Recenze zvukového projektoru Bose Soundbar 700

Zvukový projektor Bose Soundbar 700 je chytrý reproduktor díky Amazon Alexa a Google Assistant. Nicméně nedostatek vstupů HDMI a podpora Atmos / DTS: X a sklo, které odráží televizní obrazovku, nejsou za tuto cenu tak přitažlivé.

výhody:
-Rozsáhlý jevištní obraz
-Amazon Alexa, aplikace Google Assistant
– Kalibrace zvuku ADAPTiQ

Nevýhody:
-Žádný Atmos / DTS: X
-Žádný HDMI vstup
– Reflexní povrch

Reproduktor Bose Soundbar 700 stejně jako ostatní modely využívá technologie QuietPort a PhaseGuide. Skříň reproduktoru je vybavena automatickým audio kalibračním systémem ADAPTiQ a je stejná jako u předchozího modelu 300. 700 také nabízí HDMI konektivitu, eARC, podporu Apple AirPlay 2, přepracovaný univerzální dálkový ovladač a aplikaci Bose Music. Vestavěné jsou také Amazon Alexa a Google Assistant, díky čemuž je tento reproduktor zcela chytrý.
Bohužel toto zařízení nemá HDMI vstup a nepodporuje Dolby Atmos a DTS: X. To jsou docela vážná negativa pro reproduktor, který spadá do této poměrně vysoké cenové kategorie a nemá ani samostatný subwoofer.

Vlastnosti soundbaru Bose Soundbar 700:

Recenze soundbaru Bose 700

Bose Soundbar 700 vypadá jako špičkový reproduktor s elegantním krytem reproduktoru a vynikající kvalitou konstrukce. Disponuje perforovanou, celoobvodovou hliníkovou mřížkou a tvrzeným sklem, stejně jako výběr v zářivě černé nebo bílé barvě. Bohužel design nechává něco být požadovaný. Od sebemenšího dotyku se na skle objevují otisky prstů a jakmile zapneme televizi, odráží věci na obrazovce – což je velmi matoucí. Soundbar 700 je vysoký pouze 57 mm. Není tedy problém jej umístit i na televizi. Je dostatečně široký pro televizory s větší obrazovkou a pro ty, kteří jej chtějí připevnit na zeď, je k dispozici také volitelný držák.

Design je minimalistický, elegantní, s pouhými dvěma dotykovými ovládacími prvky. Jeden pro napájení a druhý pro ztlumení vestavěných inteligentních asistentů. Prakticky zde není žádný displej, pouze světelná lišta, ale k rozpoznání signálů světelné lišty byste museli být superšpion nebo dekodér kódu… Bylo by šťastnější vybavit zvukový projektor čitelným displejem.

Připojení a dálkové ovládání

Všechna připojení k Bose Soundbar 700 jsou ve dvou zapuštěných oblastech na spodní straně. Ale bohužel kvůli další konstrukční chybě je omezený prostor pro připojení různých kabelů. Výrobce dodává k reproduktoru alespoň optický a HDMI kabel. Jedna prohlubeň má port HDMI, optický digitální vstup, ethernetový port a port micro-USB, druhá prohlubeň má zdířku pro napájecí kabel a čtyři 3,5 mm jack konektory pro subwoofer, infračervený nástavec a ADAPTiQ headset.

Pokud jde o cenu, je docela překvapivé, že zde není žádný vstup HDMI, jen kus výstupu. Dobrou zprávou však je, že podporuje eARC, takže do soundbaru posílá bezztrátový zvuk z televizoru. To samozřejmě také vyžaduje, aby televizor také podporoval eARC. Bezdrátová připojení zahrnují Wi-Fi (pásma 2,4 GHz a 5 GHz), Apple AirPlay 2 a Bluetooth. Ten je omezen na kodek SBC. Takže pro ty, kteří vyžadují zvuk nejlepší kvality, jsou první dvě možnosti lepší volbou.

Společnost Bose vybavila soundbar kvalitně zpracovaným kovovým univerzálním dálkovým ovladačem, který má navíc pohybem aktivované podsvícení. Můžeme jej spárovat s mnoha nástroji. Například televizor, Blu-ray přehrávač, herní konzole, video streamer nebo set-top box s jediným dálkovým ovladačem. Bohužel i dálkové ovládání má závady. Příliš velká tlačítka z měkké pryže přitahují prach a vlákna. Stejně tak nevidíte, kdy je podsvícení vypnuté, a dokonce ani to, když je podsvícení vždy, nedává smysl.

Bose-Soundbar-van hier

Bose Music App je přinejmenším snadno použitelný s intuitivním rozhraním, které umožňuje snadnou navigaci v nastavení. Umožňuje jemné doladění, jako je nastavení středů, basů, výšek a dálkový přístup ke službám Spotify, Amazon Music, Deezer, TuneIn, AirPlay a Bluetooth.
Bose Soundbar 700 se může pochlubit řadou funkcí. Mnohé z nich se zaměřují na schopnosti chytrého reproduktoru: Po nastavení získáte plně funkční chytrý reproduktor pro poslech zpráv nebo si můžete pustit počasí, hudbu, rádio a hlasové ovládání. Na výběr jsou čtyři hudební služby – Spotify, Amazon Music, Deezer a TuneIn Radio.

Samotný reproduktor Bose využívá vlastní technologii PhaseGuide a QuietPort. První z nich může přenášet zvuk do stran reproduktoru, aby poskytoval širší scénický obraz, zatímco druhý přenášet hlubší, jasnější a nezkreslené basy.

Tento audio projektor dokáže dekódovat 5.1 Dolby Digital a DTS, ale nepodporuje bezztrátové kodeky, jako je Dolby TrueHD nebo DTS-HD Master Audio, natož Dolby Atmos nebo DTS: X.
Vzhledem k ceně se to jeví jako velký nedostatek.

Podle nás je 700 lepší na TV a hudbu než na filmy. Pokud chcete zlepšit své basy nebo přidat prostorové kanály, musíte utratit více. To znamená, že vytvoření plného systému 5.1 bude stát mnohem více.

Zvuk

Bose Soundbar 700 používá čtyři měniče středního rozsahu – dva na každé straně středového výškového reproduktoru. Zcela vlevo a vpravo je technologie PhaseGuide, která má za cíl rozšířit přední zvukové pole.
Reproduktor se naštěstí instaluje snadno — stačí jej umístit před televizor a již funguje. Nastavení je stejně jednoduché: jednoduše spusťte Bose Music a postupujte podle pokynů, které vás provedou procesem automatické kalibrace ADAPTiQ. To zahrnuje použití mikrofonu.

ADAPTiQ analyzuje frekvenční rozsah, upravuje vzdálenosti, úrovně a negativní akustické efekty způsobené místností. Měření je celkem pět.
ADAPTiQ nepochybně vylepší celkový zvukový svět 700 s příjemným pocitem vyváženosti a živým zvukem, který má rozsáhlou šířku a dokonce i hloubku. Má také dobrý stereo efekt, jehož výsledkem je krásný obraz. Nutno podotknout, že právě dokonalé akustické ošetření místnosti je pro ozvučení zásadní. Potřebujeme tedy nějaké panely pohlcující basy a na stěny, strop a rohy jsou vyžadovány absorpční panely s difuzorem.

Testovali jsme to ve velké místnosti s poměrně dost okny a prosklenými dveřmi. Ozvěna způsobila poměrně hodně problémů. Majiteli jsme doporučili akustické závěsy, které pomohou s nápravou sluchových problémů. 700 je určitě nejlepší v hudbě, ideální střední rozsahy, pěkné vysoké rozsahy. Hlasy jsou dobře definované a dialogy jsou jasné a soustředěné.

Reproduktor se potýká s hrami a filmy. Zde se tón zdál omezenější, dočkali jsme se podmanivých efektů, prostorových efektů, bez omezených basů. Technologie PhaseGuide rozšiřuje zvukový prostor, ale dělá to na úkor zobrazování, takže efekty jsou často méně přesné. To v podstatě znamená, že jednodušší filmy zní docela dobře, s detailní hudbou a dialogy, čistým zvukem. Ale vážněji znějící soundtrack ztrácí hodně ze své přesnosti.
To samé platí pro hry.

Problémem je i chybějící samostatný subwoofer. A navzdory technologii QuietPort není tento reproduktor schopen intenzivních, perkusivních basových zvuků. Kvůli nedostatku nízkých frekvencí nepřevládají určité zvukové efekty, což zhoršuje zážitek.

Podle našeho názoru je Sonos Playbar lepší alternativou, protože zní dobře, neuvěřitelně snadno se nastavuje a funguje dobře jako televizní reproduktor i jako samostatný reproduktor Sonos. Těží ze všech funkcí spojených se systémem Sonos, včetně intuitivní ovládací aplikace, hlasového ovládání prostřednictvím zařízení kompatibilního s Alexa nebo Google Assistant a funkcí multiroom a dalších funkcí TV.

Pokud jste filmový fanoušek nebo hráč, pak je Samsung HW-Q70R mnohem lepší volbou. Tato úžasná kombinace soundbaru a subwooferu poskytuje pohlcující výkon Atmos a DTS: X a má vstup HDMI. Nemá vestavěného chytrého asistenta, ale reproduktor spolupracuje s Alexou a je důležité, aby poskytoval zřetelný hluboký zvuk.

Výrok

Je zřejmé, že tento zvukový projektor je navržen tak, aby konkuroval Sonosu, takže důraz je kladen na hudbu a chytré funkce. Ale systém pro více místností, který je jednou z hlavních atrakcí Sonos, není na Bose Soundbar 700 k dispozici. Postrádá podporu více kanálů a silné basy, takže filmoví fanoušci a hráči budou zklamáni.
Zapojení asistentů Amazon a Google působí spíše jako odlesky, a pokud opravdu potřebujeme chytrý reproduktor, existuje spousta levnějších možností.

Celkově je tento reproduktor dobře navržený reproduktor a obvykle zní docela dobře, prostorový zvuk je také dobrý, ale je to kompromis, pokud milujeme opravdu hluboké basy a přesnost.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky