Spotify recenze

Logo Spotify-streaming

Spotify je prémiová služba streamování hudby dostupná v bezplatné i prémiové verzi. Spotify je jednou z nejlepších hudebních služeb. Navzdory tvrdé konkurenci ostatních podobných služeb, včetně Tidal a DJ zaměřených na LiveXLive, zůstává Spotify nejoblíbenějším účastníkem v této kategorii s bohatou nabídkou hudby, přizpůsobitelnými seznamy skladeb, podcasty a mnoha dalšími atraktivními funkcemi.

Streamovací aplikace pro Android TV

Jedním z tajemství úspěchu Spotify je snadná dostupnost. Do služby Spotify se dostanete spuštěním webového přehrávače, stažením desktopových aplikací (Chromebook, Linux, Mac a Windows) nebo instalací jedné z mobilních aplikací (Android, iOS a Windows Mobile). Spotify lze také použít na televizorech, set-top boxech, smarthodinkách a herních konzolách.

Desktopové aplikace mají přednost před webovými přehrávači a mobilními aplikacemi, protože mohou také přehrávat zvukové soubory M4P, MP3 a MP4 uložené ve vašem počítači. To je obzvláště dobrá funkce pro ty, kteří chtějí přehrávat všechny hudební streamy a zvukové soubory z jednoho centrálního místa. Desktopová aplikace bohužel není kompatibilní se soubory M4A.

Aplikace pro Android a aplikace pro iOS však mají další výhody. V mobilních zařízeních spolupracuje Spotify se společností Genius, jednou z nejpopulárnějších textových stránek na internetu. Tato funkce zobrazuje nejdůležitější texty (ne úplné texty!), Bohužel však nejsou žádné texty ve webových nebo desktopových aplikacích. Behind The Lyrics také poskytuje informace ze zákulisí.

Můžete se zaregistrovat do služby Spotify Free nebo do jedné ze čtyř úrovní Spotify Premium. Bezplatná verze vám umožní poslouchat 160 kb / s, spravovat vaše digitální hudební soubory a spojit se s ostatními prostřednictvím integrovaných funkcí sociálních sítí.

Paid Spotify Premium vám umožní poslouchat některá alba před vydáním a přehrávat skladby na vyžádání. Skladby můžete také ukládat do mezipaměti pro přehrávání offline na počítači, telefonu nebo jiném zařízení. Tato úroveň také zvyšuje kvalitu zvuku na 320 kb / s. Z hlediska funkce a kvality stojí Premium za tu cenu.

Místo pro děti

Rodinná verze Spotify je opravdu přátelská k peněženkám. Spotify obsahuje v rodinné verzi řadu dobrých funkcí, například Family Mix a Spotify Kids (samostatná služba pro děti).

Pokud potřebujete Spotify, který pokrývá pouze dvě osoby, je Spotify Duo tou správnou volbou.

místo. pro studenty

Studentská verze Spotify zahrnuje reklamy podporované Hulu a Showtime, které žádná jiná streamovací hudební služba nedokáže.

Spousta stop

Knihovna Spotify obsahuje více než 50 milionů skladeb, audioknihy, komedie, rozhlasová dramata, podcasty a básně. Ve skutečnosti má Spotify také spoustu nehudebních doplňků, jako je The Joe Budden Podcast a Hulu Originals soundtrack, který kompenzuje DJs a kanály hudební historie LiveXLive, stejně jako hudební funkce a exkluzivní videa Tidal. Přesto Spotify nemá mnoho hudby nebo koncertních videí. LiveXLive je v tomto ohledu lepší, stejně jako internetové rádio SiriusXM.

Pokud klikneme na jméno umělce, objeví se další skladby umělce, najdeme také biografii a fotografie umělce. Hostitel LiveXLive DNS však dělá lepší práci s profily umělců, pomocí rozhovorů a dalších dalších funkcí.

Seznamy skladeb a komunita

Knihovna Spotify má opravdu široký výběr. Můžete vytvořit seznamy skladeb s libovolnou skladbou nebo albem, které Spotify nabízí. Ve výchozím nastavení Spotify streamuje skladby v seznamech skladeb bez přerušení.

Funkce skupinového setkání

Funkce Group Session umožňuje uživateli a dalším předplatitelům Spotify Premium poslouchat stejný obsah na jejich vlastních zařízeních současně – a také ovládat přehrávání obsahu. Skupinová relace podporuje dva až pět lidí a my můžeme snadno pozvat naše přátele a rodinu, aby poslouchali hudbu odesláním odkazu.

Kvalita zvuku Spotify

Free Spotify dokáže přehrávat streamy 128 kb / s a ​​prémiové 320 kb / s v dobré kvalitě. Pokud posloucháte Spotify na svém notebooku nebo telefonu, když pracujete nebo cestujete, zjistíte, že kvalita zvuku je adekvátní. Samozřejmě, pokud máte systém domácího kina s vážným zvukovým systémem a zesilovačem a používáte přes něj Spotify, zvuk bude samozřejmě lepší. Věnujte také pozornost akustice místnosti, protože se zvukem hudby nebo kina můžeme být spokojeni pouze tehdy, když povrchy stěn, stropů, oken a podlah ošetříme akustickými prostředky pohlcujícími zvuk. Pokud chcete dosáhnout dokonalého zvuku, možná budete chtít provést akustické měření v dané místnosti. Typ a množství panelů pohlcujících akustický zvuk a difuzorů specifikovaných odborníky provádějícími měření výrazně zlepší akustiku místnosti nebo dokonce kanceláře .

Pokud však chcete lepší kvalitu zvuku a máte sluchátka, možná budete chtít zvážit služby společnosti Tidal. Tidal poskytuje nekomprimovaný zvuk FLAC 1411 Kbps s mnohem vyšší kvalitou než standardní zvuk. Ještě lepší je, že obsahuje sbírku hudby s názvem Tidal Masters, která nabízí zvukové streamy ve vysokém rozlišení ve studiové kvalitě. Zní to fantasticky. Amazon Music Unlimited, Primephonic a Qobuz také nabízejí zvuk ve vysokém rozlišení.

Kromě poslechu singlů, alb a seznamů skladeb můžeme vytvořit rozhlasovou stanici Artist Radio, která přehrává hudbu od našich oblíbených hudebníků a hudebníků podobného stylu.

Jak již bylo zmíněno dříve, Spotify postrádá služby LiveXLive DJ. (konkrétní seznamy skladeb a stanice Slacker DNS plné historie hudby).

Pokud získáte VPN, VPN chrání váš telefon, tablet nebo počítač a můžete povolit přístup k další licencované hudbě v závislosti na umístění serveru VPN. Používání VPN však může porušovat podmínky služby Spotify, takže buďte opatrní.

Závěr

Spotify je vynikající streamovací hudební služba. K dispozici je spousta skvělé hudby, exkluzivních melodií a podcastů, které jsou nejoblíbenější mezi streamováním hudby a obsahem souvisejícím s popkulturou. Pokud dáváte přednost hudebním hloubkám a koncertním videím, doporučujeme LiveXLive. Pokud chcete zvuk ve vysokém rozlišení, ideální volbou je oceněná služba Editors ‘Choice Tidal.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky