Recenze reproduktoru regálu Dali Spektor 2

Díky své nízké ceně a příjemnému, čistému vzhledu je stativový reproduktor Dali vynikající pro základní reproduktor, ale lze jej použít i pro systém domácího kina. Díky kompaktním rozměrům jej doporučujeme hlavně do menších místností, protože je vysoký jen 29 cm a váží 4,2 kg. K dispozici v ořechové, bílé nebo černé barvě, snadno se vejde do různých interiérů. Už dříve jsme měli možnost vyzkoušet reproduktory Dali a zatím máme s touto značkou pouze pozitivní zkušenosti.

Hlavní rysy Dali Spektor 2

Test reproduktorů Dali Spektor 2

Jeden ze členů série Spektor dánské reproduktorové společnosti DALI, stálý reproduktor Spektor 6 získal ocenění EISA 2017 Evropské audiovizuální asociace a Spektor 2 získal výroční cenu British What Hi-Fi. Jeden z nejlepších reproduktorů v této cenové kategorii.

Členy řady Spektor lze spárovat téměř s jakýmkoli zesilovačem a stále vytvářet skvělý zvuk. Je jednoduchý na pohled a čistý. Design je vyhozen lesklými obručemi na předním panelu, ochranné hedvábí na předním panelu není magnetické, je upevněno šrouby a reproduktor lze nejen umístit na stojan nebo polici, ale můžeme také umístit toto reproduktor na zdi. Díky speciálně vyladěnému reproduktoru není třeba upravovat dělící frekvenci.

spektrum-2-nah

Výhody červené membrány z dřevěných vláken značky a silného magnetického pohonu se odrážejí v kvalitě zvuku, takže ztráta signálu bude téměř nulová. Měkký kopulovitý výškový reproduktor je velmi lehký, trychtýřový vlnovod kolem něj funguje spíše jako designový prvek. Spektor 2 lze také použít jako stereofonní reproduktor nebo reproduktor na pozadí. Výškový reproduktor přenáší frekvenční rozsah od 2,6 kHz do 26 kHz a středový reproduktor poskytuje frekvenční rozsah od 2,6 kHz do 54 Hz.

specktor zadní stěny-2

Frekvenční odezva Spectoru 2 je mezi 54 Hz a 26 kHz. Otvor pro basový reflex na zadním panelu dále zvyšuje zvuk, měl by však být umístěn nejméně 50 cm od zdi. Reproduktorové vstupy lze také použít s Y a banánovými konektory.

Středový reproduktor s velkou, exkluzivní membránou ze dřevěných vláken poskytuje čistou a intenzivní nízkofrekvenční dynamiku.

Při výrobě reproduktoru Dali Spektor 2 byla pro výškový reproduktor použita hedvábná membrána. Obecně platí, že pokud je membrána tužší a lehčí, bude reprodukovatelná frekvence vyšší. Optimální kvalita membrány subwooferu a minimalizace rezonance jsou zajištěny kombinací papírového kužele a určitého množství vlákna. Reproduktory vydávají zvuky na úrovni uší, aby vytvořily nejlepší možnou polohu poslechu.

Spektor 2 lze použít jako dvoukanálový reproduktorový systém a dokonce jej lze použít k vytvoření vícekanálového systému domácího kina.

Specifikace

Frekvenční rozsah je 54 až 26 000 Hz, citlivost je 84,5 dB, nominální impedance je 6 ohmů, maximální akustický tlak (SPL) je 105 dB, doporučený výkon zesilovače je 25 až 100 W a frekvence křížení je 2 600 Hz .

Zvukový výkon

Pokud jde o hudební výkon, Spektor 2 poskytl vynikající produkci. Citlivost Spektoru 2 je o něco nižší, než se očekávalo (84,5 dB), ale překvapivě dobrá. Během testování jsme testovali Spektor 2 v menší místnosti a spojili jsme malé reproduktory s AV přijímačem Marantz SR6015.

Akustika místnosti ještě nebyla úplně ideální, na základě našich akustických měření potřebujeme na stěny a stropy také akustické panely pohlcující zvuk a difuzor a na tvrdou dlážděnou podlahu jsme doporučili silný, hustě tkaný akustický koberec.

Dali Spektor 2 má velmi dobrou zvukovou difuzi, zvuk byl detailní a dobře zaplnil prostor, i když nám trochu chyběla vzdušnost. Zažili jsme dynamický a energický zvuk. Fungovalo vyváženě ve všech frekvenčních rozsazích. V našich předchozích testech jsme často zjistili, že reproduktory v podobné kategorii zdůrazňují buď nízké, vysoké nebo střední frekvence, takže výkon Spektoru 2 byl opravdu přesvědčivý. Při sledování filmů a poslechu hudby jsme také získali detailní a plynulé zvuky, prostorový zvuk byl v pořádku, i když neodpovídal kvalitě zvuku dražších reproduktorů, ale za tuto cenu jsme nemohli očekávat více. Někdy byly basy trochu slabší, než bylo potřeba, ale obecně byly basy také optimální.

Závěr

Tento regálový reproduktor typu bassreflex se od podobných reproduktorů odlišuje vyváženým, stabilním výkonem, vynikající hudbou, jemným zvukem a dostupnou cenou. Jednou z jeho hlavních výhod je, že si zachovává čistý, dynamický zvuk při použití s ​​přijímačem jakékoli značky a kvality.

Doporučeno pro ty, kteří hledají cenově dostupné reproduktory, které mohou znít dobře, nebo pro ty, kteří mají malý prostor, je to ideální základní reproduktor, který díky své kompaktní velikosti lze snadno umístit do menších místností. Difúzní schopnost Spektoru 2 je velmi dobrá, což je také plusový bod. Ve větších místnostech by to však tento obousměrný reproduktor hůře zvládal, takže pro větší místnosti je lepší zvolit větší a výkonnější reproduktory.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky