Testovali jsme AV přijímač Marantz SR7015!

Při nákupu AV přijímače stojí za zvážení vlastnosti a výhody různých produktů dostupných na trhu.

Klíčové vlastnosti

SR7015 se zvýšeným výkonem má samostatné zesilovače. Výkon Marantz SR7015 je 200 W na kanál. Má podporu přenosu signálu 8K / 60Hz a 4K / 120Hz, takže si můžete vychutnat záznam videa v kvalitě 8K z 8K zařízení s podporou HDMI nebo 8K upscaling ze zdrojů Full HD nebo 4K.

Zvuk ve vysokém rozlišení dokáže dekódovat také bezztrátové soubory ALAC, FLAC a WAV až do 24 bitů / 192 kHz a pásma DSD až 2,8 MHz a 5,6 MHz, což vám umožní poslouchat jednotlivé zvuky tak, jak umělci a hudebníci vytvořili. Můžete také poslouchat hudbu z USB portu na předním panelu nebo ze síťových zdrojů.

Jednou z nejvýhodnějších vlastností tohoto zařízení je to, že zpracovává soubory s vysokým rozlišením nejoptimálnějším způsobem a nabízí dynamický rozsah pro zajištění vynikající kvality zvuku. Díky stabilnímu provozu a snadnému použití je Marantz SR7015 oblíbeným AV přijímačem pro mnoho lidí.

Struktura a design

Přední strana modelu 2020, vyrobená z hliníku, dodává zařízení elegantní a kvalitní vzhled. Díky svému podsvícenému displeji propůjčuje přijímač z AV moderní a estetický design. Tento přijímač má 11 reproduktorových konektorů. Pozlacené RCA konektory RCA dále zvyšují dekorativní vzhled tohoto AV přijímače. Kvalita výroby je prvotřídní. Při jeho výrobě byly použity vysoce kvalitní díly. Výrobci měli na paměti trvanlivost a atraktivní tvar.

Další vlastnosti Marantz SR7015

9kanálový diskrétní zesilovač poskytuje výkon 200 W na všech kanálech. Funguje perfektně se všemi druhy reproduktorů a poskytuje jasný a vyvážený zvukový výstup.

Režim Auto Eco provede nezbytné změny výstupu reproduktorů v závislosti na ecometru a úrovni hlasitosti.

Pokročilá podpora HDMI a podpora eARC

Tento produkt nabízí nejmodernější podporu multimediálního rozhraní s vysokým rozlišením. Umožňuje vám vychutnat si videa v kvalitě 8K z našich zařízení. Se dvěma výstupy a 8K vstupem zaručuje Marantz SR7015 čistý zvuk. (Díky technologii zpracování 8K a 4K.) Všechny porty HDMI jsou kompatibilní s 8K.

zadní panel sr7015

Jeden z výstupů HDMI je kompatibilní s eARC, což znamená, že můžete streamovat zvuk přímo ze zařízení do televize. Všechny vstupy HDMI mají nezbytnou podporu pro různé formáty HDR (HLG, HDR10 +, Dolby-Vision a BT.2020). Kompatibilita zpracování HDCP 2.3 vám umožňuje prohlížet obsah chráněný proti kopírování bez přerušení. Toto zařízení má také funkce jako QMS a Dynamic HD.

Herní zážitek

Pokud chcete herní zážitek bez zpoždění, je Marantz SR7015 tou nejlepší volbou. Díky funkcím ALLM, QFT a 4K, 120 Hz budeme mít příjemnou hru. Přenos dat 4K / 120Hz, variabilní obnovovací frekvence (VRR), automatický režim malého zpoždění (ALLM) a rychlý přenos obrazu (QFT) zaručují dokonalý herní zážitek.

Tento AV přijímač funguje perfektně se zvukovými asistenty včetně Google Assistant, Amazon Alexa, Josh.ai nebo Apple Siri. SR7015 lze ovládat všemi těmito zvukovými pomůckami. Jakýkoli úkol, jako je přepínání vstupů mezi různými přehrávači médií, změna skladeb a úprava hlasitosti, lze snadno provést.

Nejlepší podpora 3D zvuku

Pro prostorový zážitek z poslechu je tento přijímač kompatibilní s nejpokročilejšími formáty prostorového zvuku, včetně Auro-3D, Dolby Atmos, IMAX Enhanced, DTS Virtual: X a DTS: X.

Duální výstup pro subwoofer

Tato jednotka má dva výstupy subwooferu, které eliminují přerušení a zvýraznění. Nízké frekvence zůstávají v dokonalém vyvážení, tyto výstupy subwooferu účinně zvyšují rovnoměrné rozložení basů. Technologie Audyssey Sub WQ HT pomáhá samostatně kalibrovat připojené subwoofery, aby zajistil nepřerušovaný basový výkon. Na zařízení je také phono vstup.

Nastavení

Na předním panelu jsou čtyři tlačítka Smart. Těmito tlačítky můžete uložit svá oblíbená nastavení. Můžete snadno přepínat mezi přehrávači médií, Blu-ray a TV zvukem. Tyto úkoly můžete provádět také pomocí tlačítka Rychlý na dálkovém ovládání.

Bluetooth připojení

S duálním anténním systémem můžete očekávat výkonné Bluetooth a dvoupásmové Wi-Fi streamování. Toto zařízení poskytuje bezdrátový přístup k našemu oblíbenému zvukovému obsahu z chytrých zařízení.

Integrovaný HEOS

Integrovaná technologie HEOS vám umožňuje poslouchat konkrétní skladbu ve více místnostech najednou. HEOS je také kompatibilní s bezplatnými a prémiovými službami TIDAL, SiriusXM, SoundCloud, iHeartRadio, TuneIn, Amazon Music HD, Pandora a Spotify.

Kvalita zvuku

Díky 32bitovým digitálně-analogovým převaděčům AKM AK4458 nabízí SR7015 vynikající zvuk v reálném světě a působivý dynamický rozsah bez zkreslení. Gramofon můžete připojit přímo k této jednotce pomocí vestavěného phono vstupu. Komponenta HDAM nabízí výjimečnou rychlost a poskytuje lepší výkon než řešení operačních zesilovačů.

Dálkový ovladač SR7015

Tento AV přijímač poskytuje stabilní zvukový signál. Zadní panel má výstup a vstup pro infračervené dálkové ovládání, takže je dálkový ovladač kompatibilní s dalšími zařízeními domácího kina.

Kalibrační systém Audyssey MultEQ XT32

Tento AV přijímač je vybaven pokročilou verzí kalibračního systému Audyssey room.

kalibrace audyssey multeq xt32

Tento software používá přiložený mikrofon k měření výkonu všech reproduktorů (včetně subwooferů) až v osmi různých pozicích poslechu. Poté automaticky upraví výstup reproduktoru tak, aby vyhovoval vašemu jedinečnému prostředí poslechu.

Poskytuje dokonale vyvážený celkový rozsah bez jakýchkoli nejasností. Poskytuje uživateli působivý zážitek z poslechu. Díky funkci Auro-3D poskytuje toto zařízení skutečný prostorový zážitek.

Díky směšovači Dolby Surround poskytuje Marantz SR7015 nejlepší podporu Dolby Atmos.

SR7015 se perfektně přizpůsobí akustice místnosti. Tento AV přijímač produkuje nejpřesnější zvuk v nejsložitějším nastavení reproduktorů. Mějte však na paměti, že zvuk závisí také na akustice místnosti. Přestože program korekce místnosti zlepšuje zvuk, je pro dosažení optimálních výsledků vyžadováno také akustické ošetření stěn, stropu, oken a povrchu podlahy. Marantz SR7015 byl testován ve větším kině, spárován s dvojicí stojatých reproduktorů Focal Chora 826 a subwooferem SVS SB16 Ultra. Optimální akustika byla vytvořena pomocí předních difuzorů a membránových akustických panelů a basových lapačů Giga. Během testu jsme sledovali jednu z epizod série Netflix, Blacklist, následovalo poslech hudby, současný hit Jamese Arthur Medicine, ale vinylovou desku nebylo možné vynechat ze zkoušky, poslechli jsme si Zámek vévody Bély Bartóka Modrovousa . Model SR7015 poskytl v každém případě fantastickou produkci.

Závěr

Marantz SR7015 má mnohem pokročilejší funkce a výhody než jeho předchůdce SR7013. Mezi klíčové vlastnosti přijímače patří špičkový 9kanálový zesilovač, kompatibilita s 3D zvukovými formáty, propracované herní specifikace, hudební zvuk, připojení multimediálního rozhraní s vysokým rozlišením 8K s eARC, výstupy duálního subwooferu a integrovaný HEOS.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky