Testovali jsme 5kanálový AV přijímač Sony STR-DH590!

Testovali jsme nejnovější základní AV přijímač Sony STR-DH590. S tímto přijímačem společnost Sony odvedla skvělou práci a nabídla skvělé zařízení s nezbytnými funkcemi za dostupnou cenu.

Sony-STR-DH590 AV ontvanger

STR-DH590 je 5.1kanálový přijímač (má dva výstupy subwooferu, ale zpracovává je samostatně) s dekódováním Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a integrovaným dekódováním DSD. Výrobce slibuje výkon 145 W při 6 ohmech, 1 kHz, 0,9 procenta THD, řízení jednoho kanálu.

DH590 je schopen plného zpracování signálu 4K / 60p 4: 4: 4 s podporou 3D, HDR10, HLG a Dolby Vision.

Společnost Sony opustila síťové funkce zabudované do mnohem dražších AV přijímačů než tento model – a nabízí tak zařízení za mnohem lepší cenu. Nečekejte tedy další funkce, jako je AirPlay, Chromecast a DTS Play-Fi, ani funkce jako Spotify, Pandora, TIDAL a TuneIn. Má pouze připojení Bluetooth 4.2.

Není divu, že u modelu základní úrovně má STR-DH590 tenčí design než průměrný AV přijímač – menší a lehčí než například Onkyo TX-RZ900.

Přední panel je k dispozici v jednoduchém, ale elegantním designu, v kartáčované černé barvě, se dvěma tlačítky pro vstup a hlasitost, výstupem pro sluchátka a dlouhou řadou černých tlačítek pro různé úkoly (zapnutí / vypnutí reproduktoru, ladění FM, výběr režimu zvuku) , Bluetooth, režim Pure Direct atd.), Má středně velký LCD displej.

Zadní panel má skromné ​​množství vstupu, čtyři vstupy HDMI 2.0a s HDCP 2.2 a jeden výstup HDMI 2.0a se zpětným zvukovým kanálem.

HDMI vstupy 1 a 2 jsou označeny Media Box a BD / DVD, které přesně označují typy zdrojů. Spárovali jsme přijímač s přehrávačem Blu-ray Sony UBP-X800M2 a také jsme přehrávali hudební obsah z počítače a iPhone 8 přes Bluetooth. Bylo snadné spárovat zařízení Bluetooth s přijímačem (na dálkovém ovladači je tlačítko pro spárování) a připojení zůstalo po spárování stabilní.

Zadní panel má také koaxiální a optický digitální audio vstup, stejně jako čtyři stereofonní audio vstupy, dva subwooferové výstupy a FM anténní vstup. K napájení připojeného mobilního zařízení je k dispozici jeden port USB typu A, ale nepodporuje přehrávání médií.

Zejména pro AV receptor Sony

Reproduktory lze připojit pomocí dvojice pětipásmových montážních sloupků pro hlavní levý / pravý kanál, ale pro ostatní tři kanály jsou k dispozici pouze malé pružinové spony. Testovali jsme AV přijímač s dvojicí stacionárních reproduktorů Dynaudio Confidence 60.

Proces instalace DH590 je velmi jednoduchý. Po připojení reproduktorů, zdrojů a displeje, výběru požadovaného jazyka na přijímači vám nabídka na obrazovce poskytne přesné pokyny, jak připojit dodaný kabel mikrofonu pro spuštění automatického nastavení Sony DCAC.

dálkové ovládání dh590

Přijímač je dodáván s malým dálkovým ovládáním, což je zhruba velikost, jakou Sony obvykle dodává s přehrávači Blu-ray. Neexistuje podsvícení, ale má transparentní, logické rozložení – tlačítka zdroje jsou seskupena výše (včetně vyhrazeného tlačítka zdroje Bluetooth), režimy zvuku jsou těsně pod ním, tlačítka navigace / zobrazení a hlasitost a ovládací prvky (jiné set-top boxy). a níže.

Po vstupu do hlavní nabídky se zobrazí černobílé OSD s pěti možnostmi: Sledovat (pro výběr zdroje HDMI), Poslouchat (pro výběr zdroje zvuku), Snadné nastavení (pro opětovné spuštění počátečního nastavení), Zvukové efekty (pro vyberte režim poslechu) a poté nastavení reproduktorů.

Dálkový ovladač má také tlačítko Možnosti, které přidává na panel nástrojů některé další funkce: Pure Direct zapnuto / vypnuto, výběr zvukového pole, noční režim zapnuto / vypnuto, Dual Mono a AV Sync. Můžete upravit velikost / úroveň reproduktoru, vstupy HDMI, vybrat digitální zvukové vstupy, basy a výšky, provést synchronizaci AV a nastavení HDMI, například ARC. Ve výchozím nastavení jsou všechny čtyři vstupy HDMI nastaveny na Standard, ale pro odesílání plného signálu 4K / 60p 4: 4: 4 HDR musí být BD / DVD a Media Box nastaveny na Enhanced.

Výkon Sony STR-DH590

Pro hudbu nabízí DH590 přímé 2kanálové stereofonní a vícekanálové zvukové režimy, dále režimy DPL II Music, Enhancer (pro vylepšení souborů s nižší kvalitou) a režimy jako Hall, Jazz a další. Testování bylo prováděno v obývacím pokoji, kde byly na stěny umístěny difuzní akustické panely a stropní panely pohlcující zvuk visely ze stropu, čímž byla zajištěna správná akustika. Ovládání akustiky místnosti je nezbytné pro ideální zvuk. Absorpční panely s difuzorem-dva v jednom produktu plní dvě funkce současně, protože zajišťují absorpci hlubokých zvuků a správnou zvukovou disperzi v prostoru.

Test jsme zahájili písní Martina Garrixe a písně Bono & The Edge – We are the people. Společnost Sony produkovala přesný a čistý zvuk se správnou dynamikou a prostorovým zvukem. Zvuky ovládal správně i při vyšších hlasitostech.

Ve zkoušce jsme pokračovali sci-fi filmem Repliky z roku 2018. Přijímač DH590 AV má vynikající možnosti 3D i HDR10.

Nevýhoda

Zvuk zesilovače Sony DH590 se může některým zdát příliš drsný a křehký, takže pokud máte rádi měkký, teplejší zvuk, toto zařízení nemusí být pro vás. DH590 si vedl dobře i se stacionárními reproduktory, ale možná ještě lepší, když se používá s regálovými reproduktory a subwoofery v menší místnosti.

Tento přijímač nemůže přehrávat obsah ve vysokém rozlišení přímo, prostřednictvím USB nebo síťového streamování zvuku. Obsah ve vysokém rozlišení musí být přehráván prostřednictvím jiného zdroje, například přehrávače SACD nebo DAC.

Neexistuje žádná síť, ovládání IP nebo jiné speciální možnosti ovládání, jako je RS-232. Je skutečně navržen pro systém jedné místnosti, který lze ovládat univerzálním dálkovým ovládáním.

Jiné značky mají podobné modely za podobné ceny. Pětikanálové Denon AVR-S540BT a Yamaha RX-V385 jsou také vybaveny funkcemi Bluetooth (bez síťové služby) a HDR10 / Dolby Vision / HLG. Oba jsou vybaveny vstupem USB, který podporuje přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení, a Denon je také vybaven dalším vstupem HDMI.

Onkyo nenabízí pětikanálový model, ale cena nového 7,2kanálového AV přijímače TX-SR383 byla výrobcem snížena. Chybí však dekódování Dolby Atmos a DTS: X a podpora Dolby Vision. Stejně jako DH590 postrádá síťové funkce.

Výrok

Pro 5.1kanálový systém HT v kombinaci s policí nebo stojatými reproduktory může být AV přijímač Sony ideální volbou. Je velmi snadné jej nastavit, snadno se používá a podporuje důležité AV technologie. Pokud chcete zařízení s jednoduchými a základními funkcemi, za dobrou cenu a bez nutnosti dalších funkcí, pak je tento kupující právě pro něj. A co je nejdůležitější, model STR-DH590 nešetří na výkonu, takže v této oblasti nebudeme zklamáni. Pokud však trváte na dalších funkcích dražších AV přijímačů, zvolte místo toho jiný model.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky