Testovali jsme AV přijímač Marantz SR6015!

Krátký přehled:

 • Dolby Atmos®, technologie virtualizace Dolby Atmos Height, DTS: X® a DTS Virtual: X ™ a IMAX®
 • Devět kanálů se dvěma nezávislými výstupy subwooferu
 • Může být také použit jako 11,2kanálový procesor odpojením interních zesilovačů
 • Technologie eARC a HDMI 2.1 pro nekomprimované zvukové signály ze smart TV a zpracování videa 4K nebo 8K na všech sedmi portech HDMI
 • Korekce místnosti Audyssey MultEQ XT32
 • V nabídce na obrazovce můžete použít nastavení k okamžité instalaci a nastavení

Představujeme AV přijímač Marantz SR6015!

Test přijímače Marantz-SR6015

Marantz je součástí společnosti Sound United, která také vlastní značky Denon, Polk Audio, Classe, Definitive Technology a další. Každá značka si zachovala svůj vlastní jedinečný styl a technologii. Marantz vždy usiloval o prémiovou kvalitu zvuku. Všechny produkty, které vyrábějí, procházejí pečlivým designem a výrobou, na kterou dohlížejí zkušení inženýři. Obě řady AV a SR zahrnují HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module), který pracuje s vyšší kapacitou a odlišuje produkty Marantz od konkurence. Je to v podstatě diskrétní obvod s krátkými signálními cestami. Funguje jako operační zesilovač. SR6015 nabízí samostatné silnoproudé zesilovače na všech kanálech a poskytuje 110 wattů na kanál (8 ohmů, 20 Hz – 20 kHz, THD: 0,08% pro dvoukanálové ovládání). Robustní a odolné vnitřní komponenty zajišťují stabilitu při použití reproduktorů s nízkou impedancí. SR6015 také používá AKB AK4458 32-bit D / A převaděče.

SR6015 má devět zesilovačů s modulem HDAM, výkon 110 W na kanál, se dvěma kanály. Má sedm HDMI vstupů a tři výstupy. Jedním z nich je vyhrazený port, který podporuje 8K video při 60 Hz a 4K při 120 Hz. Podporuje také videa Dolby Vision, HLG, HDR10, 21: 9, barevné verze 3D a BT.2020 a nejnovější funkci ochrany proti kopírování HDCP 2.3 na všech vstupech HDMI.

sr6015 odtud

Videoprocesor modelu je schopen zpracovat nativní video signály až do rozlišení 8K a podporuje HDMI eARC, který dokáže streamovat zvukové formáty jako Dolby Atmos a DTS: X z vaší chytré televize do reproduktorů domácího kina. SR6015 má nejnovější technologii Bluetooth a lze jej připojit k síti přes Airplay 2, LAN nebo Wi-Fi. HEOS umožňuje přenos do dalších zařízení kompatibilních s HEOS po celé domácnosti. SR6015 lze také použít jako předzesilovač a připojit k externímu zesilovači.

Specifikace AV přijímače MARANTZ SR6015

 • 9,2 kanálů (dva nezávislé výstupy subwooferu), konfigurovatelné na 11,2 kanálů se 2 výstupy
 • 9kanálový diskrétní zesilovač, 110 W na kanál (8 ohmů, 20 Hz – 20 kHz, 0,08% THD, 2 kanály)
 • Dolby Atmos, virtualizace výšky Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Surround, DTS: X, DTS Virtual: X, DTS HD Master, DTS Neural: X, vícekanálové stereo, vylepšené IMAX, Auro 3D
 • Audyssey MultEQ XT32, dynamický objem, dynamický EQ
 • 7 vstupů HDMI (1 vstup HDMI na předním panelu) s plnou podporou HDCP 2.3, 3 výstupy HDMI, eARC
 • Plná rychlost přenosu 8K / 60Hz a 4K / 120 Hz, barevné rozlišení 4: 4: 4, HDR10, HLG, BT.2020 a Dolby Vision
 • BUILT-IN HEOS multi-room audio, hlasové ovládání a digitální streamování hudby.

Vstupy a výstupy:

sr6015 vstupy výstupy

-5 stereofonních linkových úrovní RCA, 1 phono (MM), 2 optické, 2 koaxiální, 1 USB, 11,2 vícekanálové (2 výstupy subwooferu), 2 multi-room, 3 kompozitní, 2 komponentní, 1 komponentní, 2 kompozitní

Design

Marantz bere design vážně. Minimalistický přední panel SR6015 je vybaven symetrickými kulatými tlačítky vlevo a vpravo pro změnu hlasitosti a vstupů. Centrální displej vám poskytne tolik informací, kolik potřebujete. Informační tlačítko na dálkovém ovladači zobrazuje další informace, jako je zpracování zvuku a podrobnosti nastavení, na obrazovce televizoru nebo projektoru a můžete změnit nastavení zvuku za běhu. Na rozdíl od většiny ostatních přijímačů zobrazuje na displeji pouze nejnutnější informace, takže je snadno viditelný.

Na přední straně za krytem najdete konektory pro sluchátka a mikrofon Audyssey, ovladače zón, zvukové režimy, USB a A / V komponentní vstupy. Pokud však můžete vše ovládat pomocí dálkového ovladače, nemusíte tento kryt mnohokrát otevírat.

Na zadním panelu je jedenáct spojovacích sloupců a je k dispozici sedm HDMI vstupů a tři výstupy, vyhrazený 8K vstup, který podporuje přenosové schopnosti 8K / 60Hz a 4K / 120Hz, a dílčí vzorkování Pure Color 4: 4: 4, Dolby Vision, Funkce HLG, HDR10, 21: 9, 3D a BT.2020. Rádiový přijímač rozpozná vstupní zařízení a automaticky je pojmenuje, ale lze je snadno upravit podle potřeby.

Jediným problémem dálkového ovladače SR6015 je, že nemá podsvícení, což je velká nevýhoda, protože se často používá večer nebo v případě domácího kina během dne s plným stmíváním.

Test

Zesilovač jsme testovali v místnosti o relativně malé velikosti, spárované s věžovými reproduktory Definitive Technology D15. Místnost byla akusticky relativně uklizená, na stěny byly umístěny kožené membrány pohlcující zvuk, v rozích akustické zvukové panely Cube a akustické závěsy před oknem zajišťovaly ideální vyvážení zvuků a úplné ztmavení. Pro dokonalý zvuk by bylo stále nutné umístit na strop difuzory. Nejprve jsme testovali muzikálnost na AV přijímači Marantz, zcela nové písni Eda Sheerana Bad Habits.

Hudba zaplnila prostor a úžasně zaplavila místnost. Měli jsme dynamický, realistický a detailní zvuk.

Zařízení jsme také testovali při sledování filmu. Sledovali jsme akční film Extrakce v hlavní roli s Chrisem Hemsworthem. Přijímač vytvořil dokonalý prostorový efekt, dynamika byla docela působivá, stejně tak i detail. Po korekci Audyssey se hluboké staly také silnými a perkusivními.

Závěr

Díky vynikající kvalitě zvuku, rychlému a snadnému nastavení, korekčnímu systému Audyssey MultEQ XT32, schopnostem zpracování videa 4K a 8K je tento zesilovač opravdu dobrým příjmem. Skutečnost, že může být také použita jako předzesilovač – jen třešnička na dortu. Marantz SR6015 má většinu funkcí špičkového modelu SR8015 za nižší cenu, ale s mírně menším výkonem. Dálkový ovladač může mít podsvícení. Tento skvělý nástroj je také ideální volbou pro milovníky filmů a milovníky hudby.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky