Kontrola streamovací služby TIDAL

Tidal je norská služba streamování hudby. Kromě vysoce kvalitních videoklipů nabízí také spoustu exkluzivního obsahu. To bylo zahájeno v roce 2014 Aspiro v Norsku a je v současné době ve vlastnictví Project Panther Bidco Ltd.

Tidal nemá bezplatnou možnost podporovanou reklamou, takže musíte platit měsíčně, ale na oplátku získáme vysoce kvalitní zvuk.

Tidal také nabízí prémiový rodinný balíček a rodinný balíček HiFi, které mohou používat až pět lidí. Významné slevy využívají také studenti (50% sleva), vojenští dělníci (40% sleva) a noví účastníci (40% sleva). Kromě toho má Tidal 30denní zkušební období, abychom mohli službu otestovat.

Prémiový obsah

Získáváme prémiový obsah za prémiové náklady společnosti Tidal. Tidal má skvělé, originální, objemné články, takže se můžeme dozvědět více o umělcích při poslechu jejich písní.

Nalezneme také exkluzivní videoobsah, který není k dispozici u podobných služeb. Exkluzivní videoobsah Tidal se skládá z hudebních videí, nahrávek koncertů ze zákulisí a dalších zajímavých a zábavných videí. Tento videoobsah je k dispozici předplatitelům Tidal Premium i Tidal HiFi.

Tidal není nejlevnější ze streamovacích služeb, ale jasně nabízí nejlepší kvalitu zvuku. Poslech hudby bude skutečným zážitkem, pokud bude akustika místnosti dostatečná. To vyžaduje ošetření stěn a stropů akustickými panely pohlcujícími zvuk a difuzory. Pohlcování zvuku Pohlcovač zvuku je odpovědný za tlumení nadměrných basových zvuků a eliminaci ozvěny. Difuzory rozptylují zvuky rovnoměrně v prostoru, takže s jejich pomocí můžete dosáhnout vyváženého a čistého zvuku. Pokud neposloucháte hudbu ve sluchátkách, možná budete chtít získat kvalitní reproduktory, pokud chcete nejlepší kvalitu zvuku.

Sonido Marée Mqa

Kolekce Tidal Masters je k dispozici předplatitelům, kteří používají mobilní nebo desktopové aplikace Tidal. Skladby Masters nabízejí hudebním fanouškům hudební obsah ve studiové kvalitě ve vysokém rozlišení díky audio kodeku Master Quality Authenticated (MQA). Tyto streamy založené na FLAC jsou 24bitové, 96 kHz a opravdu zní fantasticky.

Función principal de mareas

V katalogu Tidal Masters jsou k dispozici desítky alb v nesčetných žánrech a fanoušci klasického rytmu, jazzu nebo dokonce pop-rockového a rapového stylu mohou najít svá oblíbená alba.

Rozhraní Tidal se nijak výrazně neliší od ostatních služeb streamování hudby. Tidal má desítky tematických seznamů skladeb roztříděných podle nálady, denní doby a událostí.

Aplikace Tidal pro Android a iOS vám umožňují ukládat hudbu do mezipaměti pro přehrávání offline. Společnost Tidal uzavřela dohody se společnostmi Sony, Universal a Warner a také s řadou vydavatelů. Můžete také vytvořit seznam svých oblíbených skladeb a vytvořit rozhlasovou stanici na základě skladeb určitého umělce. Na rozdíl od Spotify chybí Tidal texty, což může být zklamáním, pokud si chcete přečíst texty.

Uživatelé bohužel nemají možnost veřejně sdílet své seznamy skladeb s ostatními uživateli. V soukromém režimu však můžeme sdílet obsah s přáteli prostřednictvím odkazu.

Můžete si vytvořit seznamy skladeb My Video Mix s klipy podle vlastního vkusu.

Tuto aplikaci najdete také mezi aplikacemi Samsung nebo Android Smart TV.

Na zařízeních Apple můžete streamovat přílivový obsah do kompatibilních zařízení pomocí AirPlay. Ve všech ostatních případech máte samozřejmě možnost připojit zařízení k jiným zařízením přes Bluetooth.

Gran función de alta fidelidad

Funkce Tidal HiFi Hi-Res je součástí streamovací služby společností Jay Z, Beyoncé, Kanye West and Co. a je k dispozici od uvedení aplikace Tidal v roce 2015.

Rozsáhlé články, dobře udržované seznamy skladeb, exkluzivní alba, videoobsah, vysoce kvalitní zvuk (zejména prostřednictvím Masters) a včasný přístup k lístkům na koncerty mají jedinečnou hodnotu. Nabízí více než 70 milionů skladeb a 250 000 videoklipů.

Tidal má pro mnoho alb zajímavé doplňující informace o skladatelích, producentech, členech kapely a mnohem více. Najdete také krátké biografie, data koncertů a odkazy na prodejce lístků a kanály.

Uživatelé Roonu mohou integrovat Tidal do chytrých hudebních zařízení. Integrace funguje rychle a snadno.

Tidal vám umožní poslouchat vybranou hudbu ve formátu Dolby Atmos. To vyžaduje vhodný prostorový systém a kompatibilní streamer. V současné době se jedná o Apple TV 4K, Fire TV Stick (s 4K i bez 4K). Můžete si také vychutnat speciální 3D zvuk prostřednictvím Nvidia Shield TV. Věnujte také pozornost umístění reproduktorů a akustice místnosti, abyste dosáhli dokonalého zvuku.

Tidal Connect

Funkce Tidal Connect funguje na stejném principu jako Spotify Connect. Od svých konkurentů se liší hlavně tím, že Tidal lze použít také k přenosu obsahu ve vysokém rozlišení, což u Spotify zatím není možné. To znamená, že díky Tidal Connect můžete streamovat hudbu ve formátu MQA nebo Dolby Atmos Music do kompatibilních aktivních reproduktorů nebo streamovacích zesilovačů od různých výrobců.

celkem

Streamovací služba vyniká mezi streamovacími službami díky svým zvláštním funkcím a jedinečné kvalitě zvuku. Chyběla nám možnost veřejně sdílet seznamy skladeb a mohli jsme rozšířit naši nabídku skladeb studiové kvality. Tidal nabízí exkluzivní hudební obsah, z nichž většina nebyla vydána ani na disku, Spotify to neví. Přílivové zvuky jsou realističtější, hlubší než Spotify, zvuk je díky funkci MQA ohromující.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky