. Horní část závěsu se proto zvedne až o 2-3 cm, čímž se omezí vznik mezer. Pamatujte, že i tou nejmenší mezerou může zvuk projít, což snižuje klid v místnosti.

Pak je vhodné věnovat trochu pozornosti tloušťce materiálu. Čím silnější materiál, logicky tím lepší pohltivost zvuku. Husté, vícevrstvé závěsy jsou tedy rozhodně výhodou a jejich zvlněný pád hýčká i oči.

Z výše uvedeného je zřejmé, že tyto modely nejsou výjimečně dobrou volbou pouze z hlediska funkčnosti. V praxi se nejedná o textilii, která je samozřejmě praktickým a akusticky vynikajícím rozhodnutím, ale každopádně ponechává velký prostor pro kritiku. V žádném případě! Naopak! Praktické vlastnosti akustických závěsů jsou doprovázeny estetickými vlastnostmi, které z nich činí mimořádně atraktivní doplňky pro úpravu prostředí. Dobře vybraný kousek může být středobodem každé místnosti, protože okamžitě upoutá pozornost.

Kdy a jak je slyšet rozdíl?

Ve světle výše uvedeného je jedinou otázkou, jak je zvuková izolace vnímána v každodenním životě? Tato otázka se může zdát příliš zjednodušená, ale v době, kdy mnoho lidí hluk ani nevnímá, je stále důležité zdůraznit specifika. Pojďme se na ně podívat na základní úrovni!

Akustické závěsy najdou uplatnění v kancelářích, domácnostech nebo i studiích, protože výborně pohlcují zvukové vlny. V některých případech není neobvyklá ani pohltivost hluku 20-30 decibelů, což rozhodně není malý výsledek. Často jen ty negativní důsledky hlukového znečištění jsou detekovatelné: ztráta pozornosti, potíže se soustředěním, bezdůvodná únava, neuspokující spánek v noci, nedostatečný odpočinek a ve výčtu by se dalo dlouho pokračovat.

Tyto příznaky se v dnešní době objevují v životě téměř každého člověka, přesto jen velmi málo lidí ví proč. Jedním z nejhmatatelnějších důsledků absorpce zvuku je to, že příznaky uvedené výše jsou buď omezeny, nebo zcela odstraněny. Zatímco fyzicky slyšitelný akustický zážitek lze výrazně zlepšit, například při sledování filmů nebo poslechu hudby.

Přidejte k tomu zřejmou výhodu, že akustické závěsy jsou barevnou, stylovou volbou, která zkrášlí prostor, takže není pochyb o tom, zda stojí za ty pozitiva potlačují hluk a zlepšují kvalitu vašeho života. Moderní, trendy a kvalitní kousek není žádná výjimečně drahá záležitost, a tak se dá snadno sehnat do každé domácnosti.

Podobné příspěvky