Recenze přijímače domácího kina NAD T758 V3

Dříve jsme testovali přijímač domácího kina se značkou NAD a byli jsme zvědaví, jestli T758 V3 skutečně poskytuje tak úžasný prostorový zvuk, jak tvrdí výrobce.

Stručné shrnutí

Existuje možnost pozdějších aktualizací, místnost Dirac má opravný program, streamovat můžeme také díky zvukové funkci BluOS. Atmos 7.1.4 je také schopen znít s externím zesílením, protože na zařízení je 7 koncových stupňů.

Bohužel však v zařízení jsou pouze tři HDMI vstupy, žádná funkce DTS: X a ovládání Dirac je složitější než u většiny ekvalizérů pro automatické místnosti.

NAD T758 V3

Receptor NAD-T758-Vz

Největší výhodou tohoto modelu je, že díky jeho modularitě můžeme provádět upgrady přijímače, takže není třeba se obávat, že by zařízení časem zastaralo. Pomocí systému korekce místnosti můžeme zvuk vylepšit podle podmínek v místnosti. Programy korekce místnosti ekvalizéru jsou užitečné, pokud jsme v místnosti poskytli ideální akustiku. Akustická úprava vyžaduje speciální panely a difuzory pohlcující zvuk. Je důležité, aby basové zvuky nepřevládaly a aby ozvěny nezpůsobovaly problémy se zvukem. Pokud je akustika místnosti správná, můžeme pomocí programů pro korekci místnosti zvuk dále zdokonalit a akustika bude vynikající, takže si můžeme nerušeně užívat oblíbený film nebo hudbu.

T758 V3 byl vyroben kombinací video modulů VM130 a zvukových modulů AM230, díky nimž je k dispozici také Ultra HD video, Dolby Atmos. Má připojení USB a Wi-Fi i připojení Bluetooth. U přijímače V3 výrobce nahradil dříve používanou korekci místnosti Audyssey (což se docela pohodlně zvládalo) trochu podivnou korekcí místnosti Dirac Live LE. Tento opravný software se zdá být mnohem komplikovanější než program Audyssey. V3 ztrácí pouze tři přijímané HDMI vstupy (plus výstup kompatibilní s ARC) a také dva digitální audio vstupy. Tři HDMI stačí na set-top TV box nebo Blu-ray přehrávač a dokonce i streamovací video přehrávač (Roku, Apple TV atd.), Ale také herní konzoli. Staré kompozitní video vstupy zcela chybí, ale to není velká nevýhoda. Druhou zónu lze také ovládat a je schopna stereofonního a vícekanálového výkonu. Součástí je také 12voltový spouštěcí výstup a zásuvky RS-232C a infračervené dálkové ovládání.

Prostřednictvím funkce BluOS je také možné používat internetové rádio TuneIn, takže od FM tuneru se upustilo.

Rozumná cena – špičková kvalita

NAD, britsko-kanadská značka zvuku, se poprvé proslavila legendárním stereo integrovaným zesilovačem 3020. Je také součástí skupiny Lenbrook Group, která také prodává reproduktory PSB a streamovací zvukové produkty Bluesound a nabízí dvoukanálové a prostorové produkty.

Mando je vzdálenost T758-V3

T758 V3 je vyroben v klasickém stylu NAD s hladkým předním panelem a minimálními ovládacími prvky na předním panelu. Kromě tlačítka hlasitosti a navigačního tlačítka a tlačítka nabídky je k dispozici pouze zdroj nahoru / dolů a režim poslechu. Tlačítka jsou velmi malá, ale zařízení můžete ovládat také pomocí dálkového ovladače nebo nové ovládací aplikace. Dálkový ovladač má jednoduché, logické uspořádání.

S dvojnásobným jmenovitým výkonem 110 wattů je NAD jedním z mála výrobců, kteří poskytují specifikace založené na všech kanálech. Vhodné pro přístup k systému 5.1.4, ale je k dispozici také maximální konfigurace 7.1.4, doplněná dvěma dalšími externími napájecími kanály.

Upgradovací modul VM130 / AM230 obsahuje všechna výše uvedená video a audio připojení a také USB port. Díky technologii MDC (Modular Design Construction) jsou obvody pro různé funkce v vyměnitelných modulech, takže během upgradu není třeba přijímač vyměňovat, stačí vyměnit modul.

Průchod Ultra HD má až 60 snímků za sekundu, vzorkování barev 4: 4: 4 (jinými slovy bez komprese barev) a optimalizaci obrazu HDR10.

Dirac živě

Dirac Live je schopen plné korekce pulzní odezvy, ale omezuje své korekce frekvenční odezvy na frekvence pod 500 Hz. Rozsah basů je ve většině místností, což má největší dopad na výkon.

Většina přijímačů má kombinovaný program automatického ladění a korekce místnosti. Dirac funguje odlišně, takže nastavení reproduktorů musí uživatel zadat ručně a provede se pouze korekce místnosti. Proto u tohoto přijímače musí být v nabídce Konfigurace reproduktorů specifikovány charakteristiky reproduktorů a poté musí být kanály zesilovače přiřazeny výšce nebo zadnímu reproduktoru v nabídce zesilovače. To je trochu neobvyklé. Nesprávné nastavení obou nabídek může mít za následek, že software Dirac „neslyší“ jeho výšku nebo zadní reproduktory a může dojít k chybovým hlášením.

Spustit Dirac nebylo tak snadné jako ve většině AVR. Modul VM130 na zadním panelu musí být připojen k zásuvce USB zařízení. Mikrofonní předzesilovač USB lze také připojit přímo k počítači, i když může být nutné deaktivovat bránu firewall a antivirový software, aby Dirac rozpoznal přijímač, a AVR a počítač musí být ve stejné místní síti.

Do softwaru můžete uložit až tři verze a vybrat je v rozhraní přijímače.

Zvuk

Během testování byl přijímač připojen k podlahovým reproduktorům Dali Rubicon 6, subwooferu JL Audio Gotham G213 V2, přehrávačům Blu-Ray Panasonic DP-UB9000.

Po opravách a úpravách na místě jsme zaznamenali přiměřeně neutrální zvuk bez podstatných chyb. Pro Diraca bylo nejzjevnějším rozdílem zlepšení basů. Frekvenční rovnováha v místnosti byla přijatelná, ne -li bezchybná, a reproduktory byly docela neutrální. Korekce impulzní odezvy byla jemnější a pro korekci místnosti není tato jemnost špatná.

Začali jsme testovat dobrodružný dobrodružný film Malá mořská víla z roku 2018 a poté jsme si z nabídky Netflix vybrali vzrušující thriller-krimiseriál Mindhunter. Přijímač produkoval živé, jasné a jemné prostorové zvuky. Dialogy byly podrobné a srozumitelné. Zažili jsme vzdušný a rozsáhlý jevištní obraz. Basy byly intenzivní a plné, dostali jsme přirozenou, dynamickou a vyváženou produkci.

Poté jsme poslouchali hity Joela Corryho a Davida Guetty Bed. Během našeho hudebního testu jsme měli těsný a živý zážitek. Vysoké frekvence byly živé a jasné a střední a hlubší rozsahy byly také ideální.

Bluesound se snadno instaloval a k dispozici bylo 16 podporovaných streamovacích služeb, Pandora mezi ně nepatřila, ale Radio Paradise byla dobrou náhradou.

Specifikace

Výkon: 110 W (8 ohmů, 2kanálový pohon); 60 wattů (8 ohmů, pro ovládání všech kanálů), automatická korekce místnosti: Dirac Live LE, zpracování videa: 4K dabing, HDR10, 4: 4: 4, 60 fps, velikost 17,13 x 6,81 x 15,81, hmotnost 15,4 kg, video vstupy : 3 ks HDMI 2.0a, audio vstupy: 2 ks koaxiální digitální, optický digitální (3, 1 přední), stereo analogový RCA (4, 1 přední), 7,1 kanálový analogový (1), ethernet (1), USB (1) připojení, video výstupy: HDMI 2.0a (1), audio výstupy: stereo analogový (1), 11,1kanálový předzesilovač (1), sluchátka, RS-232 (1), 12voltový spoušť (1), připojení, IR (1 na , 2 výstupy).

Závěr

Tento přijímač domácího kina skutečně splňuje to, co výrobce slibuje. Pokud zvolíte toto zařízení, můžete očekávat skvělý prostorový zvuk, jasné, silné zvuky, jasný a detailní výkon. Nastavení korekce místnosti Direc Live je trochu těžkopádné a pro správné fungování tohoto programu je třeba specifikovat informace o reproduktoru a vlastnosti místnosti samostatně. Exteriér vypadá typicky pro design NAD, takže není překvapením. Můžeme získat prémiovou kvalitu za dostupnou cenu se skutečně skvělým zvukem.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky