Test AV přijímače Denon AVR-S960H

Denon AVR-S960H nepřináší příliš mnoho vzhledu, má standardní design Denon: černé barevné schéma, LED displej, klávesy pro výběr / ovládání hlasitosti a klávesové zkratky pro nejčastěji používané vstupy.

Podle výrobce je tento model prvním AV přijímačem s podporou 8K v řadě AVR. Podporuje nejpokročilejší 3D formáty, včetně DTS Virtual: X, DTS: X, technologie virtualizace Dolby Atmos Height a Dolby Atmos. Toto zařízení je také kompatibilní se sofistikovanými video technologiemi, jako jsou HDR10 +, Dolby Vision a HLG.

Integrovaný HEOS umožňuje bezdrátový přenos populárních hudebních streamovacích služeb. AVR S960H také dokonale funguje s běžnějšími hlasovými funkcemi. Proces instalace je velmi jednoduchý. Díky programu Audyssey pro kalibraci místnosti tento AV přijímač automaticky měří a optimalizuje zvuk tak, aby vyhovoval místnosti.

Funkce Denon AVR-S960H

Receptor Denon-AVR-S960H-AV

Ačkoli v designu není nic překvapivého ani nového, tento produkt nevypadá špatně, elegantně a esteticky. Díky stabilnímu krytu a kvalitním komponentům je tento AV přijímač velmi odolný a odolný.

dálkové ovládání s960h

Má velká, logicky navržená a jasně označená tlačítka na dálkovém ovladači. Na dálkovém ovládání je také tlačítko Eco.
Tento vysoce funkční, samostatný 7kanálový přijímač je schopen 90 W na kanál. Má snížené impedanční vlastnosti a je kompatibilní s většinou reproduktorů. V závislosti na ecometru na obrazovce a úrovni hlasitosti vyvažuje funkce Auto Eco Mode výkon reproduktorů a zaručuje tak energetickou účinnost.

8K zpracování AV přijímače pro dokonalý zážitek z domácího kina 4K

Denon AVR-S960H podporuje nejpokročilejší technologie HDMI a je kompatibilní se všemi moderními formáty 3D zvuku.

Kvalita obrazu

AV přijímač produkuje skutečně fantastické obrazy díky své pokročilé technologii, jako je podpora přenosu BT.2020, 3D, dynamický HDR, HLG, HDR10 +, Dolby vision a Pure Color 4: 4: 4.

Podpora nejlepších 3D zvukových formátů

Obsah chráněný proti kopírování si můžete užívat bez přerušení. HDCP 2.3 a 8K upscaling je k dispozici na všech portech HDMI. Zahrnuje také funkci Enhanced Audio Return Channel (eARC), která poskytuje nejlepší podporu 3D zvukových formátů pro aplikace smart TV.

Díky soundtrackům s vysokým rozlišením získáváme vynikající přesnost zvuku. Tento AV přijímač, vybavený 32bitovými převaděči AK / D, provádí dekódování zvuku 192 kHz / 24bit pomocí řady bezztrátových typů souborů, jako jsou WAV, FLAC a ALAC. Je také kompatibilní se soubory DSD 2,8 / 5,6 MHz.

Bezchybný herní zážitek

Díky technologii VRR a funkci přenosu 4K / 120Hz posouvá Denon AVR-S960H také herní zážitek na maximální úroveň. Tento AV přijímač podporuje automatický režim malého zpoždění a rychlou snímkovou frekvenci (QFT), aby zajistil minimální přerušení a zpoždění obrazu.

Hlasoví asistenti

S960H také skvěle funguje s oblíbenými hlasovými asistenty, ať už používáme Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri nebo Josh.AI.

Bluetooth připojení

Přenos zvuku z přijímače do náhlavní soupravy Bluetooth není problém. Zvuk můžete přehrávat na Bluetooth i připojených reproduktorech současně.

Denon AVR-S960H má systém s duální anténou a přijímačem. Umožňuje vám používat stabilní a nepřerušované Bluetooth a dvoupásmové Wi-Fi streamování. Funguje také skvěle v hlučném prostředí. S chytrými zařízeními můžete bezdrátově poslouchat zvukový obsah.

Integrovaný HEOS

HEOS-application-denon

Integrovaný multi-room systém HEOS vám umožňuje přehrávat stejnou hudbu v několika místnostech současně, nebo dokonce mít jinou hudbu v různých místnostech. HEOS podporuje všechny populární zvukové služby, včetně SiriusXM, Amazon Music HD, SoundCloud, Pandora a Spotify atd. S AirPlay 2 jsou k dispozici také všechny oblíbené skladby Apple Music.

Tento přijímač má certifikaci Roon a poskytuje informace o různých umělcích a písních.

USB port na předním panelu zajišťuje bezproblémové přehrávání zvukových formátů s vysokým rozlišením.

Nastavení a instalace

Stručný průvodce usnadňuje vše. Poskytuje snadné, jasné a jednoduché pokyny k usnadnění procesu instalace. Když připojíte televizor k tomuto AV přijímači pomocí připojení HDMI, na obrazovce televizoru se zobrazí Denon Setup Assistant.

Kvalita a výkon zvuku

Díky nejnovější 3D technologii je kvalita zvuku vynikající. Toto zařízení pracuje na systému 5.1.2 Dolby Atmos nebo DTS: X a poskytuje trojrozměrný zážitek z poslechu.

zadní panel s960h

Při výkonu 90 W na kanál, 8 ohm, Denon AVR-S960H funguje velmi dobře s téměř jakýmkoli reproduktorem. Během testování jsme zesilovač spárovali s reproduktory Monitor Audio Silver 200 AV12 a fungovaly skvěle. AV přijímač je vybaven funkcí vylepšeného zpětného audio kanálu (eARC) a přenáší zvuk v plném rozlišení z televizoru do přijímače pomocí jediného kabelu HDMI.

Systém korekce místnosti Audyssey má řadu výhod pro zlepšení kvality zvuku a poslechového zážitku. Když následuje hlasitá hudba, funkce Dynamic Volume předpovídá vysokou hlasitost a funkce Dynamic EQ zvyšuje prostorový efekt, úroveň basů a dialogy při nižší hlasitosti. Kino, kde jsme přijímač testovali, dosud nemá dokonalou akustiku, ozvěna bohužel zhoršuje zvuk. Stěny jsou z cihel, ale s výjimkou několika nástěnných maleb jsou povrchy zdí prázdné. Bylo provedeno akustické měření, v jehož důsledku jsme majiteli doporučili umístit přední stěny difuzoru a tištěné panely pohlcující zvuk na stěny a strop. Před okna a prosklené terasové dveře jsme pro dosažení ideální akustiky doporučili zvukotěsné, akustické závěsy.

Závěr

Moderní funkce eliminují zkreslení zvuku a vedou k čistému, dynamickému a vyváženému zvuku. Zesilovač bohužel není kompatibilní s IMAX a nemá podporu Chromecastu. Vypadá to hezky, ale trochu nudně. Jedná se o vysoce výkonný zesilovač, který poskytuje nejnáročnější kvalitu obrazu a zvuku s nejmodernější dostupnou technologií. Tento produkt střední třídy rozhodně stojí za nákup.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky