Otestovali jsme studiový monitor Mackie CR3!

Americká audio a hi-fi společnost Mackie byla založena v roce 1988 v Seattlu. Model CR3 je jedním z cenově dostupných studiových monitorů.

Rychlý přehled Mackie C3:

Test monitoru Mackie-CR3-Studio

Tento studiový reproduktor je skvělou volbou pro nahrávání zvuku, v menších studiích odvádí vynikající práci. Lze použít také pro úlohy úprav zvuku a videa. Lze jej také připojit k multimediálnímu systému a je vhodný také pro práci DJ. Tento typ je jedním z nejlevnějších studiových monitorů, které jsou v současné době na trhu. Vstupy jsou umístěny na přední straně reproduktoru pro snadnější přístup, ale navzdory své kompaktní velikosti je schopen vážné hlasitosti.

Bohužel to má ale i nevýhody, z nichž nejvýraznější je snad kvalita výroby, která mírně zaostává za jinými, dražšími studiovými monitory. Kvalita zvuku není špatná, ale ve srovnání s jinými značkami reproduktorů není nejlepší. Baskytary nestačí.

Jiná informace:

Studiový reproduktor C3 poskytuje profesionální úroveň při použití v malém studiu. Reproduktory nabízejí extrémně širokou frekvenci. Frekvence se pohybuje mezi 80 Hz a 20 kHz. Toto je ideální frekvence pro zajištění optimálního zvukového zážitku. Reproduktor je umístěn na přední straně systému reproduktorů a má dva vstupní porty na přední straně reproduktoru. To usnadňuje připojení reproduktorů ke sluchátkům nebo jinému zařízení. Ovladač hlasitosti na přední straně reproduktoru funguje také jako tlačítko napájení. Osvětlený napájecí kroužek slouží k indikaci aktuálního stavu napájení reproduktoru.

CR3 funguje také jako reproduktorový systém, který lze připojit k multimediálnímu systému i smartphonu. Tyto reproduktory jsou také skvělé pro sledování filmů a hraní her.

Důležité informace při výběru studiových monitorů

Studiové monitory hrají důležitou roli při nahrávání a zpracování zvuku. Proto musíme pečlivě zvážit, jaký studijní monitor kupujeme. Některé studiové monitory se skládají ze dvou reproduktorů, zatímco jiné mají pouze jeden reproduktor. Pokud jej chcete použít ve studiu, jsou dva reproduktory mnohem výhodnější. Měli byste také zvážit typy a množství vstupů nabízených reproduktory. Existují studiové monitory, které nabízejí univerzálnější řešení. To rozšiřuje možnosti přenosu zvukových souborů prostřednictvím reproduktorů. Není to ani zanedbatelná úvaha, kde jsou umístěny porty reproduktorů? Pokud jsou všechny porty na zadní straně monitoru, může to při používání způsobit nepohodlí. Vstupní vstupy na předním panelu jsou skvělé pro připojení smartphonů a sluchátek.

Podíváme se také na rozsah frekvenční odezvy nabízený studiovými monitory pro přesnost a dynamiku. Důležitá je samozřejmě i kvalita produkce. Lepší kvalita provedení znamená, že monitory vydrží déle.

Test

Mackie CR3 podle výrobce nabízí vysoce kvalitní neutrální zvuk za dostupnou cenu. Kompaktní 3palcový subwoofer je dobrou volbou pro malé studio nebo pro ty, kteří nepotřebují explodující hlasitost a zdi rozbíjející basy. Tento studiový monitor je ideální pro začátečníky i profesionály.

Během našeho testování jsme testovali pár reproduktorů Mackie C3 ve velmi malém studiu. Akustické zpracování studia šlo docela dobře, akustika se stala prakticky dokonalou. Čím menší je místnost, tím více akustických problémů nás může potkat, pokud nezlepšíme akustiku pomocí panelů pohlcujících zvuk a difuzoru. V tomto studiu se myslelo na všechno, takže byla eliminována ozvěna, basový rozsah nepřevládl a byly také odstraněny problémy se zvukem kvůli nadměrnému útlumu díky QRD difuzorům.

Kvalita zvuku

Skříň C3

Středy a vrcholy byly pevné a živé, ale basy bohužel chyběly. Vzhledem k velikosti monitoru to není nic překvapivého. Pokud někdo trvá na nízkých frekvencích, je vhodné investovat také do subwooferu.

Zajištění dobrého, rovnoměrného a neutrálního zvuku je pro studiové monitory zásadní. Reproduktory C3 jsou ve srovnání se svou velikostí schopné překvapivého objemu. Jasnost byla dobrá na všech úrovních hlasitosti, i když to nemusí být uspokojivé pro ty, kteří mají vyřezávané uši.

Design

Vnější design Mackie CR3 je přijatelný, ale není srovnatelný s některými dražšími monitory. Jsou robustní a nabízejí slušný výkon, ale jejich zpracování nechává něco být žádoucí, ale za tuto cenu nemůžeme očekávat víc než to. Chtěli bychom zdůraznit, že je nepravděpodobné, že by nám tyto monitory sloužily po mnoho desetiletí …

Krabice CR3 je potažena matným vinylovým povlakem, zelená barva kolem výškového reproduktoru a subwooferu dodává příjemnou, živou barvu. Tlačítko hlasitosti neustále svítí, naštěstí není příliš jasné, takže neruší ani ve tmě.

Specifikace

3palcový subwoofer je skvělý pro poslech v menších studiích nebo blízkém terénu. Frekvenční odezva 80 Hz a 20 kHz (-3 dB) jim umožňuje nabídnout dobrý frekvenční rozsah pro čistý zvuk. Při 97 dB jsou poměrně hlasité, zejména s ohledem na jejich velikost. Všechny potřebné kabely jsou součástí reproduktorů. Pouzdro reproduktoru je vyrobeno z MDF a váží něco málo přes 3,5 kg.

Možnosti ladění

Reproduktory Mackie CR3-X nemají možnost ladění. Jakékoli změny zvukového profilu musí být zpracovány prostřednictvím zvukového softwaru.

Možnosti připojení

Kruhová studie C3.

The front also offers a headphone input and an AUX input. Quickly connect your smartphone to the front of the speaker, a convenient solution.

The back cover offers both balanced and unbalanced connection options. The left and right selector switches are also located here. (Unfortunately, based on user experience, these two selector switches often go wrong.) These make it edible to set whether the main speaker is on the left or right. This provides maximum flexibility in placement.

Verdict

There is no denying that these speakers sound quite decent and also have some smart features. It’s hard to find another studio monitor at this price that offers as much as Mackie CR3 monitors offer.

Its compact size allows it to be easily placed in small rooms. A small room doesn’t need a huge speaker to fill the space. However, if it is a large studio, it is better to get larger studio monitors. Sound with small monitors can be immediately lost in a large space. If you want to fill the room at a decent volume, choose a larger monitor. Small monitors will quickly fail if you listen at maximum volume for extended periods of time. When setting up your sound system, you should also make sure that most studio monitors are designed for listening in nearby terrain. (Usually within one meter.) This does not mean that the studio monitor cannot produce serious volume to fill a room. If you still want a better sounding speaker, one of the best alternatives is the KRK Rokit 5 G4 studio monitor.

Unfortunately, the C3 studio monitor does not excel in the deeper ranges, so if you want percussion bass, you might want to get a subwoofer as well.

Written by Róbert Polgár

Podobné příspěvky