Kontrola streamovací služby Deezer

Na neustále se rozvíjejícím trhu poskytovatelů hudby online se můžeme rozhodnout, který z nich si vybereme, na základě několika úvah. Kvalita zvuku je důležitá, jaký druh hudby je nabízen, dostáváme tyto služby navíc a cena služby samozřejmě není ani vedlejší. Většina poskytovatelů streamování také nabízí bezplatné zkušební období, než učiníme konečné rozhodnutí.

Deezer Streamingdienst (1)

Kromě Androidu a iOS je francouzská služba Deezer k dispozici také pro Blackberry OS a Windows Phone. Lze použít i na jiných domácích zařízeních.

Mobilnet není nezbytně nutný

Deezer má také režim offline a vy si můžete stahovat a poslouchat seznamy skladeb offline, aniž byste kvůli používání mobilnet museli skočit na oblohu. Můžete také nastavit, aby stahování probíhalo pouze přes Wi-Fi.

Stejně jako ostatní poskytovatelé má Deezer webový přehrávač, takže můžete poslouchat hudbu z prohlížeče. Rozhraní je čisté, ale trochu holé, zejména ve verzi pro stolní počítače. V předchozím obrázku Deezera došlo k několika změnám. Slovo „Domů“ bylo nahrazeno slovem „Hudba“, přestože plní stejnou funkci jako dříve: osobní seznamy skladeb a nabízí možnost procházet hudbu podle seznamů, nových verzí, popularity a různých nálad. Rozhlasové stanice se budou stále zobrazovat v dolní části stránky, ale podcasty budou mít nyní vlastní kartu. Položka „Oblíbené“ byla nahrazena položkou „Moje hudba“, ale její funkce se nezměnila.

Deezer je extrémně podobný Spotify, a to jak svým vzhledem, tak funkcemi. Někdy jsme v Deezeru zaznamenali mírně pomalé načítání obrázků a další chyby. Mnoho lidí si stěžuje na podobné, ale poskytovatel služeb neustále pracuje na opravě chyb. Deezer má navigaci v horní liště a dokonce má vestavěný duální mixážní pult, který Spotify nemá. Spotify je k dispozici v méně zemích než Deezer, který zase nabízí své služby ve více než 150 zemích, takže při používání Deezeru můžete očekávat více hudby. Spotify a Deezer jsou si tak podobné, že je také možné přenášet seznamy skladeb od obou poskytovatelů k druhému.

Zvuk

V případě Deezeru můžeme očekávat čistou a správnou kvalitu zvuku, poslech hudby téměř v kvalitě CD, ve formátu 16-bit / 44,1 kHz FLAC. Samozřejmě, pokud toužíte po dokonalém hudebním zvuku, stojí za to myslet na vážnější zvukový systém a pořídit si kvalitní reproduktory. Před nastavením zvukového systému je dobré si promyslet, k čemu budete reproduktory používat, takže si pojďme pečlivě promyslet, jaký typ reproduktorů bychom si měli vybrat. v místnostech stojí za to provést akustické ošetření. Pro tento účel jsou ideální panely a difuzory pohlcující zvuk, pomocí kterých můžeme dosáhnout vyváženého zvuku a eliminovat akustické poruchy.

Pokud porovnáme zvuk Deidera s Tidal, musíme zjistit, že Tidal poskytl u určitých skladeb podrobnější, přesnější a jasnější zvuk.

Deezer není jen hudební přehrávač, ale také hudební platforma. Najdeme spoustu informací o hudebnících a umělcích a existuje mnoho užitečných funkcí, které vám pomohou zorientovat se v souboru informací. Nabízí také složitější aplikace, jako je například sestavování statistik z našich zvyků při poslechu. Službu Deezer se také můžete zaregistrovat přes Facebook. Smysl pro komunitu dále zvyšuje skutečnost, že poskytovatel služeb nám umožňuje poslouchat také poslechové seznamy ostatních. Při použití Deezeru můžeme filtrovat nejen podle žánru, ale také podle regionu a země. V nabídce služby také najdeme hlavní seznamy a rádiové seznamy.

Další vlastnosti Deezeru

Zvuková aplikace s 360stupňovou realitou

Deezer byla první službou pro streamování hudby nabízející 360 Reality Audio, která vyžaduje stažení aplikace 360 ​​by Deezer. Špatnou zprávou je, že Deezer 360 je k dispozici pouze na zařízeních iOS a Android. Existuje osm seznamů skladeb, včetně „New on 360 by Deezer“, který je k dispozici prostřednictvím počítače nebo hi-fi.

Největší výhodou Deezeru je samozřejmě 360 Reality Audio, které žádná jiná streamovací služba nenabízí. 360 Reality Audio nabízí 3D zvukový prostor vytvořením několika virtuálních reproduktorů a lze jej poslouchat prostřednictvím sluchátek. I když je 3D zvuk pro Deezer skutečně jedinečný, nepřekračuje stereofonní efekt.

Deezer nabízí tři cenové balíčky, takže si každý může najít ten, který mu nejlépe vyhovuje.

Kromě smartphonů a počítačů je aplikace Deezer k dispozici také na řadě dalších zařízení: televizory Samsung, Sony a LG; bezdrátové reproduktory: Sonos, Amazon, Bluesound a Bose… atd.

Chromecast a AirPlay umožňují odesílat skladby na ještě více zařízení. Bez ohledu na použité zařízení budou mít předplatitelé přístup k katalogu s více než 56 miliony skladeb, z nichž společnost tvrdí, že má více než 52 milionů formátů FLAC v kvalitě CD.

Závěr

nota deezer

Francouzská služba streamování hudby se neustále vyvíjí a obnovuje, aby si tento poskytovatel vybral ještě spokojenější předplatitele. Díky obrovskému výběru hudby, informací, zvláštních funkcí a fantastické kvalitě zvuku je Deezer velmi dobrou volbou. Prozatím je 3D zvuk k dispozici pouze od tohoto poskytovatele, a přestože je ještě v plenkách a není bezchybný, je jisté, že tato funkce bude brzy schopna dostat Deezer na přední pozici streamovacích společností.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky