Recenze projektoru domácího kina 4K 3D Sony VPL-VW 570ES

4K projektory Sony mohou být oprávněnými konkurenty projektorů JVC s podobnými funkcemi. Projektor VW 570ES má jas 1 800 lumenů, motorické ostření a zoom a motorizované funkce posunu objektivu. Při 14 kg je hladina hluku zařízení 26 decibelů a životnost lampy výrobce je asi 6000 hodin. (V závislosti na použití.)

Pojďme se podrobně podívat na projektor!

sony-vpl-vw-570es-proyector-wit

Po obou stranách objektivu jsou větrací otvory, které zajišťují správné větrání. Má dva HDMI vstupy na boku, z nichž oba podporují přenos 4K HDR 18 Gbps, což znamená, že je schopen 60 snímků za sekundu. Na projektoru jsou také k dispozici USB, RS232, IR minijack, 2 x 12 V spoušť a ethernetové konektory.

sony-vpl-proj.-dach

Logo Sony 4K UHD je viditelné na horní straně projektoru, připojení je zapuštěno do šasi, takže jej lze skrýt při umístění na strop nebo stůl. Skleněná čočka je uprostřed a nad čočkou je umístěna kontrolka LED napájení. Otisky prstů na lesklé plastové přední straně se bohužel objeví docela rychle. Objektiv je obklopen límcem objektivu s bronzovým efektem a je chráněn plastovým krytem, který se při nepoužívání zasunuje do přední části objektivu. To může způsobit problémy s montáží na strop, protože tato malá deka může překážet.

zadní deska projektoru vpl-vw

Dálkové ovládání je velké, dobře navržené, dobře viditelné a snadno použitelné. Vysokotlaká rtuťová lampa s výkonem 280 W má životnost 6 000 hodin, pokud je používána v nízkém režimu, ale u obsahu 4K HDR se očekává její zkrácení. Kontrast je 350 000: 1.

Další funkce

Nativní technologie 4K SXRD (Reflective Display with Silicon X) nabízí rozlišení 4096 x 2160. Doporučujeme projektor Sony pro střední a větší kina. U 100palcového obrazu se doporučuje vzdálenost 3,05 až 6,28 metru a u 120palcového obrazu je ideální vzdálenost 3,67 metru.

Paměť polohy obrazu ukládá nastavení. Dynamická clona zvyšuje kontrast a upravuje jas, zatímco funkce vylepšení obrazu od Sony Realization dále optimalizuje vzhled. WCG-Wide Color Gamut je vynikající, tj. Je k dispozici široká škála barev. Existuje několik nastavení obrazu: Kino 1-2, Reference, TV, Hra, Jasné kino a Jasná televize. Díky funkcím upřesnění Motion Flow lze provádět další nastavení v režimech True Cinema, Smooth Low, Smooth High, Combination a Impulse.

Nastavení obrazu

sony-vw570es-proj.

Při testování se režim obrazu Cinema 1 zdál jasnější s trochou TV efektu a režimy Reference a TV byly méně kontrastní. Pokud projektor nepoužíváte v úplné tmě, je Bright Cinema tou nejlepší volbou, ale pro nás se ukázalo True Cinema nejvíce. Projektor je během provozu docela hlučný, ale pokud je používán ve filmové místnosti s dobrým zvukovým systémem, pravděpodobně se ani nezobrazí. 3čipový projektor SXRD prokázal lepší ovládání světla, hlubší úrovně černé a lepší dynamický kontrast a dynamickou clonu.

sony-real.creation-functie

Zařízení má také systém správy barev CMS a funkce řízení vyvážení bílé ve dvou bodech. Kompatibilní s HDR10 a HLG, ale nepodporuje Dolby Vision a HDR10 +.

Realizace snímků a interpolace pohybového toku dále vylepšují a zostřují obraz.

Projektor nebo TV? To je otázka!

Velikost obrazovky televizorů je omezená, mohou být docela těžké, což ztěžuje přepravu a instalaci než v případě projektoru. Projektory mohou promítat téměř jakoukoli velikost obrazu, v závislosti na typu a velikosti místnosti. Snadno se připevňují a umisťují, ale potřebujete také obrazovku správné velikosti a kvality, která zase může zabrat dost místa. Pokud jde o kvalitu obrazu, LCD a plazmové televize jsou prozatím téměř bezkonkurenční. Projektory mohou promítat živější a přirozenější barvy. Kontrast je jednoznačně lepší než u televizorů, protože díky odrazům světlo promítané projektory snižuje kontrast, pokud není v místnosti zcela ztmaveno.

Projektor versus televize

Projektory se primárně doporučují pro sledování filmů, systémů domácího kina, používání zbytečného projektoru ke sledování jednoduchých televizních programů, protože obrazy se standardním rozlišením budou na velké obrazovce vypadat hrozně a životnost lampy projektoru se zkrátí příliš častým používáním. Životnost lampy projektorů je také konečná. Samozřejmě to také záleží na použití, ale výměna lampy je velmi drahá zábava, laserové projektory jsou výjimkou, ale pokud si vyberete laserový projektor, musíte počítat s tím, že kvalita obrazu nebude dokonalá. I ty nejdražší a nejkvalitnější projektory mají během provozu hluk základny, což může být pro některé otravné. Televizory mají nesčetné množství vstupů a dalších funkcí, zatímco projektory mají pouze základní vstupy. 3D obsah promítaný projektory je naproti tomu dokonalejší a lepší než televizory.

Celkově lze říci, že televize jsou univerzálnější, mají lepší kontrast a nevyžadují projekční plátno, které může zabírat hodně místa. Pokud si však chcete zvolit systém domácího kina pro sledování filmů, doporučujeme projektory.

Přijďte do kina!

Projektor je připojen k cca. Testovali jsme to v obývacím pokoji o rozloze 30 čtverečních stop, kde byly použity akustické panely ke zlepšení zvuku v místnosti, aby byl zajištěn ideální zvuk systému domácího kina, a tradiční záclony byly nahrazeny hustými, hustě tkanými zvukově izolačními závěsy, a tím nejen zlepšuje akustiku, ale také úplné stmívání.

Plafondový projekt Sony ChK v570es

Obraz promítaný projektory domácího kina bude ostrý a jasný, pouze pokud bude místnost téměř úplně ztmavená jako ve skutečném kině. Sledovali jsme thriller z roku 2014, než jdu spát. Nicole Kidman a Colin Firth jsou protagonisty tohoto vzrušujícího kina, mystická atmosféra příběhu je docela mystická. Projektor Sony produkoval ostrý, jasný obraz, krásné, přirozené barvy, kontrast byl bezchybný a úroveň černé byla dostatečně hluboká a intenzivní. Sledovali jsme film v HD obsahu, s kvalitou nebyl absolutně žádný problém. Vyzkoušeli jsme také nastavení obrazu, barvy se v režimu čistě bílé změnily na modrou, takže jsme to zanedbali.

Dále jsme sledovali sci-fi, thrillerový film Nejtemnější mysli, který byl uveden v roce 2018. Výkon projektoru Sony byl perfektní, hloubka úrovní černé byla bezchybná, viděli jsme také perfektní barvy a kontrast.

Závěr

Návrháře projektoru VPL-VW570ES je třeba pochválit za výrobu projektoru, jehož kvalita obrazu je blízká kvalitě televizní obrazovky. Úroveň černé je intenzivní, detailní a přirozená pro kvalitu promítaného obrazu, barvy jsou krásné a živé. Ve srovnání s projektorem JVC DLA NX7 se nám Sony líbilo lépe, ale také jsme zde našli něco nevhodného, ​​například skutečnost, že pro použití SDR a HDR je nutné samostatné nastavení obrazu a tento projektor je v plném režimu hlučný. Druhému problému se lze vyhnout, pokud se váš zvukový systém domácího kina skládá z reproduktorů špičkové kvality. Nenechte si ujít akustické ošetření místností, protože i ty nejlepší reproduktory nemohou poskytovat bezchybný zvuk, pokud akustika není správná!

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky